Z badań seksuologa Zbigniewa Izdebskiego wynika, że Polki są zakompleksione, a swoje kompleksy zabierają do łóżka. Oczywiście mężczyźni są wzrokowcami i wygląd kobiety jest dla nich istotny, ale mniej atrakcyjne kobiety też mogą się podobać - mówi seksuolog, gość Dzień Dobry TVN. Dla mężczyzny, który kocha swoją partnerkę nie ma znaczenia czy kobieta ma nadwagę, czy rozstępy.

  Kiedy uprawiać seks, jak pieścić partnera i jak osiągnąć orgazm doskonały? Tego wszystkiego można się dowiedzieć podczas rekolekcji ojca Ksawerego Knotza ze Zgromadzenia Braci Mniejszych Kapucynów. Prowadzi on nawet stronę internetową o seksie i zaprasza na seksualne rekolekcje.

  Jak często się kochamy? Czego oczekujemy od znajomości zawartej w sieci? Czy zdarzyło nam się odbyć stosunek z osobą poznaną w Internecie? Na te i wiele innych pytań, opracowanych przez seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego odpowiadali internauci, którzy wzięli udział w badaniu życia seksualnego w Internecie. - Internet to w dzisiejszych czasach miejsce wielu "spotkań" o charakterze seksualnym. Dziewictwo teraz też traci się w Internecie - zauważa prof. Zbigniew Izdebski.

  Fundacja "Wiedzieć Jak" organizuje szkolenia dla nauczycieli, którzy będą promować wśród młodzieży abstynencję seksualną. Pod okiem Episkopatu, bez udziału seksuologów, dyskutowano o edukacji seksualnej w szkołach. Debatujący zgodnie stwierdzili, że zamiast uczyć młodzież o antykoncepcji, trzeba zachęcać do wstrzemięźliwości. Skąd młodzież ma czerpać wiedzę o seksie?

  Jak wynika z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kansas, aż 25 procent mężczyzn przyznało się do udawania orgazmu, z czego niektórzy robili to nawet podczas seksu oralnego. Jak to możliwe? Seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz przyznaje, ze jest to możliwe, ale tylko wtedy, gdy mężczyzna założy prezerwatywę.

  Wystarczyły dwie dekady, by odwróciły się tradycyjne role kobiety i mężczyzny. Mężczyźni zwykle mają większe potrzeby seksualne niż kobiety. Jednak zdarza się, że to panie mają ochotę na seks, a ich partnerzy go unikają - mówi seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Taki problem ma prawie co piąta kobieta w stałym związku.

  Życiem kobiety rządzą hormony. To od ich poziomu zależy jej samopoczucie. Z naszymi gośćmi - seksuologiem Andrzejem Komorowskim i ginekologiem położnikiem Joanną Zalewską - porozmawialiśmy o huśtawce nastroju i o tym, jak hormony wpływają na życie seksualne kobiet.

  Czy powiedziałabyś swojej przyjaciółce, że widziałaś jej męża z inną kobietą? Czy sama chciałabyś się dowiedzieć o niewierności partnera od przyjaciółki? Aktorka Katarzyna Kwiatkowska uważa, że powinnyśmy mówić przyjaciółkom o takich rzeczach. Sama kiedyś znalazła się w takiej sytuacji i była bardzo zadowolona, że dowiedziała się o niewierności partnera. Czy tak samo postąpiłaby Olga Bończyk, Ewa Wachowicz i Dorota Landowska.

  Seks tantryczny budzi wiele emocji. Jednym kojarzy się z wyuzdanym aktem, a innym z miłością duchową. Według Wioletty Ewy Tuchowskiej, nauczycielki seksu tantrycznego, pozwala on odkryć duchową stronę zbliżenia, a praktykujący go, nabywają umiejętności przedłużania aktu oraz silniejszego przeżywania orgazmu. Czy dzięki niemu można przeżyć wielokrotny orgazm?

  6 proc. kobiet ma ochotę na seks codziennie, a prawie co piąta - raz na kilka tygodni lub miesięcy. 17 proc. kobiet zachęca swoich partnerów do współżycia. Tak robią panie z dużym temperamentem lub te, których partnerzy są leniwi. Prof. Zbigniew Lew-Starowicz wyróżnia kilka seksualnych typów kobiet. Jakich?

  Dlaczego mężczyźni tak rzadko mówią swoim partnerkom, że je kochają? Czy raz wypowiedziane "kocham cię" powinno kobiecie wystarczyć do końca życia? Aktor Jacek Rozenek potwierdza, że taka deklaracja przychodzi mężczyznom trudniej niż kobietom. Jednak według niego, mężczyźni częściej mówią "kocham cię" kobietom, przy których czują się doceniani i podziwiani.

  Tak wynika z badań mózgów partnerów będących w długotrwałych związkach małżeńskich. Wykazały one, że niektórzy z nich nawet po 20 latach pożycia potrafią reagować na siebie tak samo namiętnie, jak pary przeżywające pierwsze miłosne porywy. Te wyniki obalają pogląd, że miłość i pożądanie osiągają szczyt na początku związku, a potem słabną. A co tym myśli aktorka Laura Łącz, piosenkarka Kasia Klich i prezenter radiowy Zygmunt Chajzer?

  Z naszymi gośćmi - Małgorzatą Potocką założycielką Teatru Sabat, aktorką Danutą Stenką i malarką Katarzyną Lengren rozmawialiśmy o tym czy kobiety po 50 stają sie niewidzialne seksualnie.

  Zanieczyszczenia powodują, że coraz częściej dochodzi do feminizacji rodzaju męskiego. U aligatorów na Florydzie dostrzeżono zwiększenie się poziomu estrogenu (hormonu żeńskiego), a zmniejszenie testosteronu. O tym czy istnieje realne zagrożenie wyginięcia rodzaju męskiego rozmawialiśmy z prof. Andrzejem Kokoszką i dr Zuzanną Grębecką.

  Kobiety z nadwagą prowadzą intensywniejsze życie erotyczne niż szczupłe - ogłosili amerykańscy naukowcy, łamiąc w ten sposób stereotypy o seksualności kobiet. Mało tego - partnerki z krągłościami wydają się mężczyznom równie atrakcyjne, jak te o nienagannej sylwetce. O wynikach amerykańskich badań i ich odzwierciedleniu w realnym życiu rozmawiali: Monika Ambroziak, Edward Lubaszenko i Cezary Harasymowicz

  Ostatnie badania dowodzą, iż posiadanie dzieci nie wpływa na jakość życia intymnego rodziców. Jak sprawa wygląda z punktu widzenia rodziców zapytaliśmy Agatę Passent, Katarzynę Walter i seksuologiem Katarzyną Waszyńską.

  Właśnie ukazała się książka dr Andrzeja Depko „Kochaj się długo i zdrowo”, która zainspirowana jest audycją radia TOK FM pod tym samym tytułem. Zasadniczą jej treść stanowią odpowiedzi na listy, pozwalające poznać problemy związane z seksualnością Polaków.

  Clark Gable lubił kochać się w miejscach publicznych, a Elvis Presley miał słabość do krągłych pośladków. Jak widać każdy ma swoje upodobania, każdy czerpie przyjemność z innych bodźców. Należy się jednak zastanowić, co jest normą, a co dewiacją? I które z naszych upodobań powinno być jednak leczone?

  Czy czekolada, ostrygi, hiszpańska mucha i róg nosorożca to afrodyzjaki? Czy są skuteczne? Badanie przeprowadzone przez brytyjskiego naukowca Christophera Wanjeka pokazuje, że na udany seks najlepiej wpływa szacunek do partnera i dobra kondycja fizyczna, a nie "afrodyzjaki". Czy zgodzi się z tym Agustin Egurrola?

  Udało się nam namówić znane Polki - Katarzynę Skrzynecką, Paulinę Holtz i Magdalenę Cwenównę - do zwierzeń. W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o marzeniach, fantazjach i życiu erotycznym Polek. Czy są odważne w sypialni?

  Przyrost tkanki tłuszczowej, spadek masy mięśniowej, złe samopoczucie, uderzenia gorąca, niechęć do pracy, nerwowość i usilne potwierdzanie własnej atrakcyjności - to pierwsze oznaki kryzysu wieku średniego u mężczyzn. Zdaniem 40-latka Przemysława Salety - kryzys wieku średniego u mężczyzn to wydumany problem. Czy rzeczywiście tak jest?

  Polacy w łóżku poświęcają swoim partnerom mniej więcej pół godziny - tak wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego. Zdecydowanie częściej kochają się latem niż jesienią i zimą. Czy udany seks to udany związek?

  Z Ireneuszem Jabłońskim, członkiem zarządu Centrum Adama Smith'a i fotografem Marcinem Tyszką porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, dlaczego luksus kosztuje. Czy marka jest gwarantem dobrej jakości produktu?

  Przed nami trzecia odsłona konkursu Wine & Food Noble Night, który odbędzie się 25 i 26 września 2010 roku. Jak zawsze do udziału w konkursie zaproszono przedstawicieli 12 restauracji, którzy będą walczyć o uznanie w trzech kategoriach: przystawka, danie główne i deser. Zaproszeni goście będą mieli szansę poznać smaki kuchni i wina z całego świata.

  Nie masz pomysłu na weekend? Zrelaksuj się przy dobrej książce. Dziś w "Dzień Dobry TVN" dziennikarka Anna Dziewit przygotowała dla Was dwie propozycje: najnowszą powieść Niny Garcii - "Klasyczna setka" oraz najnowszą powieść Nicka Hornby'ego - "Juliet, naga". Poleca Anna Dziewit!

  Czy po tym, jak założymy obrączkę, możemy mieć pewność, że nasz wybranek już do końca życia nie oderwie od nas wzroku? Wszystko w naszych, kobiecych rękach. Jeśli będziemy dbać o siebie, partner nie będzie się oglądał za innymi kobietami, bo każdy mężczyzna jest przecież wzrokowcem. Niestety ponad dwadzieścia procent mężatek po ślubie przestaje przejmować się swoją wagą i wyglądem.

  Przed nami Sylwester 2009, jedyna taka noc w roku, dlatego warto uczcić ją w wyjątkowy sposób. Naszych gości, krytyka muzycznego Bogusława Kaczyńskiego i performera Pawła Konnaka "Konjo", zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN o to, gdzie wybiorą się się na Sylwestra? Czy w sylwestrowy wieczór wypada bawić się bez lampki szampana? Jak bawią się Polacy? Z Bogusławem Kaczyńskim powspominaliśmy jego najpiękniejsze sylwestrowe bale.

  Jak robimy zakupy? Zdaniem profesora Daniela Krugera z Uniwersytetu w Michigan, mężczyźni robią zakupy szybko, ponieważ w przeszłości, gdy byli myśliwymi, polowali na zwierzynę, a następnie wracali do kobiet i dzieci, które musieli nakarmić i otoczyć opieką. Z kolei kobiety spędzają w sklepach dużo więcej czasu niż mężczyźni, ponieważ w przeszłości musiały poświęcać dużo uwagi zbieractwu ziół i roślin.

  W dzisiejszym odcinku Mody Polskiej Anna Puślecka i Tomasz Jacyków przedstawili stylizacje na wieczór wigilijny i święta nadesłane przez widzów DDTVN. - Nasi widzowie naprawdę mają wyczucie! Choć każda z tych stylizacji jest inna, to wszystkie pasują na świąteczny czas - mówi Tomek. - Jest klimatycznie, elegancko i rodzinnie. Karnawał za pasem, dlatego czekamy na Wasze propozycje imprezowe, wizytowe i balowe - dodaje Anna.