Kwota wolna od podatku to zarobki, które nie przekraczają określonej w ustawie sumy wynagrodzenia w ujęciu rocznym i tym samym nie są opodatkowane.
Podczas spotkań zostali „zbadani” i dowiedzieli się, że mają poważne problemy zdrowotne. Pomóc miało im cudowne urządzenie, warte kilka tysięcy złotych. UOKiK wykazał, że takie badania nie są prawdziwe a urządzenie nie działa i nałożył na firmę, która je organizuje 2,7 mln zł kary.
Mariusz Potocki z zawodu jest geografem i glacjologiem (bada lodowce). Uczestniczył w wyprawie na Mount Everest, której celem było zamontowanie najwyżej położonej stacji mereologicznej i pobranie rdzenia lodowego z wysokości ponad 8 tys metrów, a wszystko po to, by na tej podstawie zbadać zanieczyszczenie środowiska i zmianę klimatu. O swojej pracy Mariusz opowiedział w Dzień Dobry TVN.
Mieszkańcy warszawskiej Białołęki, by skrócić sobie drogę do pracy, skaczą przez płot i przechodzą przez posesję sąsiadów. Furtka, przez którą skakali została zastawiona betonowym szambem. Jak sobie poradzić z trudnym sąsiadem? W studiu Dzień dobry TVN gościliśmy psychologa Miłosza Brzezińskiego.
Czkawka pijacka to potoczna nazwa dość powszechnego zjawiska – odruchu pochodzącego z przepony po spożyciu alkoholu. Mechanizm powstania czkawki pijackiej opiera się na podrażnieniu nerwu błędnego, co doprowadza do niekontrolowanego skurczu tego mięśnia i powstania objawu.
Dla większości ludzi Rossmann to po prostu nazwa drogerii. Niewielu jednak wie, że Rossmann to również wyjątkowy człowiek, pomysłowy biznesmen i zaangażowany społecznik. Założyciela największej sieci drogeryjnej w Europie gościliśmy w Dzień Dobry TVN.
Myszo-jeleń był uważany za gatunek wymarły, niedawno jednak grupie badaczy udało się wykonać zdjęcia, na których widać to zwierzę. Jak doszło do tego odkrycia? O gatunkach tak rzadkich, że przez lata uważane były za wymarłe opowiedział w Dzień Dobry TVN leśnik i filmowiec, Marcin Kostrzyński.
Nie wszystkie rasy psów są przystosowane przez naturę do znoszenia ujemnych temperatur, dlatego schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie rozpoczęło zbiórkę ubrań dla swoich podopiecznych. O akcji opowiedziała lekarz wet. Ewelina Pałys. Wysłuchała jej reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.
Księżna Cambridge ogłosiła, że w czasie porodu korzystała z technik relaksacyjnych i hipnoporodu. W Polsce o tej metodzie wiele kobiet usłyszało po raz pierwszy. Czy hipnoporód jest bezpieczny? Na czym polega? W studiu Dzień dobry TVN zapytaliśmy o to położną Annę Wojtylę.
W Warszawie, na placu Na Rozdrożu ma powstać łuk triumfalny, upamiętniający Bitwę Warszawską z 1920 roku. Reporter Dzień Dobry TVN wybrał się w Polskę w poszukiwaniu miłośników łuków. Gdzie ich znalazł?
Zakładanie strun w gitarze akustycznej to zadanie, z którym możesz poradzić sobie samodzielnie. Jeżeli jesteś jednak początkującym gitarzystą i obawiasz się, że mógłbyś uszkodzić instrument, możesz skorzystać z usług profesjonalisty.
To, jak zwracamy się do teściów odzwierciedla nasze rodzinne relacje. O tym, jak mówić do rodziców żony czy męża w studiu Dzień dobry TVN porozmawialiśmy z: dr Ireną Kamińską-Radomską, a także świeżo upieczonymi małżonkami: Izabelą i Tomaszem Krynickimi oraz Weroniką Mulką.
Amerykańscy genetycy opracowali nowy wzór przeliczenia wieku psa na wiek człowieka. Na jakich założeniach oparty jest ten algorytm? Od czego zależy długość życia psa? Mówił o tym w Dzień Dobry TVN weterynarz, Franek Paśko. W naszym studiu gościliśmy również tymczasową opiekunkę Kajtka - pieska, który czeka na nowy dom.
Amerykańskie święto zakupów zawitało dziś do Polski. W wielu sklepach można kupować towary po niższych cenach. O tym, które promocje są najkorzystniejsze, a które są jedynie podstępnym chwytem marketingowym opowiedziała dziennikarka Aleksandra Łukasiewicz. Z tej okazji Filip Chajzer i Małgorzata Ohme, stanęli do zakupowego wyścigu. Zwycięzcę poznacie oglądając nasz materiał.
Samodzielne uszycie torby nie musi być wcale trudne. Tym bardziej, że rękodzieło staje się coraz bardziej popularne, a w Internecie można znaleźć wiele poradników oraz filmów instruktażowych. Dowiedz się, jak uszyć torbę na zakupy lub do wózka.
Płyty gramofonowe, nazywane winylami, były popularne do lat 80. ubiegłego wieku, następnie zostały zastąpione innymi nośnikami. Jednak dzisiaj rośnie liczba miłośników winyli i co za tym idzie, słuchania muzyki na starych gramofonach. Jeśli również dopadł nas winylowy bakcyl i chcemy kupić gramofon, powinniśmy wcześniej nieco się dowiedzieć o tym urządzeniu.
Alimenty na dziecko mają na celu zaspokojenie jego podstawowych potrzeb życiowych. Jak obliczyć wysokość świadczeń alimentacyjnych? Jak skutecznie ściągać alimenty? Jak działa fundusz alimentacyjny? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła adwokat, Eliza Kuna.
W Łodzi, w niepublicznej Szkole Podstawowej o profilu sportowym rodzice uczniów domagają się usunięcia maszyny z batonami. „Słodycze w diecie sportowca są dozwolone” – odpisała dyrekcja szkoły. Dziennikarz Dzień dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z dwiema mamami, które są przeciwko maszynie ze słodkościami.
Odstawienie dziecka od piersi matki bywa trudne. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agnieszkę Mińko, położną, która jest specjalistką od spraw laktacji. Jak sprawnie przeprowadzić proces zmiany nawyków żywieniowych dziecka?
Są na świecie osoby kochające kaktusy. Należy do nich Mieczysław Burghardt, którego kolekcja liczy aż 5 tys. okazów i jest jedną z największych w Polsce. Skąd pochodzą kaktusy pana Mieczysława? Ile czasu im poświęca? Z kolekcjonerem rozmawiał reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.
Druga część niezwykle popularnej animowanej baśni Disneya już wkrótce w kinach. „Kraina lodu” pojawiła się na ekranach kin sześć lat temu i z miejsca skradła serca zarówno tych młodszych, jak i starszych widzów. Czym zaskoczy nas druga część?
Gotowanie powinno przede wszystkim sprawiać przyjemność. Nauka gotowania nie jest trudna, należy jedynie poświęcić mu trochę uwagi i dużo ćwiczyć – dzięki temu dania będą coraz smaczniejsze, co z pewnością docenią członkowie rodziny czy przyjaciele. Jak gotować popularne produkty, np. brokuły, bataty czy makaron, żeby były smaczne?
Sklepy z używaną odzieżą są znane każdemu, jednak rosnąca w ostatnich latach świadomość ekologiczna wpłynęła na wyraźny wzrost ich popularności. Gościem dzisiejszego wydania Dzień Dobry TVN jest Maria Ernst, specjalistka w porządkowaniu przestrzeni.
Koniec roku to bardzo dobry moment na zaplanowanie urlopu. W 2020 roku będziemy mieli 113 dni wolnych od pracy i wypada 13 różnych świąt. Aby dłużej cieszyć się wolnym w trakcie świąt lub długiego weekendu, wystarczy wykorzystać kilka dni urlopu. Kiedy najlepiej zaplanować wolne?
Tony poradników dla rodziców, długie rozmyślania o tym, co zepsuli moi rodzice, a czego nie zepsuję ja. Sytuacja zmienia się w dni narodzin dziecka. Dziś w programie rozmawiali o tym Marta Lech-Maciejewska, mama Zyzia i Miecia, blogerka, Rafał Madajczak, tata 11-letniej Hani, dziennikarz oraz Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
Wielu z nas uwielbia dawać innym podarunki, szczególnie te bez okazji. Radość dawania jest ogromna, zwłaszcza gdy robimy to od serca. Świetnym rozwiązaniem są prezenty DIY, które nie tylko są oryginalne, ale pokazują również, że staramy się sprawić obdarowanemu ogromną radość. Robienie ich może być prawdziwą frajdą. Pomysły na unikalne prezenty przedstawiła nam dziś w Dzień Dobry TVN Ewa Mierzejewska.
Już jesienią, a niektórzy nawet wcześniej zastanawiają się, gdzie iść na sylwestra, by była to niezapomniana noc. Wśród miejsc, w które warto się wybrać, są zarówno egzotyczne miejsca, jak i znane polskie ośrodki wczasowe. Kameralny sylwester w małej miejscowości, wielka impreza w dużym mieście czy może białe szaleństwo albo impreza do białego rana pod palmami? Ile kosztują te opcje? O tym w studiu Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz, Mateusz Walczak.
Zabawa jest nieodłączną częścią przedszkolnego życia. Najwartościowszymi grami i zabawami są oczywiście te, dzięki którym maluch uczy się nowych rzeczy, poznaje swoich rówieśników, dowiaduje się, na czym polega życie w społeczności. Oto najciekawsze pomysły i inspiracje na zabawy dla przedszkolaków.
Każdego roku Polacy wydają znaczne sumy pieniędzy na przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Według danych, średnia tegorocznych wydatków świątecznych może wynieść ponad 1500 złotych. O tym, ile i na co wydamy w tym roku na Święta, opowiedziała goszcząca w studiu Dzień Dobry TVN Katarzyna Iwanoska – ekonomistka i autorka bloga „Finanse od kuchni”.
Nie jest prawdą, że wyjątkowy prezent musi być drogi. Często równie mocno, a może nawet bardziej, obdarowani cieszą się z prezentów drobnych i symbolicznych. Każdy może kupić prezent do 20 zł, który może być romantyczny, ładny, wzruszający lub pożyteczny.