Barbara Karkoszka porzuciła pracę w mediach i postanowiła założyć firmę z wykwalifikowanymi nianiami. Oferuje nianie na wakacje, nianie na kilka godzin w tygodniu i nianie na stałe. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała, jak sprawdza kobiety, które mają się opiekować naszymi dziećmi.

  170 projektantów wybranych wśród 600. Byliśmy na największych targach mody niszowej w Polsce. Opanowały je kobiety. Jak Dzień Dobry TVN utorowało im drogę do sukcesu?

  Dzięki nim turyści przyjeżdżający do Krakowa mogą przenieść się w czasie i poczuć na własnej skórze, jak żyło się ludziom w PRL-u. Razem z Crazy Guides, w Nowej Hucie, Dorota Wellman na chwilę przeniosła się w czasy PRL. Czy to była podróż sentymentalna? A czy Wy tęsknicie za PRL-em? Od kogo Dorota dostała goździki? Czy podróż trabantem była emocjonująca? Jak smakuje kawa "plujka" i, jak zareagowała Dorota Wellman na widok meblościanki?

  Pochodzą ze wsi i nie widzą w tym powodu do wstydu. Dlaczego są dumni ze swojego pochodzenia? O wiejskich korzeniach, o łamaniu tabu i stereotypach, o plebejskich protoplastach, o wiejskim coming-oucie opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN: socjolog Marek Troszyński z Collegium Civitas, dziennikarz i członek Stowarzyszenia Folkowisko - Tomasz Augustyniak oraz członek Stowarzyszenia Folkowisko Mateusz Piotrowski. I wcale im słoma z butów nie wystaje.

  W teatrze Paladium powstaje spektakl, który tworzą młodzi amatorzy, którzy zapragnęli wystąpić na dużej scenie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska rozmawiała z muzycznie i aktorsko uzdolnioną młodzieżą.

  Jego praca dyplomowa została uznana za najlepszą na świecie. Hugon Kowalski zaprojektował budynek dla mieszkańców slumsów w Bombaju. Poznajcie tego skromnego architekta, który nie ma nawet swoich wizytówek. Hugon Kowalski był gościem Dzień Dobry TVN.

  Co może mieć wspólnego z leginsami psycholog i polonista w jednej osobie? Poznajcie biznes Małgorzaty Szczepkowskiej, który wziął się z zakładu..., ale nie krawieckiego.

  Bartek Jędrzejak wybrał się do Tyńca, gdzie znajduje się magiczny ogród Andrzeja Mleczki, w którym rysownik, na co dzień mieszkający w Krakowie, relaksuje się i uspokaja.

  O polskich weselach i tradycyjnych zabawach im towarzyszących rozmawialiśmy z Katarzyną Lengren i Norbim. Co im się najbardziej podoba, a co ich mierzi na weselach? Jakie są Waszym zdaniem najlepsze gry i zabawy w czasie oczepin ? :)

  Jak myślicie, co jest smaczniejsze, kaszubskie truskawki czy kurpiowski miód? Maciej Nowak spróbował obu specjałów, czy wydał wyrok w tej sprawie? :)

  Czy poznanie przyszłego małżonka przez Internet rzeczywiście gwarantuje szczęśliwsze małżeństwo? W studiu Dzień Dobry TVN, o wadach i zaletach tradycyjnego i internetowego zawierania znajomości, rozmawialiśmy z socjologiem prof. Mariuszem Jedrzejko i dziennikarką Joanna Sikorą.

  W Bydgoszczy, gdzie jest nasza reporterka Katarzyna Olubińska, trwają warsztaty dla dziewczyn, które wezmą udział w pierwszych wyborach Miss Polski na wózku. Jak wyglądają przygotowania do finału, który odbędzie się w sierpniu?

  Czy, dostępne bez recepty, suplementy diety, mające - w teorii - poprawiać jakość naszego życia seksualnego, działają? O niebezpiecznych substancjach, rzetelnych badaniach naukowych i efekcie placebo rozmawialiśmy z dr. Andrzejem Depko.

  Kwiaty były dla niej inspiracją od dziecka. Jej ulubione kwiaty to: fiołki, róże, dziki bez i nasturcja. Z tych kwiatów najczęściej przygotowuje swoje potrawy, a każdy kwiat smakuje inaczej. Róże są słodkie, begonie smakują jak cytryna, a nasturcje, jak rzeżucha. Małgorzata Kalemba-Dróżdż przyrządza piękne i smaczne potrawy z kwiatów, a teraz jej kwiatowe przepisy ukazały się w książce kucharskiej.

  Dodaje szyku i dystyngowania. Czy tradycyjny czarny ślubny garnitur to już przeżytek? W jakich kolorach mogą być jeszcze garnitury dla Pana Młodego? Bloger modowy Vanitar, czyli Olivier Waimea, w studiu Dzień Dobry TVN zaprezentował oryginalne i nietuzinkowe stroje dla Pana Młodego.

  Dieta to 70 procent sukcesu. Pozostałe 30 - to ćwiczenia. Napinają plecy, rozciągają gumę, udeptują i podnoszą giętkie jeżyki. Cała tajemnica ćwiczeń tkwi w ich sposobie wykonywania. Ryszard Rembiszewski i Robert Biedroń dobrowolnie poddali się torturom Jacka Bilczyńskiego. Czy sprostali jego oczekiwaniom? Jak za sprawą trenera fitness zmienili swój sposób życia?

  Jedna z nich pojedzie na Miss World do Indonezji. Bedzie to konkurs wyjątkowy - pretendentki do Miss World nie pokażą swoich wdzięków - nie wystąpią w bikini. Dlaczego? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Miss Polski 2012 Katarzyna Krzeszowska, która będzie walczyć o koronę dla Polski, II wice miss Polski 2011 i dietetyczka Marta Kownierowicz oraz aktualna wice - miss Polski - Ewa Będzia.

  Moda na sweet focie nie słabnie. Jednak prawdziwa sweet focia musi spełniać kilka fundamentalnych warunków. Jakich? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, blogerka i piosenkarka Margaret, blogerka modowa Olga Kalicka oraz projektant Dawid Woliński, który zasłynął sexy sweet focią.

  Chucka odkryto w USA. "Robi" w handlu. Napoleon objawił się w Chinach. Z zawodu jest perkusistą. Kto zobaczył w Waldemarze Napoleona? Kiedy Jacek Pieniążek i Waldemar Żyra zauważyli, że są podobni do znanych ludzi? W studiu Dzień Dobry TVN Chuck Norris i Napoleon Bonaparte opowiedzieli o tym, jak toczy się ich życie w cieniu znanych ludzi?

  Polki kochają namiętnie i gorąco. A jak kochają Izraelczycy, którzy urodzili się w Rosji i, których Polki spotykają w buddyjskich świątyniach? Jak podrywają Izraelczycy? Jaka jest różnica między kobietami w Polsce, a tymi w Izraelu? O tym Ofelia Grzelińska w kolejnym odcinku: Miłości dookoła świata".

  Kiedy pogoda zaczyna być dla nich łaskawa, biorą ze sobą kilka metalowych prętów, zrzucają zbędnie ciuchy i ... kilogramy. Tak tancerki na rurze idą na zielona trawkę.

  Udowadnia to akcja zainicjowana przez Paulinę Braun - animatorkę kultury. Te międzypokoleniowe warsztaty to przekrój zainteresowań młodych ludzi, którym seniorzy pokazują, że starość może być "drugą młodością".

  Po czym można poznać "gadżeciarza"? Czy nasi goście są uzależnieni od gadżetów, jeśli tak, to od jakich? Zobaczcie bez czego nie mogą się obejść dj Adamus, Piotr Gruszka i Dawid Woliński!

  Filip Chajzer został specjalistą ds. umilania ludziom życia. Zobacz co zrobił by poprawić humor Polakom :)

  Za przemyt narkotyków trafił do więzienia w Tajlandii, jednego z najcięższych na świecie. Po 6 latach w celi śmierci, zdarzył się cud, ... udało mu się wyjść na wolność! O tym, jak to doświadczenie wpłynęło na jego życie i jak wytłumaczył to swojej córce, z Michałem Pauli rozmawiała Monika Kuszyńska.

  Agnieszka Szulim, Natalia Siwiec, Dawid Woliński, Majka Jeżowska, Maciej Dowbor, Kasia Klich, Ada Fijał, Anna Popek, Marcin Kwaśny, Daria Widawska, Ola Kisio, Olga Bończyk, Izabela Janachowska - to gwizady, które zaprojektowały obroże dla psów. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na dogoterpię dzieci. Gośćmi Dzień Dobry TVN były: Izabela Janachowska oraz Daria Widawska.

  Książki można kupić i wypożyczyć, ale można też zostawić, a nawet wziąć na zawsze. Projekt sąsiedzkie biblioteki to gratka dla miłośników czytania, bo któż nie chciałby mieć na własność Joycea, Poego czy Prousta?