Piękne zdjęcia natury można wykonać nawet zwykłą cyfrówką. Niemniej jednak dobry sprzęt pozwala fotografowi nie tylko pokazać pełnię swoich możliwości, ale również lepiej zaprezentować dany krajobraz lub pojedynczy obiekt. Dowiedz się, co jest niezbędne, aby wykonać ciekawe fotografie.
Każdy z nas się poci, lecz wielu doskwiera nadmierne pocenie. Może być to objaw stresu lub choroby, warto więc skonsultować się z lekarzem. Żeby jednak szybko zniwelować skutki niepożądanych objawów, możemy zastosować wkładki antypotowe.
"Henryk Sienkiewicz wyznaczał trendy i był bożyszczem kobiet".
Mięsne specjały od zarania dziejów goszczą w jadłospisie człowieka, jednak pozyskiwanie ich na drodze uboju wiąże się z cierpieniem zwierząt, jak również przykrymi konsekwencjami dla środowiska. Naukowcy z Instytutu Zootechniki w Balicach postanowili znaleźć rozwiązanie tego problemu. Czy mięso pozyskiwane w laboratorium ma szansę przypaść do gustu konsumentom?
Studentki Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie wzięły sprawy w swoje ręce. Kiedy wszyscy mówią, że dla kobiet nie ma ciekawych ról, one stworzyły spektakl w całości zrealizowany przez panie. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.
Drony od kilku lat cieszą się ogromną popularnością. W swojej pracy wykorzystują je także artyści, a robione z ich pomocą zdjęcia, zdobywają coraz większe uznanie. Drone Photo Awards to konkurs, którego celem jest wyłonienie najlepszej fotografii wykonanej właśnie dronem. Wśród tegorocznych laureatów konkursu znaleźli się także Polacy.
"Mamy tu dosyć rewolucyjne zmiany".
Związki na odległość zdarzają się coraz częściej, ze względu na możliwości komunikacji przez Internet i media społecznościowe. Spotykamy partnera w sieci albo w odległym zakątku świata i decydujemy się na poważny związek. Powodem może być także separacja geograficzna, związana z wyjazdem jednego z partnerów do innego kraju, na przykład ze względów zawodowych.
Decoupage to wyjątkowa technika zdobienia elementów z drewna. W ten sposób odmienisz każde przedmioty i to własnoręcznie! Kurs decoupage możesz wykonać nawet w domu.
Bazylea jest położona na granicy trzech Państw – Szwajcarii, Niemiec i Francji. Wraz z dwiema gminami – Riehen i Bettingen – wchodzi w skład kantonu. Bazylea jest przepięknym miastem, w którym aż roi się od zabytków. W 1996 roku Szwajcarska Organizacja Ochrony Ojczyzny nadała miastu nagrodę Wakkera za osiągnięcia w ochronie wyglądu miasta.
Samochód to dość prosta rzecz do narysowania. W naszym artykule pokażemy, jak narysować auto w łatwy sposób. Poradnik okaże się z pewnością przydatny dla miłośników rysunku w każdym wieku.
Miłośnicy twórczości prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że w polskich księgarniach niebawem ukaże się kolejne dzieło autorstwa znanego duetu. Tematem przewodnim rozważań znanej i lubianej pary stał się tym razem humor i związane z nim frazeologizmy. Jak eksperci oceniają polski dowcip?
Japońska sztuka składania papieru cieszy się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie, arówno wśród dorosłych, jak i dzieci. Origami uczy się na zajęciach w szkole, powstają również różnego rodzaju stowarzyszenia skupiające miłośników tej sztuki. Pokażemy Wam ciekawe przykłady origami dla dzieci.
Sytuacja w Afganistanie już od kilku miesięcy budzi niepokój całego świata. Ofensywa talibów doprowadziła do upadku władz, ale przełożyła się także na liczne represje i zagrożenia, z którymi musiała zmierzyć się ludność cywilna. Jak obecnie wygląda życie w Kabulu oraz innych prowincjach kraju?
Wiele kobiet decyduje się trwać w toksycznych relacjach, myśląc, że robią to dla dobra dziecka, które powinno wychowywać się w "pełnej" rodzinie z obojgiem rodziców. Czy rzeczywiście dorastanie w domu, w którym mama i tata nie okazują sobie miłości i czułości, a jedynie kłócą się, jest odpowiednim środowiskiem dla malucha?
Zbliża się Halloween, czas w którym dzieci, zwłaszcza w USA i Wielkiej Brytanii przebierają się za różne postaci i chodzą po domach zbierając przysmaki. W Polsce tradycja ta nie jest jeszcze tak powszechna, ale bywa, że organizuje się imprezy tematyczne z nią związane. Jakie domowe słodycze można podać? Jak je przygotować i ozdobić? Przedstawiamy kilka prostych pomysłów.
Ministerstwo Finansów przedstawiło propozycje podwyżek akcyzy na używki w latach 2022-2027. Projekt opublikowany został w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Według niego, od 1 stycznia 2022 r. wzrośnie m.in stawka akcyzy na alkohol, papierosy, a także na tzw. wyroby nowatorskie. W niektórych przypadkach nawet o 100 proc.
Bartłomiej Mróz to polski zawodnik parabadmintona, startujący w imprezach o randze międzynarodowej. W Dzień Dobry TVN poruszył temat równości i zaangażowania w sportowym świecie. Zdradził również, jak wyglądała jego droga na szczyt.
Zmniejszanie zdjęć i obrazów przydaje nam się w wielu sytuacjach. Jeśli chcemy umieścić dany obraz na portalu społecznościowym albo zamieścić zdjęcie w internetowym kreatorze CV, często musimy je wcześniej zmniejszyć. Na szczęście proces zmniejszania zdjęć jest niezwykle prosty i szybki. Przedstawiamy sposoby, jak zmniejszyć rozmiar zdjęcia.
Piękne życzenia urodzinowe mogą mieć kilka form. Zawsze dobrym pomysłem są te autorskie, ale równie dobrze sprawdzą się na tę okazję te gotowe, np. w formie wierszyków czy sentencji.
Salvador to niesamowicie urokliwe miasto życzliwie nastawione do turystów, którzy przyjeżdżają tu niemal z całego świata. Jakie atrakcje turystyczne czekają na nas w jednym z największych miast Brazylii?
Rakija to zdecydowanie najpopularniejszy napój alkoholowy na Bałkanach. Należy do grupy alkoholi ciężkich, zbliżony jest do brandy, a nawet bimbru. Uzyskuje się go poprzez destylację sfermentowanych owoców. Zawiera najczęściej 40–50% alkoholu. Nieco wyższą zawartość posiada rakija domowej produkcji, która sięga 50–60%. Specjalnym rodzajem rakii jest prepecenica, która jest podwójnie destylowana i może zawierać nawet ponad 60% alkoholu. Rakija to narodowy alkohol krajów bałkańskich, takich jak Serbia, Chorwacja, Czarnogóra czy Bułgaria.
"Dziwny jest ten świat. Opowieść o Waldemarze Milewiczu" to książka Honoraty Zapaśnik, która stworzyła portret wybitnego dziennikarza i korespondenta wojennego, który zginął w Iraku siedemnaście lat temu. Honorata rozmawiała z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami Waldemara. W studiu Dzień Dobry TVN opowiadała o kulisach powstawania lektury.
Jak współcześnie wygląda życie Indian? Czego możemy się od nich nauczyć? Co się zmieniło od lat 70.? O tym opowiada Magdalena Gacyk, dziennikarka i analityczka trendów technologicznych oraz Elżbieta Dzikowska, pisarka i podróżniczka.
Anna Tybor - polska narciarka wysokogórska, która jako pierwsza kobieta na świecie dokonała zjazdu z Manaslu bez dodatkowego tlenu. Jakie trudności napotkała? Jakie są jej kolejne plany?
Mikołaj Rey trafił do Bródnic na Północnym Mazowszu do Zosi, która jest jedną z najbardziej zapalonych grzybiarek w całej Polsce. To tam dowiedział się o wymyślnych odmianach grzybów i sposobie ich czyszczenia. Kucharz poznał nowe kulinarne zakątki.
Leszcz jest wszechobecny w całej Europie, a także poza nią, dlatego często trafia na nasze talerze. Można go przyrządzić na wiele sposobów - ugotować, usmażyć lub zapiec. Ryba leszcz ma wiele drogocennych witamin.
Placuszki z cukinii to pyszna przekąska, która może być podawana zupełnie jak placki ziemniaczane. Są proste w wykonaniu, jednak źle przyrządzone mogą nie być tak chrupiące. Sprawdź nasze sposoby na chrupiące placuszki z cukinii.
Jurek Owsiak ogłosił cel na 30. finał WOŚP. Kolejna edycja odbędzie się pod hasłem: "Przejrzyj na oczy". Ogłoszona również została data jubileuszowego koncertu. Sprawdź, jaki w tym roku będzie cel i kiedy odbędzie się finał.
Autobusy autonomiczne stają się rzeczywistością. Zmiany są niezbędne, by więcej osób decydowało się na wybór środków transportu publicznego, tym samym ograniczając wydzielanie spalin. Dlaczego warto, chociaż czasami, zrezygnować z częstych podróży samochodem na rzecz komunikacji miejskiej?