"Siła jest kobietą". Spełnia się jako kierowczyni samochodów ciężarowych. "Auto jest moją kawalerką"

Małgorzata Opala
Spełnia się jako kierowczyni samochodów ciężarowych
Źródło: Archiwum prywatne/kieruje_ciezarowe
Kobieta nie nadaje się do prowadzenia samochodu ciężarowego? Ten stereotyp śmiało przełamują polskie truck girls, które spełniają się, przemierzając setki kilometrów. Zalicza się do nich m.in. Małgorzata Opala, której nie przeraża długa trasa czy spanie w samochodzie. - Robię coś, o czym całe życie marzyłam, więc cieszę się każdym dniem - deklaruje w cyklu "Siła jest kobietą".

Siła jest kobietą: Każda jest inna. Każda wyjątkowa. Każda ma różne cele i marzenia, inną historię do opowiedzenia. Łączy je jedno. Bohaterki tego cyklu udowadniają, że siła jest kobietą.

35-letnia Małgorzata Opala pochodzi z Krapkowic (województwo opolskie) i od dwóch lat pracuje jako kierowczyni samochodów ciężarowych. Jest żoną i mamą trójki dzieci: 17-latka, 12-latki i 9-latka. Schudła 69 kg i udowadnia, że warto walczyć o marzenia. W sieci znana jest jako @kieruje_ciezarowe, a jej różowy kask - to znak rozpoznawczy.

Zobacz wideo: Praca i finanse

Praca i finanse

Źródło: Dzień Dobry TVN
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Gdzie jest moja kasa z Komunii?
Oszuści wyłudzają pieniądze „na stłuczkę”
Oszuści wyłudzają pieniądze „na stłuczkę”
Jak nauczyć młodzież zarządzania pieniędzmi?
Jak nauczyć młodzież zarządzania pieniędzmi?
Jak kupować więcej za mniej?
Jak kupować więcej za mniej?
Jak rozmawiać w związku o pieniądzach?
Jak rozmawiać w związku o pieniądzach?
Pieniądze OFE zalegają na kontach ZUS-u
Pieniądze OFE zalegają na kontach ZUS-u
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Pieniądz w rodzinie nigdy nie zginie?
Termomodernizacja, komputery, dodatkowe zajęcia. Dyrektorzy szkół wiedzieliby na co z pożytkiem wydać pieniądze z funduszu Czarnka
Termomodernizacja, komputery, dodatkowe zajęcia. Dyrektorzy szkół wiedzieliby na co z pożytkiem wydać pieniądze z funduszu Czarnka
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Od 1 kwietnia 400 zł dopłaty do żłobka
Od 1 kwietnia 400 zł dopłaty do żłobka
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Praca dopięta na ostatni guzik - poprawka
Dlaczego dla wielu z nas finanse to czarna magia?
Dlaczego dla wielu z nas finanse to czarna magia?
Finansowe ABC przed rozwodem
Finansowe ABC przed rozwodem
40% Polaków w związku woli mieć osobne konta
40% Polaków w związku woli mieć osobne konta
Trendy na rynku pracy 2022
Trendy na rynku pracy 2022
Olga Kalicka – mama na dwóch etatach
Olga Kalicka – mama na dwóch etatach
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?
Jak wygląda codzienna praca w schronisku dla zwierząt?
Szkoła życia pod żaglami
Szkoła życia pod żaglami
Efekt Matyldy – jej praca, jego chwała
Efekt Matyldy – jej praca, jego chwała
Praca na Spitsbergenie czeka na chętnych
Praca na Spitsbergenie czeka na chętnych
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?
Czy 16 godzin pracy to gwarancja sukcesu?

Marzenie z dzieciństwa

Dominika Czerniszewska, dziendobry.tvn.pl: Od dwóch lat pracujesz jako kierowczyni samochodów ciężarowych - to chęć spróbowania czegoś nowego czy spełnienie marzenia?

Małgorzata Opala: Spełnienie marzenia. Kiedy byłam małą dziewczynką, tata zabrał mnie swoją ciężarówką Star na kopalnię. Od razu zakochałam się w tym samochodzie. Uwielbiałam nim jeździć, nawet nie masz pojęcia jak, pomimo że tato częściej naprawiał to auto, niż z niego korzystał (śmiech).

Jednak porzuciłaś swoją miłość do ciężarówek…

Nie porzuciłam, ale życie miało na mnie inne plany. W wieku 19 lat zostałam mamą. Zajęłam się domem i wychowywaniem dzieci. Nie miałam wtedy czasu i pieniędzy na spełnienie swojego marzenia. Łapałam się różnych prac. Robiłam z mężem meble na wymiar. Składałam szafy. Natomiast kiedy dzieci podrosły, a my byliśmy w lepszej sytuacji finansowej, pewnego dnia przyszedł do nas znajomy i powiedział: "Ciotka, robimy prawko". Odparłam: "Idziemy". Nie sądziłam jednak, że chwilę później nas zapisze. I tak stanęłam pod ścianą i urzeczywistniłam swoje marzenie z dzieciństwa. Najpierw zrobiłam prawo jazdy kat. C, potem C+E. Uzyskałam uprawnienia na ciągnik, naczepy i kod 95 (Świadectwo Kwalifikacji Zawodowej).

Rodzina zaakceptowała Twój nowy plan na życie?

Wiedzieli, że jestem zwariowana, więc nie mieli nic przeciwko. Jednak nie każdy wierzył, że mi się uda. Musiałam bardzo dużo się uczyć, by pozyskać wszelkie kwalifikacje. Poza tym dzieci miałam już prawie odchowane, więc mogłam skupić się na sobie. Etap pampersów to już przeszłość. Przyszedł czas na samorealizację.

I tak zaczęłaś jeździć.

Tak, od dwóch lat nieustannie. Kocham tę pracę. W końcu robię to, co lubię.

Na jakich trasach możemy najczęściej Cię spotkać?

Przeważnie spotkasz mnie na krajowych drogach. Czasem zdarzy się, że wyślą mnie za granicę, ale to naprawdę rzadkość. Najdłuższa moja trasa była do Niemiec. Natomiast w żartach mówię mężowi, że jak mnie zdenerwuje, to pojadę do Portugalii (śmiech).

Jak reaguje na te słowa?

Dzielnie to znosi. Początki były jednak trudne, bo teoretycznie w pracy mam samych kolegów, więc jakaś nutka zazdrości się wdawała. Teraz się już przyzwyczaił i jest bardzo ok. Musiał przejąć ode mnie część obowiązków domowych. Jest na miejscu, więc wiele na niego spadło. Jestem pod wrażeniem, jak świetnie daje sobie radę i naprawdę jestem bardzo mu za to wdzięczna. Ogarnie dom, odrobi lekcje z dzieciakami, zorganizuje im zajęcia, a dodatkowo jeszcze swoje meble robi. Poza tym mieszkamy z moimi rodzicami, którzy, jak jest taka potrzeba, to nas wspierają.

Kierowczyni samochodu ciężarowego

Twoja praca wiąże się z życiem w podróży. Tęsknisz za domem?

Oczywiście, że tęsknię, ale pracuję, jak większość Polaków, czyli od poniedziałku do piątku. Różnica polega na tym, że wychodzę wcześnie rano i wracam późnym wieczorem. Czasami, jak wrócę wcześniej, to dzieci krzyczą: "O! Mama przyszła. Co się stało?". Zdarza się też, że po drodze muszę spać w aucie. To są wyjątkowe noce i bardzo je lubię. Normalnie, jak wracam do domu, to zawsze jest coś do zrobienia, a jak nocuję w samochodzie, mogę naprawdę odpocząć. Kładę się i zasypiam w 5 minut. To jest magiczne łóżko. Auto jest moją kawalerką. Śmieję się, że mam własne M1.

Wspomniałaś o nocowaniu w aucie. Jakie masz sposoby na to, by nie zasnąć za kierownicą?

Jazda sprawia mi olbrzymią frajdę, więc o zmęczeniu nie ma mowy. Uwielbiam wsiąść do mojego auta i przemierzać kolejne kilometry. Powiem kolokwialnie – jestem tym zajarana!

To słychać w Twoim głosie. A co jest dla Ciebie największym wyzwaniem w pracy?

Cofanie. Do dzisiaj trochę rzeźbię przy cofaniu, ale auto i naczepa są całe (śmiech).

Większość kierowców mówi zmęczenie, walka z czasem, a u Ciebie… cofanie.

Jechać to mogę cały czas!

Czyli ciągnie Cię gdzieś dalej?

Jasne, że tak. Im dłuższa trasa, tym fajniej.

A odwiedzasz czasami lewy pas?

Rzadko, bo rzadko, ale się zdarza (śmiech).

Potrafisz żyć bez motoryzacji?

Chyba już nie. Podczas urlopów tylko oglądam się na ciężarówki i patrzę, z czym dana jedzie. Jak widzę naczepę do przewozu cementu, to od razu myślę o niebieskich migdałach. To jest ważna część mojego życie. Rodzina cały czas słucha opowieści z trasy i anegdotek dotyczących samochodów. Może to kiedyś minie, ale jeżdżę dopiero drugi rok, więc zajawka trwa. Jak mi się znudzi, to może będę jeździć pociągiem. Zostanę maszynistką. Funkcje kierownicze mnie interesują (śmiech). W życiu trzeba robić to, co się lubi. Jakbym miała iść do pracy i myśleć: "Kurde, znów do tej roboty", to bez sensu.

Myślisz, że któraś z pociech pójdzie Twoimi śladami?

Mam taką nadzieję. Jednak do tej pory tylko najmłodszy syn miał odwagę ze mną jechać. Pozostali trochę się obawiają.

Swój zawód promujesz też w mediach społecznościowych.

Wciąż jest to zawód zdominowany przez mężczyzn, dlatego chciałam pokazać całemu światu: "Halo, halo. Tutaj jestem. Spełniłam marzenie, jeżdżę ciężarówką".

Skoro o mężczyznach mowa. Musiałaś walczyć o swoją pozycję w branży?

Mężczyznom z reguły jest łatwiej w tej branży. Jak byli mali, to bawili się autkami z przyczepą, traktorami, a ja nawet przyczepy kempingowej do samochodu Barbie nie miałam. Ale… koledzy w pracy są bardzo pomocni. I dziękuję im za to. Chłopaki na trasie też są mili. Pomachają, jak się mijamy. Mam specyficzny różowy kask i ci, którzy mnie lepiej znają, zawsze z daleka wołają: "Siema, ciotka". Stanowimy taką małą rodzinę.

Ten różowy kask to Twój znak rozpoznawczy. Natomiast na TikToku natrafiłam na Twoje nagranie, jak ćwiczysz na postoju. Urzekło mnie ono. To jest twój sposób na wyrwanie się z trybu siedzącego?

Jak wiadomo, kierowcy na co dzień mało się ruszają. Mnie udało się schudnąć ze 130 kg na 61 kg, więc muszę dbać o aktywność fizyczną. Przy rozładunkach i załadunkach trochę ćwiczę. Staram się wykorzystać każdą wolną chwilę. Biegam raz w tygodniu. Czasem udaje mi się wyskoczyć na siłownię, zajęcia fitness. Robię, co mogę.

A posiłki? Gotujesz w domu czy stołujesz się w przydrożnych barach?

Nie, nie jem hot-dogów z ostrym sosem na stacjach benzynowych jak większość kolegów (śmiech). Przez to, że jestem na diecie od dwóch lat, szykuje sobie pudełka do pracy. Gdy wyjeżdżam na dwa dni, to mam ich cały arsenał. To wygląda jakbym przynajmniej na rok opuszczała dom.

Droga kobieto, skąd czerpiesz tę energię do działania?

Robię coś, o czym całe życie marzyłam, więc cieszę się każdym dniem. Jak ci się znudzi obecna praca, to zapraszam (śmiech). Zobaczysz, jak jest fajnie. Naprawdę nie mam, na co narzekać. Zresztą nie lubię marud. Gdy zadajesz się z pozytywnymi osobami, to oni zarażają cię tym optymizmem.

Masz ciekawą historię do opowiedzenia? Chcesz zostać bohaterką cyklu Siła jest kobietą? Napisz do mnie: dominika_czerniszewska@discovery.com

Zobacz wideo: Motoryzacyjna pasja Jana Kubuszewskiego

Motoryzacyjna pasja Jana Kobuszewskiego
Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Archiwum prywatne/kieruje_ciezarowe

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Nowa Rzeczniczka Praw Dziecka doprowadziła Ewę Drzyzgę do łez. "Wzbudziło to we mnie młodzieńczy bunt"

Nowa Rzeczniczka Praw Dziecka doprowadziła Ewę Drzyzgę do łez. "Wzbudziło to we mnie młodzieńczy bunt"

Iga Świątek wyjawiła tajemnicę dotyczącą słynnej czerwonej sukni. "W końcu wyszło tak, że zostałam sama"

Iga Świątek wyjawiła tajemnicę dotyczącą słynnej czerwonej sukni. "W końcu wyszło tak, że zostałam sama"

Odkrywamy gabinet Mariusza Szczygła. O czym będzie jego kolejna książka? "Ten obraz stanie się okładką"

Odkrywamy gabinet Mariusza Szczygła. O czym będzie jego kolejna książka? "Ten obraz stanie się okładką"

Świąteczny zapach w domu. Jak wykonać go samodzielnie? Potrzebujesz tylko dwóch produktów

Świąteczny zapach w domu. Jak wykonać go samodzielnie? Potrzebujesz tylko dwóch produktów

Nie żyje popularny amerykański aktor. Syn żegna Ryana O'Neala

Nie żyje popularny amerykański aktor. Syn żegna Ryana O'Neala

Jak wygląda codzienność 13-osobowej rodziny? "Ludzie już się przyzwyczaili do tego, jakie ilości zakupów robimy"

Jak wygląda codzienność 13-osobowej rodziny? "Ludzie już się przyzwyczaili do tego, jakie ilości zakupów robimy"

Była niesłusznie oskarżana o współudział w morderstwie przyjaciółki. Irena Santor przeżyła wiele

Była niesłusznie oskarżana o współudział w morderstwie przyjaciółki. Irena Santor przeżyła wiele

Osteopata ostrzega: "Nie kichaj jak alpaka"

Osteopata ostrzega: "Nie kichaj jak alpaka"

Co robić, gdy dotyka nas hejt? "Ma na celu poniżenie, ośmieszenie, zastraszenie"
Materiał promocyjny

Co robić, gdy dotyka nas hejt? "Ma na celu poniżenie, ośmieszenie, zastraszenie"

Twój kot lubi się wdrapywać na choinkę? Spryskaj drzewko płynem. "Nie znoszą tego zapachu"

Twój kot lubi się wdrapywać na choinkę? Spryskaj drzewko płynem. "Nie znoszą tego zapachu"

Robimy drewnianą choinkę. "Jest totalne zero waste"

Robimy drewnianą choinkę. "Jest totalne zero waste"

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"
Materiał promocyjny

Świąteczne atrakcje w Zamku Książ. "To wisienka na torcie, którą kończymy rok 2023 z przytupem"

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś
Materiał promocyjny

"Święta marzeń". Pobierz nasz e-book i zacznij przygotowania do świąt już dziś

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?
Materiał promocyjny

Gdzie znaleźć uniwersalne prezenty pod choinkę?

Jak zatrzymać procesy starzenia? "Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać o białkach"
Materiał promocyjny

Jak zatrzymać procesy starzenia? "Bardzo ważne jest to, żeby pamiętać o białkach"

Wygrał fortunę i stracił kontakt z matką. "Obraziła się na mnie, bo nie chciałem dać jej 25 mln dol."

Wygrał fortunę i stracił kontakt z matką. "Obraziła się na mnie, bo nie chciałem dać jej 25 mln dol."

Dominika Gwit-Dunaszewska świętuje pierwsze mikołajki z synkiem. "Marzyłam o tej chwili"

Dominika Gwit-Dunaszewska świętuje pierwsze mikołajki z synkiem. "Marzyłam o tej chwili"

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". Jakie kreacje przygotowały gwiazdy z projektantami?

Jak ozdobić mieszkanie na święta? "To świetny sposób na zmianę wnętrza"
Materiał promocyjny

Jak ozdobić mieszkanie na święta? "To świetny sposób na zmianę wnętrza"

Aparatem czy smartfonem - czym lepiej tworzyć treści na Instagramie?
Materiał promocyjny

Aparatem czy smartfonem - czym lepiej tworzyć treści na Instagramie?

Zimowe atrakcje turystyczne w Warszawie. "Odpalenie iluminacji, a potem silent disco"
Materiał promocyjny

Zimowe atrakcje turystyczne w Warszawie. "Odpalenie iluminacji, a potem silent disco"

Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na sprawdzone, łatwe w doborze kosmetyki
Materiał promocyjny

Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na sprawdzone, łatwe w doborze kosmetyki

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

Wielkie otwarcie e-sklepu TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Kup frytki i wspomóż ważną akcję. To dzięki niej rodzice mogą być blisko chorujących dzieci
Materiał promocyjny

Kup frytki i wspomóż ważną akcję. To dzięki niej rodzice mogą być blisko chorujących dzieci

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją
Materiał promocyjny

Zdrowa i szybka kuchnia dla najmłodszych. Na punkcie tych dań dzieci dosłownie oszaleją

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy
Materiał promocyjny

Udekoruj pierniczki i poczuj magię świąt. Pomysły Darii Ładochy

"The Last of Us" najlepszym serialem 2023 roku. Kiedy drugi sezon?

"The Last of Us" najlepszym serialem 2023 roku. Kiedy drugi sezon?

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  
Materiał promocyjny

''Gorgonzola. Przepyszna historia''. Pobierz nasz e-book i poznaj przepisy na dania z wyjątkowym włoskim serem.  

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"
Materiał promocyjny

Jak podkreślić biżuterią świąteczne stylizacje? "Ważne, żebyśmy wyglądały olśniewająco"

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 
Materiał promocyjny

Jakie są oczekiwania inwestorów co do zielonej energii? 

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  
Materiał promocyjny

Szukasz pomysłu na wykwintną przystawkę z Gorgonzolą?  

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?
Materiał promocyjny

Buty na jesień/zima 2023. Jak szybko i skutecznie wybrać najmodniejszy model?

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku
Materiał promocyjny

Dlaczego koale przytulają drzewa? Poznaj ciekawostki o tym uroczym zwierzaku

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Kupujesz gwiazdy betlejemskie w dyskoncie? Zwróć uwagę na cyjacje. Co to takiego?

Halina Mlynkova wspomina jedną z ostatnich rozmów z teściem Janem Nowickim. "Czym zasłużyłam, że mówił mi takie rzeczy".

Halina Mlynkova wspomina jedną z ostatnich rozmów z teściem Janem Nowickim. "Czym zasłużyłam, że mówił mi takie rzeczy".

Świąteczne historie miłosne, które warto zobaczyć na ekranie

Świąteczne historie miłosne, które warto zobaczyć na ekranie

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Zagięte kości w każdej chwili mogą przebić jej skórę. "Jestem w Polsce jedynym przypadkiem"

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

Marzena Rogalska wydała zbiór świątecznych opowiadań. "Wszystkie dzieją się w Wigilię"

Marzena Rogalska wydała zbiór świątecznych opowiadań. "Wszystkie dzieją się w Wigilię"

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia z mamą. "Taki mój prywatny Aniołek"

Ewa Chodakowska pokazała zdjęcia z mamą. "Taki mój prywatny Aniołek"

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

Mandat za zostawienie psa pod sklepem? To nie wszystko!

Mandat za zostawienie psa pod sklepem? To nie wszystko!

Maria Machulska o dorastaniu w domu znanych rodziców. "Chciałam zostać anonimowa"

Maria Machulska o dorastaniu w domu znanych rodziców. "Chciałam zostać anonimowa"

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

Finalistka "MasterChefa" o planach ślubnych. "Jest to temat sporny"

Finalistka "MasterChefa" o planach ślubnych. "Jest to temat sporny"

Historia Przemka, która łamie serce. "Zasługuje, na to, by móc funkcjonować tak, jak zwyczajne dzieci"

Historia Przemka, która łamie serce. "Zasługuje, na to, by móc funkcjonować tak, jak zwyczajne dzieci"

Życie w spirali zadłużenia. Jak nie nabrać się na "chwilówkę"?

Życie w spirali zadłużenia. Jak nie nabrać się na "chwilówkę"?

Święty Mikołaj w Dzień Dobry TVN. "Przyjechał specjalnie dla Państwa i Waszych dzieci"

Święty Mikołaj w Dzień Dobry TVN. "Przyjechał specjalnie dla Państwa i Waszych dzieci"

Klaudia El Dursi zdradziła, ile kieszonkowego dostaje jej syn. Kwota zaskakuje

Klaudia El Dursi zdradziła, ile kieszonkowego dostaje jej syn. Kwota zaskakuje

Co trzeci Polak jest niewierny. Czy warto ostrzegać bliskich, że są zdradzani?

Co trzeci Polak jest niewierny. Czy warto ostrzegać bliskich, że są zdradzani?

Micro-cheating. Na czym polega subtelna zdrada?

Micro-cheating. Na czym polega subtelna zdrada?

Trzylatka podmieniła w sklepie stare buty na nowe. "Geniusz"

Trzylatka podmieniła w sklepie stare buty na nowe. "Geniusz"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas