ciężarówka

  ciężarówka

  Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Czerśl w województwie lubelskim. Czteroletnia dziewczynka została potrącona przez ciężarówkę. W wyniku odniesionych obrażeń dziecko zmarło na miejscu.

  Ranny został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Łodzi.

  Kobieta nie nadaje się do prowadzenia samochodu ciężarowego? Ten stereotyp śmiało przełamują polskie truck girls, które spełniają się, przemierzając setki kilometrów.

  W jubileuszowym, 200. odcinku cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska nie odwiedziła domu, lecz ciężarówki. Sprawdziła, jak kierowcy urządzają sobie wnętrza wielkich aut, by poczuć tam domowy klimat.

  Ciężarówka, która pojawia się we śnie, zwiastuje zazwyczaj ogrom nowych problemów i wrażeń, z którymi śniący będzie musiał się uporać w najbliższym czasie. Jednak w zależności od koloru samochodu, a także kilku dodatkowych czynników, może być sygnałem, że w życiu zmieni się coś na lepsze.

  Bartosz Kisielewicz to siatkarz i kapitan drużyny IBB Polonia Londyn. Sport to jego prawdziwa pasja, w której osiąga spore sukcesy. Ma już na koncie m.in. 5 tytułów mistrza Anglii. W Dzień Dobry TVN opowiedział o swoim hobby, rodzinie i pracy zawodowej.

  19 grudnia 2016 roku w Berlinie doszło do ataku terrorystycznego. Pierwszą ofiarą był Łukasz Urban, polski kierowca ciężarówki. Następnie Anis Amri wjechał uprowadzonym TIR-em w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym. Czy po czterech latach od tragicznego wydarzenia poprawiło się bezpieczeństwo kierowców oraz osób uczestniczących w zgromadzeniach? O tym opowiedział nam dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. terroryzmu oraz Iwona Blecharczyk, truckerka.

  Joanna Damięcka w mediach społecznościowych pochwaliła się fanom, że zdała egzamin na prawo jazdy w kategorii C+E, czyli na ciężarówki z naczepami. Jak sama podkreśla, kategoria E bardzo długo chodziła jej po głowie, marzenie ostatecznie udało się spełnić. Komu pani Joanna dedykowała zdany egzamin i jaką rolę odgrywały w przedsięwzięciu dzieci, Matylda i Mateusz Damięccy?

  Karolina Plecha kilka lat temu wyjechała na krótki wyjazd do Norwegii, a mieszka tam już 4 lata. Jeździ tirami i hobbistycznie fotografuje zorzę polarną. Mówi, że zawsze zachwycało ją piękno przyrody. Jak wygląda jej życie?

  Niestety wiele osób z powodu wykonywanego zawodu nie dotrze na Wigilię do domu. Wśród nich są kierowcy tirów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy żony kierowców ciężarówek: Iwonę Michalczyk i Annę Ściglur oraz kierowców tirów: Małgorzatę Sitarską i Monikę Kasiak, aby porozmawiać o trudnościach i niebezpieczeństwach związanych z wykonywaniem tego zawodu oraz niełatwym życiu rodzin zawodowych kierowców.