ciężarówka

    ciężarówka

    19 grudnia 2016 roku w Berlinie doszło do ataku terrorystycznego. Pierwszą ofiarą był Łukasz Urban, polski kierowca ciężarówki. Następnie Anis Amri wjechał uprowadzonym TIR-em w tłum ludzi na jarmarku bożonarodzeniowym. Czy po czterech latach od tragicznego wydarzenia poprawiło się bezpieczeństwo kierowców oraz osób uczestniczących w zgromadzeniach? O tym opowiedział nam dr Krzysztof Liedel, ekspert ds. terroryzmu oraz Iwona Blecharczyk, truckerka.

    Joanna Damięcka w mediach społecznościowych pochwaliła się fanom, że zdała egzamin na prawo jazdy w kategorii C+E, czyli na ciężarówki z naczepami. Jak sama podkreśla, kategoria E bardzo długo chodziła jej po głowie, marzenie ostatecznie udało się spełnić. Komu pani Joanna dedykowała zdany egzamin i jaką rolę odgrywały w przedsięwzięciu dzieci, Matylda i Mateusz Damięccy?

    Niestety wiele osób z powodu wykonywanego zawodu nie dotrze na Wigilię do domu. Wśród nich są kierowcy tirów. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy żony kierowców ciężarówek: Iwonę Michalczyk i Annę Ściglur oraz kierowców tirów: Małgorzatę Sitarską i Monikę Kasiak, aby porozmawiać o trudnościach i niebezpieczeństwach związanych z wykonywaniem tego zawodu oraz niełatwym życiu rodzin zawodowych kierowców.