Monika Wiela spełnia amerykański sen poprzez niesienie pomocy potrzebującym. W ramach charytatywnego projektu zachęca ludzi do dzielenia się niepotrzebnymi ubraniami, butami czy zabawkami. W Dzień Dobry TVN założycielka Give Back Box opowiedziała o szczegółach wyjątkowej inicjatywy.
Give Back Box - oryginalny projekt charytatywny
Monika Wiela od 16 lat mieszka w Stanach Zjednoczonych i z godnym podziwu zaangażowaniem poświęca się misji niesienia pomocy potrzebującym. Ambitna Polka zmieniła oblicze sprzedaży wysyłkowej, a wszystko to za sprawą genialnego pomysłu. W ramach projektu Give Back Box nakłoniła klientów sklepów internetowych do tego, by przestali wyrzucać pudełka po zakupach. Zamiast tego mogą wypełnić kartony niepotrzebnymi ubraniami, butami czy zabawkami i odesłać je na adres organizacji charytatywnej. Co ciekawe, motywację do działania kobieta znalazła zupełnie przypadkiem.
- Mieszkałam w Chicago. Pewnego dnia szłam sobie ulicą i zobaczyłam bezdomnego mężczyznę, który siedział na ulicy i miał kartkę, na której było napisane: "Potrzebuję butów". Stanęłam jak wryta. To było takie uczucie, jakby ktoś mnie trzasnął w głowę - przyznała założycielka Give Back Box.
Monika Wiela o pomocy potrzebującym
Pomysł cieszy się wielką popularnością w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W najbliższym czasie Monika Wiela planuje podbić także rynek europejski. W tym miejscu warto podkreślić, że w samej Ameryce współpracuje z nią blisko 150 fundacji.
- Give Back Box otworzył mnie na coś takiego, czego nigdy się nie spodziewałam (...). To jest dla mnie w tej chwili pokarm dla duszy. Odkryłam, że nic mnie tak nie cieszy i nie wypełnia mojego życia, jak pomaganie innym - podsumowała autorka wyjątkowego projektu.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- 18-letni naukowiec rozpoczyna naukę na Harvardzie. Jak wyglądała rekrutacja na najlepszą uczelnię świata?
- Nilofar rok temu uciekała z Afganistanu, dziś pomaga Ukraińcom. "Przeżywałam tę samą sytuację"
- Młodzi ludzie chcą posługiwać się gwarą. "Wcześniej mówienie po kaszubsku było uważane za wstydliwe"
Autor: Magdalena Brzezińska
Reporter: Michał Malinowski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN