Styl życia

18-letni naukowiec rozpoczyna naukę na Harvardzie. Jak wyglądała rekrutacja na najlepszą uczelnię świata?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Na starcie jest już na Harvardzie
Na starcie jest już na Harvardzie Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Patryk Wekwejt z Ostrołęki dostał się na jedną z najlepszych uczelni świata - Uniwersytet Harvarda. 18-latek w szkole, w której niegdyś uczyli się m.in. Theodore Roosevelt, Bill Gates czy Natalie Portman, rozpoczyna studia na wydziale neurobiologii. Jak mu się to udało? Jak wyglądał proces aplikacji?

Polak na Harvardzie

Uniwersytet Harvarda jest marzeniem wielu młodych ludzi na całym świecie. Już niebawem naukę na kampusie rozpocznie Polak – Patryk Wekwejt. Jak udało mu się dostać na tak prestiżową uczelnię? Patryk swoją aplikację na studia złożył w pierwszym możliwym terminie na przełomie września i października ubiegłego roku. Ofertę studiów na Harvardzie dostał już w połowie grudnia.

Harvard nie był moim pierwszym wyborem. Myślałem o studiowaniu w Polsce, na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Później pomyślałam o aplikacji za granicę. Do samego momentu otrzymania decyzji nie byłem pewny, czy się dostanę. To było niesamowite zaskoczenie. To, co się liczy do aplikacji, to są cztery ostatnie lata. Ja starałem się rozwijać w różnych kierunkach, ale skupiałem się na neurobiologii. Brałem udział w olimpiadach i konkursach

18-latek jest finalistą olimpiady biologicznej, brał również udział w brytyjskiej olimpiadzie chemicznej i biologicznej i międzynarodowym konkursie neurobiologicznym. Jest laureatem Konkursu Explory, podczas którego prezentował wyniki swoich pierwszych badań neurobiologicznych. Badania dotyczą demencji.

- Badania skupiają się na badaniu wpływu diety wysokotłuszczowej na procesy kognitywne rybek Danio – wyjaśnił.

Patryk Wekwejt i jego pasje

Nie samą nauką człowiek żyje, oprócz biologii Patryk ma także inne pasje. Jak przyznał, jest wicemistrzem Polski w karate, a także gra na saksofonie. Zarówno sport, jak i muzyka pomagają mu w codzienności, polepszają proces nauk i samozadowolenie.

- Starałem się rozwijać w różnych kierunkach. Zostałem wicemistrzem Polski w karate. Zapracowałem na to. Karate trenuję od dawna, zacząłem jak miałem 5-6 lat. Później próbowałem innych sportów, ale karate zostało przy mnie - opowiada młody naukowiec.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości