wiedza

  W 570. odcinku programu nie zabrakło niełatwych pytań, a co za tym idzie także i niepowtarzalnych emocji.

  W 491. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego zajęli Katarzyna Szynwelska z Makowa Mazowieckiego oraz Marcin Zagrajek z Warszawy. Uczestnicy musieli zmierzyć się z niełatwymi pytaniami.

  W 475. odcinku programu "Milionerzy" grę o tytułową stawkę kontynuował Jędrzej Siarkowski z Poznania. Uczestnik musiał zmierzyć się z zestawem niełatwych pytań. Czy udało mu się udzielić prawidłowych odpowiedzi?

  W 473. odcinku programu "Milionerzy" nie zabrakło emocjonujących momentów i podchwytliwych pytań.

  W 471. odcinku programu "Milionerzy" z pytaniami w drodze po milion zmierzył się Michał Tadeusz Koziej. Mężczyzna o wszechstronnych zainteresowaniach w błyskawicznym tempie odpowiadał na pytania.

  W 470. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego po raz kolejny zajął Jacek Iwaszko z Warszawy. Zawodnik przystąpił do gry z kompletem kół ratunkowych.

  W 465. odcinku programu "Milionerzy" z niekiedy kłopotliwymi pytaniami w drodze po główną wygraną zmierzyli się Anna Dorabialska i Konrad Jurgiewicz. Ich wiedza musiała obejmować różne dziedziny.

  W 552. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego zajął Michał Pakuła z Warszawy.

  Patryk Wekwejt z Ostrołęki dostał się na jedną z najlepszych uczelni świata - Uniwersytet Harvarda. 18-latek w szkole, w której niegdyś uczyli się m.in. Theodore Roosevelt, Bill Gates czy Natalie Portman, rozpoczyna studia na wydziale neurobiologii. Jak mu się to udało? Jak wyglądał proces aplikacji?

  W 537. odcinku programu "Milionerzy" z pytaniami o milion zmierzyli się Marta Górska-Han oraz Marek Kuprowski. Niektóre zagadnienia sprawiły im wielkie trudności. Sprawdźcie, czego dotyczyły i ile udało im się wygrać.

  W 532. odcinku programu "Milionerzy" mogliśmy oglądać zmagania dwójki zawodników. Milena Werner, a następnie Wojciech Caliński zmierzyli się z niekiedy podchwytliwymi pytaniami. Sprawdźcie, ile wygrali.

  W 523. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego po raz kolejny zajął Marek Kalus. Zawodnik przystąpił do gry z trzema kołami ratunkowymi, mając na koncie gwarantowaną sumę 1000 złotych. Czy udało mu się udzielić poprawnych odpowiedzi na kolejne pytania?

  W 517. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego zajęła Katarzyna Skrzypek. Wrocławianka doskonale poradziła sobie z zadaniem kwalifikacyjnym i tym samym zyskała szansę na wygranie miliona złotych. Czy udało jej się odpowiedzieć na wszystkie pytania?

  W 513. odcinku "Milionerów" o tytułową nagrodę walczyło dwóch zawodników. Robert Kamiński z Warszawy bez trudu poradził sobie z pierwszymi sześcioma pytaniami.

  W 512. odcinku programu "Milionerzy" z pytaniami w drodze do wielkiej wygranej zmierzył się student, Wiktor Bochenek. Gracz błyskawicznie radził sobie z odpowiedziami. Nad jakimi kwestiami musiał się zastanawiać? Sprawdźcie.

  W 464. odcinku programu "Milionerzy" jako pierwsza z pytaniami zmierzyła się Sara Kwiecińska, która zakończyła grę z gwarantowaną sumą 1000 zł. Drugą uczestniczką była Anna Dorabialska. Jednym z pytań, na które musiała odpowiedzieć brzmiało: "Czyją bronią nazywany jest Walther Polizeipistole Kriminal". Jak sobie poradziła?

  W 448. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego zajął Piotr Rutkowski. Programista z Gdańska doskonale poradził sobie z zadaniem kwalifikacyjnym. Czy znał odpowiedzi na kolejne pytania?

  "Każde słowo było wnikliwie sprawdzane".

  W 441. odcinku "Milionerów" swoją grę kontynuował inżynier i elektronik, Andrzej Kałowy. Następnie jego miejsce zajął Krzysztof Pawłosik. Z jakimi wygranymi wyszli ze studia? Niektóre z ich pytań były naprawdę problematyczne.

  W 440. odcinku "Milionerów" możemy zobaczyć zmagania nie jednego, a aż dwóch zawodników. Jakie pytania stały się dla nich problematyczne?

  W 429. odcinku programu "Milionerzy" miejsce naprzeciwko Huberta Urbańskiego po raz kolejny zajął Mikołaj Olejnicki. Inżynier z Warszawy przystąpił do gry z dwoma kołami ratunkowymi, a od zwycięstwa dzieliło go zaledwie pięć pytań. Jak wykorzystał tę szansę?

  W 425. odcinku "Milionerów" swoją grę kontynuowała Katarzyna Kropiak, która na co dzień mieszka w Sochaczewie. Politolożka i pasjonatka biegania lubi grać odważnie, często ryzykować i kierować się intuicją. Jak jej poszło?

  Które połączenie mieszkańca i ryby najbardziej przypomina groch z kapustą?

  Kompetencje twarde to zdolności nabyte, których poziom można zmierzyć lub sprawdzić za pomocą testów. Do kompetencji twardych możemy zakwalifikować te umiejętności, które zostały potwierdzone dyplomami lub certyfikatami, na przykład znajomość języków obcych, umiejętność wystawiania faktur czy prawo jazdy.

  Wszyscy pamiętamy, jak pandemia nagle przerwała naukę w szkołach. Niektóre dzieci miały lekcje prowadzone zdalnie, inne dostawały jedynie zadania do zrobienia w domu. Z pewnością nauka nie odbywała się na równym poziomie, a teraz nauczyciele próbują zweryfikować poziom wiedzy uczniów z zeszłego semestru za pomocą sprawdzianów. Czy to dobry sposób? - zastanawiały się nad tym w naszym programie Justyna Suchecka, dziennikarka oraz Joanna Lisiewicz, mama 8-klasistki i polonistka.

  Internet pełny jest filmików, na których osoby odpytywane z wiedzy elementarnej, nie są sobie w stanie poradzić z odpowiedzią. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Adama Drzewickiego, autora i pomysłodawcę projektu „Matura to bzdura” w ramach którego, od lat obnaża poziom szkolnej wiedzy w naszym społeczeństwie, aktor Tomasz Ciachorowski i stand-uper Łukasz "Lotek" Lodkowski. Co dała im szkoła? Jak wspominają swoją edukację i co pamiętają do dziś?

  Dziś i jutro zobaczycie wyjątkowe, walentynkowe odcinki programu "Milionerzy". W tych specjalnych odcinkach wystąpią gwiazdorskie duety: Kayah i Grzegorz Hyż, Sonia Bohosiewicz i Maciej Zakościelny oraz Michał Czernecki i Aleksandra Domańska. Która para była faworytem Huberta Urbańskiego? Jak poradzili sobie uczestnicy? Co zobaczymy w nowym sezonie "Milionerów"? I który z uczestników szczególnie zapadł Hubertowi Urbańskiemu w pamięć? Czy Urbański dzięki programowi, który prowadzi, poszerzył swoją wiedzę? Hubert Urbański był gościem Dzień Dobry TVN.

  W ramach cyklu Kreatywna szkoła Anna Kalczyńska odwiedziła Szkołę Podstawową nr 82 na warszawskim Bemowie. Tam dzieci nie tylko zdobywają wiedzę, ale także umiejętności. Trafiła akurat na zorganizowany przez placówkę festiwal nauki. Co tam jeszcze zobaczyła?

  Są w życiu takie momenty, które uświadamiają dziennikarzowi Filipowi Chajzerowi, że jest starą truflą... czyli grzybem ;-) Wtedy, na przykład, gdy 10-latki chcą wysłać SMS telefonem z tarczą lub, gdy nastolatka próbuje wepchnąć kasetę w plastikowym pudełku do walkamana. Tym razem Filip Chajzer poszedł o krok dalej. Sprawdził, co by było, gdyby zabrakło internetu, a wszystkie smartfony stały się bezużyteczne. Sami zobaczcie, czy nastolatkowie potrafią korzystać z "analogowej" encyklopedii. Będziecie zaskoczeni!. A czy wiecie, kim był Gutenberg, co to takiego "ryżojad" i, jaka literka w alfabecie jest po "o"?

  Edukacja domowa wraca do łask. Dlaczego nasi goście zdecydowali, że ich dziecko będzie pobierać nauki w domu? Czym różni się edukacja w domu od tej tradycyjnej - w szkole? Czy odcinając dziecko od rówieśników wyrządzamy mu krzywdę i czy taka izolacja będzie miała reperkusje w przyszłości? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Jerzy Potocki, Agnieszka Potocka i ich córka Hania, którą rodzice uczą w domu. Jak podoba jej się takie rozwiązanie? Jak weryfikuje się wiedzę uzyskaną w systemie homeschooling?