W Starogardzie Gdańskim funkcjonariusze Straży Miejskiej przemieszczają po mieście na hulajnogach. Na ten niecodzienny pomysł wpadł Prezydent miasta, ale było to możliwe dzięki uregulowaniu sytuacji prawnej. O tym, czy potrzebne były specjalne szkolenia i jak hulajnoga pomaga w codziennej pracy rozmawiała Agata Zjawińska.
Przed nami Halloween, straszne przebrania, przerażające wypieki i jesienne ozdoby. Już za kilka dni zabierzemy się za dyniowe lampiony. Co zrobić z pozostałościami po warzywie? Z pewnością ich nie wyrzucamy. Miąższ możemy wykorzystać na wiele sposobów. Przedstawiamy kilka z nich.
Kolejny dzień chodzi ci po głowie domowy obiad z pysznym ziemniaczanym purée, jakie dawniej robiła babcia? Mimo wielu prób ziemniaki wciąż są suche i mało kremowe? Ten trik z TikToka sprawi, że przygotowanie posiłku będzie nie tylko proste, ale także i smaczne. Przekonało się o tym już tysiące internautów.
"Wszystko zaczyna się od szkicu".
"Uwierzyła w każdą jego bajkę, a mnie odsunęła".
Wzajemne oddziaływanie zachodzi na wielu płaszczyznach. Są ludzie, którzy się lubią i tacy, którzy niekoniecznie się ze sobą dogadują. Podobnie sprawa wygląda w przypadku roślin. Niektóre z nich będą się wzajemnie wspierać lub wręcz przeciwnie, osłabiać. Takie zależności między gatunkami wykorzystuje właśnie uprawa współrzędna.
W Polsce 8 milionów spośród 17 milionów to kobiety. W programie Dzień Dobry TVN dr Bianka Siwińska, prezeska Fundacji Edukacyjnej Perspektywy oraz Agnieszka Szamałek - Michalska, managerka ds. kultury wewnętrznej opowiedziały o programie mentoringowo - stypendialnym "Dziewczyny w grze".
Volkswagen Financial Services, jako odpowiedzialna firma z branży motoryzacyjnej, pomaga poprzez dostarczanie mobilności i edukację w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Choć większość osób wyposażając mieszkanie korzysta z gotowego asortymentu to wiele rzeczy można zrobić samodzielnie. Okazuje się, że nawet zwykli laicy mogą w kilku prostych krokach wykonać praktyczny i stylowy mebel. Agnieszka Witkowska w ramach cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak samodzielnie można zrobić podstawkę pod laptopa, dzięki której zadbamy o nasze zdrowie.
Paula Roma wystąpiła na scenie Dzień Dobry TVN ze swoją najnowszą piosenką "Uziemienie". To bardzo osobisty utwór, który opowiada o dojrzałej drodze artystki, która bywała kręta.
Ułożenie sztućców na stole zgodnie z zasadami savoir vivre wcale nie jest takim prostym zadaniem. Wymaga to niezbędnej i szczegółowej wiedzy.
Karolina Marczak sportem interesowała się od zawsze. Surfing daje jej wolność i pomaga zapomnieć o problemach. W tym roku po raz drugi została mistrzynią Polski w surfingu. Karierę rozpoczęła pięć lat temu.
Lara Gessler ma za sobą niezwykle intensywny rok. Radosne wydarzenia przeplatały się z tymi bolesnymi. Niedawno świętowała rocznicę ślubu, we wtorek odbędą się pierwsze urodziny jej córki, Neny. 27 sierpnia przeżyła jednak ogromną tragedię, śmierć taty, Piotra Gesslera.
Łazik Perseverance wylądował na Marsie w lutym 2021 roku na dnie szerokiego na 45 kilometrów krateru Jezero. Wcześniejsze obserwacje sugerowały, że w przeszłości w tym miejscu znajdowało się duże jezioro.
Maciej Szeptycki to potomek Aleksandra Fredry. W Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, jak dowiedział się, że jest rodziną znanego pisarza. Wyjaśnił też, jaki ma pomysł na sfinansowanie renowacji pałacu Fredry w Łaszczowie i zdradził, co powstanie na jego miejscu.
Sceny intymne dla wielu aktorów są bardzo trudne. Niektórzy mają z nimi na tyle traumatyczne przeżycia, że w ogóle przestają je grać. Dlatego, aby praca na pranie była łatwiejsza i ekipa nie przekraczała pewnych granic coraz częściej zatrudnia się tzw. koordynatorów scen intymnych. Na czym polega ich praca? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Martą Łachacz oraz Katarzyną Szustow, które wykonują ten zawód.
Rośliny, antyki, meble i rowery – klatki schodowe kryją najrozmaitsze skarby. Mimo że zagracanie korytarzy w blokach jest zabronione, jest to coraz poważniejszy problem. Zakaz zostawiania rzeczy nie wynika jedynie z kwestii estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ponieważ wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych i tym samym utrudnia ratowanie życia.
Fobia społeczna to zaburzenie nerwicowe, którego symptomy mogą pojawić się już we wczesnym dzieciństwie. Osoby cierpiące na fobię odczuwają nieadekwatny lęk podczas wykonywania codziennych czynności, co bardzo utrudnia im funkcjonowanie w społeczeństwie. Objawy fobii społecznej można jednak leczyć. Radzimy, jak odróżnić fobię społeczną od nieśmiałości i kiedy warto podjąć leczenie.
Japonia kojarzy się głównie z wielkimi miastami. Panuje w nich dużych ruch i niesamowity ścisk. Zupełnym przeciwieństwem tego obrazu jest Takayama – miasto położone na wyspie Honsiu, w północnej części prefektury Gifu. Znajduje się ono wysoko w górach, dzięki czemu jest prawdziwą oazą spokoju. W Takayama na co dzień żyje około 90 tys. mieszkańców. Pierwsze wzmianki o osadzie, która założona została na potrzeby zamku Kanamori, pochodzą z XVI wieku.
"Blokady są w naszych głowach"
"Chodzi o to, żeby dobrze się bawić"
"Antyk jest uniwersalnym językiem"
Przewożąc zwierzę bez zabezpieczenia, właściciel naraża zarówno siebie, jak i czworonoga na poważne niebezpieczeństwo. Pasy dla psa do samochodu to jedna z metod zapewniających komfortowy i bezpieczny transport.
"Na początku to było dużym zaskoczeniem"
Szukanie wody różdżką sięga odległych czasów, kiedy nie było przyrządów służących do pomiaru żył wodnych. Ta technika praktykowana jest do dziś, choć wielu badaczy nazywa ją pseudonauką. Jedni uważają różdżkarstwo (czyli szukanie wody różdżką) za bardzo skuteczne, inni wyłącznie za dzieło przypadku.
Osobowość lękliwa (unikająca) charakteryzuje się przede wszystkim lękiem przed kontaktem z innymi ludźmi. To rodzaj zaburzenia osobowości, które wynika z zaniżonej samooceny. Co więcej, ludzie z osobowością unikającą są świadomi wielu swoich problemów, jednak często nie potrafią zauważyć problemu w swoim myśleniu.
Szczotka z nagromadzoną ilością kurzu, włosów, naskórka i bakterii z pewnością nie pomaga w walce z łupieżem i problemami skóry głowy. Jak w prosty sposób sprawić, by wyglądała jak nowa?
Kiedy na zewnątrz zaczyna się robić co raz chłodniej, częściej pojawia się problem zaparowanych szyb w samochodzie. Przyczyny tej sytuacji są różne, warto sprawdzić, która dotyczy naszego problemu. Przedstawiamy sposoby na zaparowane szyby w aucie.