Uwolnij swój talent i znajdź pracę marzeń. 5 cennych rad trenerki

WW1_6676
Uwolnij swój talent
Źródło: Dzień Dobry TVN
Wielu z nas postrzega pracę jako zło konieczne i żyje od weekendu do weekendu. Tak wcale nie musi być. Wystarczy tylko odnaleźć w sobie drzemiący talent i zacząć robić to, co naprawdę się kocha. Jak z teorii przejść do czynów? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała Malwina Faliszewska, coach i trenerka budowania pewności siebie, autorka książki "Uwolnij swój talent".

Kiedy należy zmienić pracę?

Praca w korporacji od 9 do 17 zaczyna coraz bardziej męczyć? Spotkania z klientami doprowadzają do szału, a nowy system sprawia, że macie dość technologii? Krótko mówiąc, żyjecie od weekendu do weekendu z nadzieją, że poniedziałek nigdy nie nadejdzie. Czy to pierwszy sygnał, że życie nie idzie w kierunku, o którym zawsze się marzyło?

- Należy zastanowić się, czy mamy satysfakcję, czy może czujemy się wypaleni i mamy syndrom poniedziałku. To są sygnały, które mówią o tym, że być możne w naszym życiu coś jest nie tak. Warto wtedy zastanowić się, w którą stronę podążać, aby życie było satysfakcjonujące. Są różne badania diagnozujące nasze mocne strony. Ja bardzo często pracuję z raportem Galupa, który jest najbardziej popularny. Pierwsza rzecz, to przekonanie, że my mamy talent, każdy go ma. My jesteśmy tak wychowywani, że wciąż skupiamy się na słabościach – powiedziała Malwina Faliszewska.

Zostań panem swojego losu – na zmiany nigdy nie jest za późno

Zanim jednak zaczniecie rozsyłać CV do innych pracodawców, warto zacząć od początku – od rozpoznania swoich mocnych stron. Jak to zrobić? Przede wszystkim przypomnij sobie sytuację, w której praca dawała ci mnóstwo satysfakcji. Co to był za dzień? Co wtedy należało do twoich zadań? Co konkretnie dawało ci wtedy najwięcej satysfakcji? Najprawdopodobniej właśnie wtedy używałeś swoich talentów. Dwa, poszukaj pasji z dzieciństwa. Trzy, hobby i pasje - tutaj ukryte są także nasze naturalne predyspozycje i zainteresowania. Cztery, doświadczenia zawodowe - te dobre i te mniej pozytywne są cenną wiedzą o nas samych. Pięć, feedback – warto wyróżnić to, co inni mówią na nasz temat, co szczególnie doceniają.

Jak przyznała specjalistka, dramaty związane z pracą wiążą się z naszymi wyborami. Jesteśmy nauczeni, żeby myśleć, co będzie dobrze płatną pracą, a nie, co może być pracą, która da nam satysfakcję. W ten sposób zajmujemy się czymś, co wcale nie jest naszą mocną stroną, a to pochłania niezwykle dużo energii.

Potrzeba odwagi, by zmienić swoje życie, ale ja zawsze mówię do klientów, że nie zawsze muszą wychodzić ze strefy komfortu. Nakłaniam do poszerzania stref komfortu. Jestem w bezpiecznym miejscu i sobie testuję i sprawdzam, jak mi jest, jak wystawię jedną nogę poza moją strefę komfortu. Jeśli jest okej, poszerzam, aż jestem w miejscu, w którym chcę być
- wyjaśniła.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!