Dobrze spakowany bagaż to sukces krótkiego wyjazdu. O czym warto pamiętać?

Autor:
Oskar
Netkowski
Plecaki, torby i walizki na weekendowe wyjazdy

Wiosna w pełni, więc czas najwyższy na łapanie oddechu podczas wypadów za miasto i szybkich wyjazdów za granicę. Żeby cieszyć się bezproblemową podróżą, zwiedzaniem oraz odpoczynkiem, warto zaplanować, w co spakujemy rzeczy na taki wyjazd. Magdalena Kordaszewska wyjaśniła w studiu Dzień Dobry TVN, jakie powinny być torby i walizki zabierane na krótkie wyjazdy.

W co spakować się na krótki wyjazd?

Samolotem, pociągiem, autokarem, autem albo pieszo. Przy wyborze walizki, torby czy plecaka na weekendowy wyjazd, warto zastanowić się przede wszystkim, jakim środkiem lokomocji będziemy się poruszać. Dzięki temu pakowanie będzie efektywniejsze.

- Jeżeli nie będziemy nosić bagażu w trakcie, to koniecznie walizka. Są bardzo różne modele. Stworzone są z ABSu, czyli z materiału, z którego robi się m.in. zabawki i samochody. To idealny wybór do bagażu podręcznego - mówiła na antenie Magdalena Kordaszewska.

- Na weekendowy wyjazd powinna wystarczyć torba albo plecak o pojemności 30 litrów - dodała.

Krój plecaka i torby - jaki wybrać?

Ważna jest nie tylko pojemność plecaka czy torby, ale również kształt i forma. Od tego będzie bowiem zależał nasz komfort w trakcie podróży.

- Przyda się kilka kieszeni, ważna jest ta od strony pleców, w której schowamy dokumenty, pieniądze i telefon. Warto znaleźć też przestrzeń na coś do jedzenia, chyba, że weźmiemy lunchbox. Wówczas mamy gwarancję, że nie pobrudzimy innych rzeczy w plecaku - tłumaczyła.

Akcesori zabierane w podróż powinny być uszyte z mocnych i wytrzymałych materiałów. Gdy planujemy długie wędrówki, warto zatroszczyć się o to, by były wykonane z wodoodpornych materiałów.

- Im lepiej się zapakujemy, tym łatwiej będzie z niego korzystać - zaznaczyła nasza gościni. - Płaskie walizki ze sztywnymi ściankami i kieszenią odgradzającą jej połówki, pozwolą na eleganckie ułożenie rzeczy, które niewiele się pogniotą. Łatwiej je z niej wyjąć - przekonywała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości