Film dokumentalny o Anicie Włodarczyk. "To, czego wiele osób wcześniej nie widziało"

"Anita" - premiera dokumentu o Anicie Włodarczyk. Kulisy życia mistrzyni, których nikt nie znał
Anita Włodarczyk, jakiej jeszcze nie znacie
Źródło wideo: Dzień Dobry TVN
Źródło zdj. gł.: Adam Burakowski/East News
Nowy dokument twórców "Lewandowski. Nieznany" i "Szczęsny" odsłania kulisy życia jednej z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek. "Anita" to film, który nie tylko pokazuje potęgę treningu i determinacji, lecz także zagląda w przestrzeń, do której widzowie rzadko mają dostęp. O pracy nad produkcją oraz o planach na zawodową przyszłość Anita Włodarczyk opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

"Anita" - dokument o Anicie Włodarczyk

Zespół filmowy odpowiedzialny za dokumenty o Robercie Lewandowskim i Wojciechu Szczęsnym ponownie kieruje kamerę na ikonę polskiego sportu. Tym razem bohaterką jest Anita Włodarczyk - trzykrotna mistrzyni olimpijska, rekordzistka świata i postać, która od lat redefiniuje granice możliwości w rzucie młotem.

Dokument "Anita" miał premierę 14 maja 2025 roku w warszawskim Kinie Luna, w ramach festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Film powstał w roku czterdziestych urodzin polskiej mistrzyni olimpijskiej. Kamery towarzyszyły jej podczas przygotowań do Mistrzostw Świata w Tokio 2025.

Anita Włodarczyk w studiu Dzień Dobry TVN podkreśliła, że zależało jej na pokazaniu w dokumencie pełnej autentyczności. Sportsmenka zapewnia, że w kadrach nie ma pozowania, kreowania wizerunku ani prób budowania pomnika.

- Kiedy odezwano się do mnie z propozycją nagrania materiału do filmu, to pierwsza moja myśl była taka, że pewnie to będzie film o moich sukcesach, o zawodach itp., natomiast tutaj propozycja wyszła, żeby pokazać Anitę z drugiej strony - to, czego wcześniej wiele osób nie widziało. Dużo jest życia prywatnego, tego poza sportem. Ja po prostu w tym filmie chciałam zostać sobą, chciałam być szczera, żeby nie było takiej sytuacji, by moją osobę jeszcze bardziej na ten piedestał wnosić - wyznała rekordzistka świata w rzucie młotem.

Mistrzyni olimpijska dodała, że sama premiera filmu była dla niej wyjątkowym przeżyciem.

- Niesamowite uczucie z tego względu, że rzadko bywam w ostatnich latach w kinie i dawno nie oglądałam żadnego filmu na dużym ekranie. Kiedy dostałam już film zmontowany, to stwierdziłam, że nie chcę go w całości obejrzeć, ponieważ chciałabym te emocje na żywo na dużym ekranie przeżyć, zobaczyć. Moment piękny. W życiu bym sobie nie pomyślała, że kiedyś w ogóle powstanie film o mnie - stwierdziła gościni Dzień Dobry TVN.

Sportowe plany Anity Włodarczyk

Anita Włodarczyk, mimo że ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, rekordów i osiągnięć, nie zamierza jeszcze kończyć kariery sportowej. W Dzień Dobry TVN zapowiedziała, że istnieje szansa na jej udział w najbliższych igrzyskach olimpijskich.

- Kolejne igrzyska olimpijskie w Los Angeles za dwa lata, więc tak naprawdę za chwilę będziemy na półmetku. Światełko w tunelu jest i tutaj wyłącznie kwestia mojego zdrowia, bo jeśli będzie zdrowie, jeśli nie będzie żadnych kontuzji, to jest możliwość, żeby wystartować - oceniła gwiazda sportu.

"Anita" - premiera dokumentu o Anicie Włodarczyk. Kulisy życia mistrzyni, których nikt nie znał
Anita Włodarczyk
Zobacz galerię

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na Player.pl.

Zobacz także:

Autorka/Autor: Berenika Olesińska