Polska

Projekt Zima. Dowiedz się, jakie atrakcje oferuje Dolny Śląsk

Polska

Aktualizacja:

Jeden z najbardziej znanych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Czarna Góra Resort to miejsce, w którym obecnie jest śnieg! To prawdziwy raj dla narciarzy i snowbordzistów.

Jak czuć się komfortowo i wyglądać modnie zimą?

Jesteśmy w miejscu, gdzie jest śnieg! 120 km od Wrocławia, w miejscowości Sienna, gmina Stronie Śląskie. Czarna Góra Resort jeden z najbardziej znanych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce, gdzie na miłośników sportów zimowych czeka 14 km tras. Nie dziwi więc, że szaleją tam narciarze i snowboardziści. Wśród nich aktorka Joanna Koroniewska, która przyznała, że bardzo lubi zimę.

"Uwielbiam zimę. Bo wtedy mam lepszą wydolność w bieganiu, niż latem"

Zimą zadbanie o odpowiednią garderobę jest szczególnie ważne. Na co stawia, żeby czuć się komfortowo?

Najważniejsze są buty. Tak jak mówiły nasze mamy i babcie - chodzi o to, żeby dziecku było ciepło w stopy. Moje dzieci są przeziębione, ale nie chorują. Stawiam na zakupy internetowe, najchętniej kupuję, kiedy dzieci śpią. Bo np. w niedzielę handlową wolę iść na spacer, a nie chodzić po sklepach

- podkreśla aktorka.

Kopalnia Uranu w Kletnie - jedna z atrakcji Dolnego Śląska

Dolny Śląsk to rejon owiany historyczną tajemnicą, z wieloma atrakcjami turystycznymi. Jedną z nich jest bez wątpienia Kopalnia Uranu w Kletnie. Jak zapewnia przewodnik Daniel Cudziło, można ją zwiedzać codziennie.

Uran to nie tylko bomby. Jest wykorzystywany także w gastronomii i medycynie - wszyscy znamy radioterapię. Nie jest wiec groźny, a wręcz pomaga.

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mamy program dla dzieci i dorosłych. Organizujemy warsztaty geologiczne, nocne zwiedzanie a także mistrzostwa w poszukiwaniu minerałów

- zapewnia Daniel Cudziło, przewodnik z Kopalni Uranu w Kletnie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości