Polska

Projekt Zima. Dowiedz się, jakie fantastyczne atrakcje oferuje Czarna Góra 

„Projekt zima – Czarna Góra i okolice”, reporter: Marta Buchla

Polska

Projekt Zima. Dowiedz się, jakie fantastyczne atrakcje oferuje Czarna Góra 

„Projekt zima – Czarna Góra i okolice”, reporter: Marta Buchla

Sudety na Dolnym Śląsku to kopalnia atrakcji. Malownicza okolica stanowi prawdziwy raj dla narciarzy oraz miłośników piękna przyrody i fantastycznych widoków. Masyw Śnieżnika jest bez wątpienia miejscem, gdzie można oddychać pełną piersią. 

Odkryj Sudety

Sudety są nieodkrytym jeszcze rejonem w Polsce. Mamy pałace, zamki, jeziora, podziemia i szczyty. Międzygórze jest jedną z pereł Sudetów, gdzie możemy znaleźć naprawdę piękne budowle w stylu tyrolskim. Architektura nawiązuje do typowej dla wiosek górskich w Alpach

 – zachęca Gracjan Kielijański, przewodnik sudecki.

Klimatyczne Międzygórze to także Wodospad Wilczki - największy z Masywie Śnieżnika i trzeci co do wielkości wodospad w Polsce. Wielbicieli historii zainteresuje Srebrna Góra - najwyższa górska twierdza Europy, zwana „polskim Gibraltarem”. Położone na wzgórzu stare mury przeniosą ich w czasie i pomogą wyobrazić sobie, jak się czuli żołnierze stacjonujący tam w XVIII wieku.

Wiele atrakcji oferuje również Stronie Śląskie, wśród nich przepiękne widoki, stoki górskie i dziesiątki kilometrów tras narciarstwa biegowego. Z kolei ośrodek Czarna Góra Resort dla miłośników białego szaleństwa przygotował ponad 14 km tras o różnym stopniu trudności. Po dniu spędzonym na stoku można odpocząć w nowoczesnej bazie hotelowej, a SPA z Natury w Aparthotelu relaks gra pierwsze skrzypce.

Godna uwagi jest z pewnością kopalnia uranu w Kletnie. Pierwiastek pojawił się na tych terenach około 500 milionów lat temu, a jego eksploatacja zaczęła się w roku 1948. Położona nieopodal Jaskinia Niedźwiedzia jest jedną z najpiękniejszych w Polsce. Wizyta tutaj cieszy oko i pozwala ogrzać się w zimne dni. Panuje tu stała temperatura 6 stopni, a badania naukowe potwierdzają, że w Jaskini mieszkały niedźwiedzie jaskiniowe, lwy i hieny. Obecnie ich miejsce zajęły nietoperze.

Projekt Zima zawita w nadchodzący weekend do stacji narciarskiej Czarna Góra Resort w Siennej, w gminie Stronie Śląskie.

Zobacz też:

Projekt Zima w Zieleńcu. Z kim widzimy się na stoku? Jest już Anna Dereszowska!

"Projekt zima" w Zieleńcu. Jakie atrakcje oferuje Dolny Śląsk?

Projekt Zima. Zieleniec zaprasza na zimowe szaleństwo na dolnośląskich stokach


Artykuł sponsorowany
Co sądzisz o tym artykule?
90
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0