Polska

Pikutkowo, Zimna Wódka, Pupki i Koniec Świata. Niezwykła podróż po Polsce śladami nietypowych nazw miejscowości

Polska


Nasz kraj jest piękny, niezwykły, a do tego pełen niespodzianek, szczególnie, gdy zjedziemy z głównych dróg. Mała Wieś Przy Drodze, Pupki, Stany, Gnaty-Wieśniany. Takich oryginalnych nazw jest zdecydowanie więcej, a równie ciekawe, jak same miejscowości są historie ich powstania.

Niezwykłe nazwy polskich miejscowość

Podróżując po Polsce, napotkać możemy wiele niespodzianek. Jedną z nich są nietypowe, a czasem nawet śmieszne nazwy miejscowości. Słyszeliście o Krzyczkach Żabiczkach, Bagdadzie czy Zimnej Wódce? Jak się okazuje, mieszkańcom wiosek o nietypowych nazwach dość często przytrafiają się zabawne sytuacje.

Jak kiedyś pojechałam na badania z pracy, to wszyscy się dziwowali. Panią trzeba przyjąć, bo jak z tak daleka przyjechała

– powiedziała z uśmiechem mieszkanka Bagdadu.

Eksplorując zakamarki Polski, możemy nawet bez konieczności wsiadania do samolotu zrobić sobie zdjęcie w Stanach czy Pustyni. W ten sposób nasz kraj odkrywa Piotr Marecki. Pisarz i autor książek przyznał, że jadąc bez GPS, małymi, bocznymi drogami napotkał wiele ciekawych miejsc. Takie „wiercenie się po Polsce” daje mu możność opisywania przydrożnej kultury.

Wisława Szymborska – odwiedziny w nietypowych wioskach

Miejscowości o nietypowych nazwach chętnie odwiedzała noblistka Wisława Szymborska. Jak przyznał jej były sekretarz, Michał Rusinek, poetka bardzo nie lubiła się fotografować, jednak były miejsca, gdzie zdjęcia wykonywała namiętnie.

Czasami prosiła, jadąc z nami, żebyśmy nadkładali drogi i specjalnie jechali do jakiejś miejscowości, której nazwa wydała się śmieszna, tylko po to, żeby się sfotografować z tablicą z nazwą tej miejscowości

- powiedział.

Karol Lewandowski to autor bloga podróżniczego. Niedawno napisał książkę na temat podróżowania po Polsce. Jakie miejsca warto zwiedzić?

Zobacz także:

Jerzy Stuhr wraca do zdrowia. "Najwięcej filmów zrobiłem po chorobach"

Romantyczni Lewandowscy na wspólnych wakacjach. Co przykuło uwagę fanów?

Skromny ślub syna Janusza Palikota. "Panna młoda wygląda przepięknie, bo naturalnie, bez zadęcia"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: B. Dajnowski, R. Męczykalski, S. Kulik, N. Górska

Pozostałe wiadomości