Ciąża

Internetowa szkoła rodzenia. „Jest to sposób, żeby kobiety wesprzeć i ukoić”

Ciąża

W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie szkoły rodzenia w naszym kraju zostały zamknięte. Fizjoterapeutka Joanna Mróz postanowiła prowadzić zajęcia online. Dowiedzcie się, jak wyglądają takie lekcje.

Trudna sytuacja ciężarnych

W związku z sytuacją epidemiologiczną wszystkie szkoły rodzenia w naszym kraju zostały zamknięte. We wszystkich szpitalach wprowadzono zakaz porodów rodzinnych oraz odwiedzin po porodzie. W związku z tym poziom lęku u ciężarnych wzrósł do maksimum.

>>>Zobacz też: Poród w czasach koronawirusa. Co się zmieniło?

Joanna Mróz jest fizjoterapeutką i od prawie ośmiu lat wykładowczynią szkoły rodzenia. W obecnej sytuacji poczuła ogromną odpowiedzialność, by przygotować ciężarne do porodu. Uruchomiła szkołę rodzenia online.

Jako pracownik ochrony zdrowia poczułam taką dużą odpowiedzialność za to, by przygotować te kobiety do porodu, uspokoić i poprowadzić te szkoły rodzenia i wytłumaczyć im, jak radzić sobie z bólem w szpitalu, na sali porodowej, gdzie czekają na nie położne. Wystarczy podać im rękę. Położne przeprowadzą kobiety przez poród

- zapewnia Joanna.

Szkoła rodzenia przez internet

Czy tego typu zajęcia mogą być efektywne? Choć fizjoterapeutka przyznaje, że zajęcia online nie zastąpią w pełni tradycyjnej szkoły rodzenia, są sposobem na przekazanie bazowej wiedzy.

Zawsze jest to jakiś warsztat i sposób, żeby kobiety wesprzeć i ukoić, że one również dadzą radę urodzić bez osoby towarzyszącej

- tłumaczy Joanna Mróz.

Joanna zaprezentowała nam pozycje, jakie kobieta może przyjąć w czasie porodu. Między innymi rodząca może skorzystać z dużej piłki, o którą może się oprzeć i pobujać. Najważniejsze, by kobieta słuchała swojego ciała i przyjęła pozycję, w której będzie jej najwygodniej.

Więcej zaprezentowanych pozycji, które można przyjąć w czasie porodu zobaczycie w naszym wideo.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości