Newsy

Trzylatek zginął w wypadku drogowym. Policja wydała list gończy za domniemanym sprawcą

Newsy

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wydała list gończy za Dominikiem H. - mężczyzną podejrzanym o spowodowanie wypadku, w którym zginęło 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w niedzielę na drodze relacji Zgorzelec-Bogatynia na Dolnym Śląsku. - Złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział prokurator Tomasz Czułowski.

Dominik H. poszukiwany. Wydano list gończy

Jak powiedział w piątek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prokurator Tomasz Czułowski, Sąd Rejonowy w Zgorzelcu przychylił się do wniosku prokuratury i aresztował Dominika H. na trzy miesiące od momentu zatrzymania.

- Wydaliśmy teraz list gończy za podejrzanym i złożyliśmy wniosek do sądu o wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania - powiedział prokurator Czułowski wskazując, że prokuratura bierze pod uwagę, że H. uciekł za granicę.

Prokuratura wyraziła też zgodę na publikację przez policję wizerunku Dominika H.

Wcześniej prokuratura wydała postanowienie o przedstawieniu zarzutów domniemanemu sprawcy wypadku. - Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, w wyniku którego zginęło 3-letnie dziecko, a także tego, że zbiegł z miejsca zdarzenia - powiedział prokurator Czułowski. Dodał, że grozi mu 12 lat więzienia.

Dolny Śląsk. Mężczyzna spowodował wypadek, w którym zginęło dziecko

W niedzielę (6 czerwca) po południu na drodze wojewódzkiej 352 relacji Zgorzelec-Bogatynia na wysokości miejscowości Koźmin (powiat zgorzelecki) doszło do wypadku, w którym śmierć poniosło trzyletnie dziecko, a ciężko ranni zostali jego rodzice.

Domniemany sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Na miejscu został pasażer auta, którym miał kierować Dominik H. Prokuratura przesłuchała go w charakterze świadka.

>>> Zobacz także:

Kinga Zawodnik o swojej trudnej walce z otyłością i hejtem. "Spotykałam się z opluwaniem"

Tak mężczyźni oszukują młode kobiety na Tinderze. Wyjątkowo wyrachowana "zemsta"

Olga Frycz spodziewa się drugiego dziecka. Zdradziła już płeć i imię. "Samodzielnego macierzyństwa nie obawiam się wcale"

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości