Newsy

Poważna awaria ciepłownicza w Warszawie. Powołano sztab kryzysowy

Newsy

Aktualizacja:

Do poważnej awarii sieci ciepłowniczej doszło rano w rejonie ul. Powsińskiej. Jak poinformowała warszawska straż pożarna, zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67 wpłynęło ok. godz. 9.45. Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. Strażacy pomagają opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscu zdarzenia.

Zablokowana jest m.in. ul. Limanowskiego w kierunku Wiertniczej i Powsińska, odcinek ul. Idzikowskiego, Gołkowska. Po awarii ciepłowniczej na Mokotowie w rozlewisku i w gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Strażacy udzielili pomocy 100 osobom.

Na miejscu pracuje kilka załóg policyjnych m.in. stołeczna drogówka, która zabezpiecza skrzyżowania

- powiedział PAP asp. szt. Robert Koniuszy z mokotowskiej komendy policji.

Uszkodzeniu uległa rura z ciepłą wodą

Zgłoszenie o awarii ciepłowniczej na wysokości adresu Powsińska 67 wpłynęło do straży pożarnej ok. godz. 9.45.

Uszkodzeniu uległa rura ciepłownicza z gorącą woda, z której nastąpił wyciek. W związku z tym wytworzyły się duże ilości pary wodnej

- przekazał PAP kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej.

Na miejscu pracują trzy zastępy straży pożarnej.

Zabezpieczamy miejsce zdarzenia oraz pomagamy opuścić pojazdy osobom, które utknęły na miejscy zdarzenia. Znajduje się tam też jeden autobus

- powiedział kpt. Wojciech Kapczyński.

Utrudnienia w ruchu w Warszawie, są poszkodowani

Zalane są drogi dojazdowe oraz osiedla do ul. Gołkowskiej. Jedna osoba została poparzona (mieszkanka osiedla, która ratowała zwierzę z zalanej piwnicy)

- poinformowała na portalu Facebook Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy.

Woda zalała też część podziemną budynków na rogu ul. Idzikowskiego i Czerniakowskiej. Ochroniarz z budynku przy ul. Idzikowskiego 2 przekazał PAP, że widząc płynący strumień wody zabezpieczył wejście, mimo to woda wdarła się do podziemi.

Najwięcej gorącej wody wdarło się do garażu

– powiedział PAP ochroniarz. Dodał, że zalane zostały samochody.

Jak relacjonuje reporter PAP odcinek drogi, na którym pracują służby, jest odgrodzony taśmami, a ruch wstrzymują strażacy i policjanci. Na południowym pasie ul. Powsińskiej na długości kilkuset metrów zalega warstwa parującego szlamu, a ze studzienek wydobywa się para.

"Widziałem moment awarii, gdy jechałem do sklepu. W górę z ziemi buchnął gejzer gorącej wody wysoki na kilka metrów

- opowiadał jeden z mieszkańców ul. Idzikowskiego. Natomiast pracownik służb działających na miejscu mówił, że na ul. Idzikowskiego samochody stały w gorącej wodzie.

Obecnie odcięto dopływ wody do uszkodzonym odcinka kolektora ciepłowniczego, trwa wypompowywanie pozostającej wody do kanału wzdłuż ul. Czerniakowskiej.

Po awarii ciepłowniczej na Mokotowie w rozlewisku i w gęstej mgle utknęło ok. 200 samochodów, w tym siedem autobusów. Strażacy udzielili pomocy 100 osobom.

Utrudnienia w ruchu komunikacji miejskiej w związku z awarią ciepłowniczą

Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, z powodu awarii mogą wystąpić utrudnienia w kursowaniu linii 131, 159, 162, 164, 180, 185 i 187.

Powołano sztab kryzysowy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdecydował o zorganizowaniu sztabu kryzysowego w sprawie awarii ciepłowniczej sieci Veolia przy ul. Powsińskiej.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował na konferencji prasowej, że rozmawiał z prezesem prywatnej firmy Veolia Energia Warszawa S.A., która dostarcza ciepło do stołecznych domów. Prezes spółki zapewnił prezydenta Warszawy, że służby firmy działają, żeby usunąć awarię i zbadać jej przyczyny.

Spółka Veolia Energia Warszawa S.A zapewnia, że awaria ciepłownicza przy ul. Powsińskiej powinna zostać usunięta w przeciągu 10 godzin od jej zaistnienia

- poinformował Trzaskowski.

Czytaj więcej na tvn24.

>>> Zobacz też:

Grand Press 2019. Tomasz Sekielski Dziennikarzem Roku

Szymon Hołownia kandydatem w wyborach prezydenckich 2020

Marie Fredriksson nie żyje. Zmarła wokalistka zespołu Roxette

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| X-news

Pozostałe wiadomości