Newsy

Przywitanie Nowego Roku na nowojorskim Times Square tylko wirtualnie

Newsy

AleksandarNakic/Getty Images

Z powodu koronawirusa uroczystości sylwestrowe na Times Square w Nowym Jorku w tym roku będą miały niemal wyłącznie wirtualny przebieg. Aby zachęcić do udziału w nich, organizatorzy zapowiadają jeszcze ciekawsze niż zwykle atrakcje dla całego świata z wykorzystaniem technik cyfrowych.

Sylwester 2020/2021 na Times Square w Nowym Jorku inny niż wszystkie

Na Times Square pojawią się znacznie nowsze i ulepszone oferty wirtualne, wizualne i cyfrowe, w uzupełnieniu do ograniczonej rozrywki na żywo, co wciąż znajduje się w fazie przygotowań

- wyjaśnił Tim Tompkins, prezes Times Square Alliance, który wraz Countdown Entertainment, jest współproducentem noworocznej imprezy.

Według organizatorów trwają starania, aby dostosować coroczne wydarzenie do wymuszonych koronawirusem wymogów dystansu społecznego i innych środków ostrożności.

W ostatnich latach na powitanie Nowego Roku przybywało na słynny plac po około 2 mln ludzi. W tym roku ma się tam pojawić bardzo niewielkie grono wyróżnionych. Będą wśród nich najważniejsi pracownicy z pierwszej linii frontu walki z wirusem, lekarze, pielęgniarki, personel medyczny, osoby udzielające pierwszej pomocy, przywódcy społeczności i inne osoby, które wybijały się w rozwiązywaniu problemów roku.

Organizatorzy szykują wyjątkowe atrakcje

Uroczystość ma odzwierciedlać tematy, wyzwania i inspiracje roku 2020. Organizatorzy zapowiadają, że podobnie jak wcześniej obchody noworoczne wzbogacą wiadomości, ciekawe postacie i najnowsza popkultura.

Ludzie na całym świecie są gotowi dołączyć do nowojorczyków w przywitaniu Nowego Roku kultowym Ball Drop (opuszczaniem kuli). Wyrażam uznanie (...) za znalezienie bezpiecznego, kreatywnego i innowacyjnego sposobu dla nas wszystkich, aby kontynuować świętowanie 100-letniej tradycji. Nowy Rok oznacza nowy początek i cieszymy się, że możemy to świętować

- podkreślił burmistrz miasta Bill de Blasio.

Tradycja inaugurującego nadejście Nowego Roku w Nowym Jorku opuszczania kryształowej kuli z masztu 23-kondygnacyjnego gmachu One Times Square, położonego w sercu Manhattanu, datuje się od 1907 roku.

Właściciel One Times Square, Jamestown, firma zajmująca się inwestycjami i zarządzaniem na rynku nieruchomości, przygotowuje jednocześnie projekt sylwestrowej extravaganzy. Organizatorzy twierdzą, że budują wirtualny świat Times Square i uzupełniającą aplikację do transmisji widowiska, aby każdy mógł doświadczyć niezwykłych przeżyć i celebrować w niezwykłych czasach nadejście Nowego Roku razem z nowojorczykami.

One Times Square został zbudowany jako dawna siedziba dziennika "The New York Times" w 1904 roku. Jest uznawany za centralny element tradycji sylwestrowej. Prestiżowe położenie i atrakcyjna powierzchnia reklamowa należy do najbardziej poszukiwanej przez biznes i różne instytucje. Niemal cały budynek jest otoczony ekranami LED wynajmowanymi reklamodawcom.

Jedyną rzeczą, która nigdy się nie zmieni, jest upływający czas i nadejście Nowego Roku o północy 31 grudnia

- zauważył Tompkins, zapowiadając podanie wkrótce więcej szczegółów na temat uroczystości.

Tak czy inaczej, będziemy świętować z wami w jakiejś formie 31 grudnia

– zapewnił prezes Times Square Alliance.

Tak Amerykanie witali Nowy Rok 2019 na Times Square:

>>> Zobacz także:

Zapadł wyrok w sprawie, o którą był oskarżony Tomasz Komenda. Sąd: "Dowody są ekstremalnie mocne"

500 plus - będą zmiany. O czym powinni wiedzieć rodzice?

Śląsk bez górników. Kopalnie w Polsce zostaną zamknięte

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości