Nowy Jork

  Janusz Głowacki był znanym i cenionym polskim pisarzem, scenarzystą i felietonistą. Choć zmarł w 2017 roku, to wciąż jest żywy za sprawą swojej twórczości, a także we wspomnieniach bliskich.

  Chłopca wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej i podłączono do respiratora.

  Central Park w USA jest miejskim parkiem położonym w samym centrum Manhattanu w Nowym Jorku. Ta zielona miejska oaza codziennie przyciąga setki osób, które chcą odpocząć od miejskiego zgiełku.

  Mary Mara utonęła w rzece świętego Wawrzyńca w Cape Vincent w stanie Nowy Jork. Amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna miała 61 lat. To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło światem filmowym.

  Nowy Jork to bez wątpienia jedno z najbardziej filmowych miast na świecie. Wystąpił w niezliczonej liczbie produkcji, był nie tylko tłem do opowiadanych historii, ale także ich bohaterem. Które obrazy nakręcone w Nowym Jorku warto zobaczyć? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadała Anna Wendzikowska.

  Występ w nowojorskiej sali koncertowej Carnegie Hall to niekwestionowany powód do dumy. Przekonali się o tym młodzi chórzyści z Lublina, którzy mieli okazję zaprezentować kunszt swoich umiejętności na słynnej scenie. Ich śpiew został doceniony przez jury prestiżowego konkursu.

  Nowy Jork ma wiele rozpoznawalnych budowli, które trzeba zobaczyć, będąc w tym niezwykłym mieście. Jedną z nich jest bez wątpienia Flatiron Building – wieżowiec o niecodziennym, trójkątnym kształcie.

  Jakimi stylizacjami tym razem zaskoczą gwiazdy?

  Co kryje słynna 5th Avenue? Co można na niej zobaczyć?

  Broadway to kilkadziesiąt teatrów nowojorskich skupionych na ulicy o tej samej nazwie. Dla osób spoza Ameryki Broadway jest atrakcją turystyczną, jednak dla jej mieszkańców jest on jednym z najważniejszych ośrodków sztuki teatralnej.

  Piotr Beczała to jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozchwytywanych śpiewaków operowych na świecie. Regularnie występuje na najważniejszych międzynarodowych festiwalach i najbardziej prestiżowych scenach. Po inwazji wojsk Władimira Putina na Ukrainę, artysta odwołał swój koncert w Rosji.

  Mieszkanie w Nowym Jorku jest marzeniem wielu osób. W programie Dzień Dobry TVN pojawili się modelka Sandra Kubicka, influencer Michał Wilczewski oraz pisarka Magdalena Żelazowska, którzy opowiedzieli o swoich wspomnieniach związanych z tym wyjątkowym miejscem.

  Wiele osób wyobraża sobie, że gwiazdy Hollywood są chronione 24 godziny na dobę przez kilku ochroniarzy. Okazuje się, że nie jest tak w każdym przypadku. Bradley Cooper musiał zmierzyć się z atakiem nożownika. Opowiedział o tym zdarzeniu w jednym z najnowszych wywiadów.

  Wystarczy chwila nieuwagi, by mogło dość do tragedii. W Nowym Jorku, w dzielnicy Bronx, dwuletni chłopiec wypadł z okna mieszkania na 9. kondygnacji. Jego mama była w tym czasie w łazience. Dziecko przeżyło i natychmiast przewieziono je do szpitala. Stan zdrowia jest stabilny.

  Poznaj Little Italy, czyli jedno z najciekawszych miejsc Nowego Jorku.

  Harry i Meghan pokazali publicznie po niemal rocznej przerwie. Para przybyła wspólnie do Nowego Jorku, gdzie uczestniczyła w wielu oficjalnych wydarzeniach. Podczas wyjść była aktorka olśniewała swoimi stylizacjami i zachwycała casualowym stylem. Jak go skopiować? Oto rady redaktorki mody serwisu dziendobry.tvn.pl, Sabiny Zięby.

  Tegoroczny 11 września w Nowym Jorku był tak samo słoneczny jak tamten tragiczny dzień 20 lat temu. Główne uroczystości były pełne wzruszeń i emocji, ale także nadziei na jedność Amerykanów w obliczu nowych, zbliżających się wyzwań.

  Kim Kardashian słynie ze swoich modowych eksperymentów i odwagi do zakładania rozmaitych elementów garderoby. Jej najnowsza stylizacja jednak zdumiała fanów. Celebrytka na ulicach Nowego Jorku pokazała się ubrana od stóp do głów w czarną skórę.

  W Muzeum Pożarnictwa w Nowym Jorku znajduje się miejsce, które jest hołdem dla strażaków. Upamiętnienia tych, którzy niosąc pomoc 11 września, po zamachu na World Trade Center, stracili życie. Są tam nie tylko ich imiona i nazwiska, ale również fotografie.

  Katarzyna Długosz, polska psycholog pochodząca z Szuśca, prowadzi własną praktykę przy słynnej nowojorskiej 5. alei. W rozmowie z Katarzyną Olubińską-Godlewską zdradziła, jak wyglądała jej droga do sukcesu.

  W latach 80. Polacy chętnie wyjeżdżali z kraju w poszukiwaniu większych pieniędzy i lepszego życia. Część z nich dotarła za wielką wodę i zamieszkała na Greenpoincie. Jak wyglądało ich życie na emigracji? Czy spełnili swój "amerykański sen"? O tym w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z Ewą Winnicką, pisarką i autorką książki "Greenpoint. Kroniki Małej Polski".

  Julliard School w Nowym Jorku to marzenie wszystkich młodych tancerzy. Placówka kształci najlepszych artystów na całym świecie. Szkoła swoją sławę zawdzięcza kreatywnym i wymagającym nauczycielom, których wychowankowie występują na najlepszych międzynarodowych scenach. Jedną ze stypendystek jest Polka Julia Ciesielska.

  Magdalena Koluch to polska emigrantka, która podbija nowojorski świat mody. Robi na drutach i jest dziewiarką. Współpracuje ze znanymi amerykańskimi projektantami oraz dużymi firmami, a jej nazwisko pojawia się w słynnych magazynach modowych.

  Macieja Musiałowskiego widzowie TVN kojarzą z seriali "Druga szansa" i "Kod genetyczny". Młody aktor ujął fanów również rolą m.in. w filmie "Sala samobójców. Hejter". Teraz zaczął rozwijać swoją karierę muzyczną. Właśnie pracuje za oceanem nad debiutancką płytą.

  Nowy Jork kojarzy się m.in. z Empire State Building, jedną z najsłynniejszych budowli w całych Stanach Zjednoczonych. Ile pięter ma Empire State Building i co jeszcze warto wiedzieć o tym ikonicznym budynku?

  Coney Island (w dosłownym tłumaczeniu "Królicza Wyspa") to należący do okręgu Brooklyn półwysep, słynący z piaszczystych plaż i lunaparków. W lecie jest to wakacyjne centrum Nowego Jorku, gdzie odpoczywają setki turystów. Poznaj atrakcje Coney Island i sprawdź, dlaczego warto je zobaczyć.

  Kuba Wojewódzki znany jest z poczucia humoru. Jego najnowszy post tylko to potwierdza. Dziennikarz opublikował bowiem zdjęcie z wycieczki do Stanów Zjednoczonych w 1994 roku. - Ma pan dystans do siebie - komentują internauci.

  Zobaczenie Brooklynu jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Nowego Jorku. Brooklyn – zwiedzanie słynnej nowojorskiej dzielnicy. Co trzeba zobaczyć będąc na Brooklynie?

  Anna Wypych na co dzień mieszka w Gdyni. Maluje realistyczne obrazy, przedstawiające ludzi w różnych sytuacjach. Na początku bała się świata sztuki i faktu, że jest w nim tak mało kobiet. Dziś jest jedną z tych, których prace zauważają i pokazują uznane światowe galerie.

  Wojciech Kukuła dokładnie rok temu podróżował z żoną po Stanach Zjednoczonych, spełniając swoje marzenia. Reżyser rejestrował każde wydarzenie, a po powrocie do Polski wspomnienia przelał na papier. Tak powstała książka "New York by me" oraz audiobook, który zgodził się przeczytać Rafał Zawierucha.