Nowy Jork

  Nowy Jork

  W latach 80. Polacy chętnie wyjeżdżali z kraju w poszukiwaniu większych pieniędzy i lepszego życia. Część z nich dotarła za wielką wodę i zamieszkała na Greenpoincie. Jak wyglądało ich życie na emigracji? Czy spełnili swój "amerykański sen"? O tym w Dzień Dobry Wakacje rozmawialiśmy z Ewą Winnicką, pisarką i autorką książki "Greenpoint. Kroniki Małej Polski".

  Nowy Jork kojarzy się m.in. z Empire State Building, jedną z najsłynniejszych budowli w całych Stanach Zjednoczonych. Ile pięter ma Empire State Building i co jeszcze warto wiedzieć o tym ikonicznym budynku?

  Coney Island (w dosłownym tłumaczeniu "Królicza Wyspa") to należący do okręgu Brooklyn półwysep, słynący z piaszczystych plaż i lunaparków. W lecie jest to wakacyjne centrum Nowego Jorku, gdzie odpoczywają setki turystów. Poznaj atrakcje Coney Island i sprawdź, dlaczego warto je zobaczyć.

  Z powodu koronawirusa uroczystości sylwestrowe na Times Square w Nowym Jorku w tym roku będą miały niemal wyłącznie wirtualny przebieg. Aby zachęcić do udziału w nich, organizatorzy zapowiadają jeszcze ciekawsze niż zwykle atrakcje dla całego świata z wykorzystaniem technik cyfrowych.

  Reporterka Dzień Dobry TVN - Anna Senkara wybrała się na nowojorską wystawę poświęconą, jednej z największych gwiazd światowego kina - Myszce Miki! Po tej wyjątkowej ekspozycji oprowadził nas Darren Romanelli, projektant i kurator wystawy. Na czym polega fenomen Myszki Miki? Jak narysować Myszkę Miki? Pokazał nam to rysownik Disneya - Jeff Shelly!

  Nowy Jork to mekka dla wszelakiej maści artystów, w tym dla muzyków, a w szczególności raperów. Dlaczego więc The Blu Mantic postanowił opuścić Wielkie Jabłko i osiedlić się na stałe w Warszawie, gdzie współpracuje z polskimi muzykami? Na scenie Dzień Dobry TVN razem z zespołem HAARPAGANS wykonał dwie piosenki: "Foundation" i "Rune". Kiedy będziemy mogli posłuchać ich nowej płyty?

  Filip Wolak pochodzi z Torunia, a od 17 lat mieszka w Nowym Jorku. Jest jednym z fotografów największych muzeów za oceanem. Światową sławę przyniosły mu zdjęcia robione z samolotu. W zeszłym roku został uznany najlepszym autorem fotografii architektury na największym na świecie konkursie fotograficznym. O swojej pracy i pasji do latania powiedział dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Łukaszowi Radwanowi. Jak powstają podniebne fotografie Filipa?

  Lynn Yeager to dziennikarka Vogue'a o nietuzinkowym wyglądzie. O tym, co dzieje się w świecie ubrań i dodatków pisze już 30 lat. Czy w dzisiejszych czasach można zdefiniować modę? Na rozmowę o stylu, modzie i elegancji umówił się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN. Wyznała mu, że czasem fantazjuje, że jest prawniczką. Co by wtedy nosiła?

  "Każdy dzień to jest ok. 15 km. pieszo i... w biegu. Czasami zdarzają się bardziej intensywne dni gdzie przechodzę ponad 20 km". Jak wygląda praca fotografa podczas największych tygodni mody? Zapraszamy na spotkanie z Szymonem Brzóską, który od czterech lat zajmuje się uwiecznianiem najważniejszych wydarzeń w świecie mody.

  Kariera Julii Banaś, polskiej modelki znanej na całym świecie, zaczęła się na szkolnym korytarzu. Dziewczyna miała wtedy zaledwie 17 lat. Teraz mieszka w Nowym Yorku i pracuje dla takich marek jak np. Gucci. Jak odnajduje się w mieście, które nigdy nie śpi? Dlaczego uważana jest za modelkę w stylu lat 90.? W Dzień Dobry TVN powiedziała o polonistyce on-line, sesji dla "Interview" i tym, co chce przekazać młodym dziewczynom.

  Julia Kuczyńska i Jessica Mercedes poleciały do Nowego Jorku, aby wziąć udział w tamtejszym tygodniu mody. Ich stylizacje zwróciły uwagę magazynu Vogue. O tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Barbara Pasek. Dowiedzieliśmy się również, kto zaprosił nasze blogerki modowe na pokaz mody.