Newsy

Polska ma szansę na kolejne sukcesy w Tokio. "Około 10-12 medali nasi reprezentanci powinni zdobyć"

Newsy

Aktualizacja:

Dzięki złotemu medalowi w sztafecie mieszanej Polska zaliczyła gigantyczny awans w generalnej klasyfikacji olimpijskiej. To jednak nie koniec zmagań biało-czerwonej reprezentacji. Komentator sportowy Marek Rudziński ocenił szanse polskich sportowców na kolejne sukcesy.

Tokio 2020. Ile medali zdobyła Polska

Polscy olimpijczycy mają na koncie już dwa medale: srebrny, wywalczony przez wioślarki oraz złoty w sztafecie 4x400. Sukces Karola Zalewskiego, Natalii Kaczmarek, Justyny Święty-Ersetic i Kajetana Duszyńskiego jest o tyle znaczący, że naszej ekipie nie tylko udało się zdobyć pierwszy krążek w konkurencji biegowej od 1980 roku, ale przy okazji ustanowić rekord Europy i stać się pierwszymi mistrzami olimpijskimi w tej konkurencji. Sztafeta 4x400 jest bowiem po raz pierwszy w programie Igrzysk.

- Wielki sukces, czekaliśmy na to dosyć długo - stwierdził Marek Rudziński. - Na igrzyskach tak często bywa. To zależy, jakie mamy spektrum wybitnych sportowców w danych dyscyplinach. Kiedyś Renata Mauer zaczyna igrzyska od złotego medalu w strzelectwie, teraz przez pierwszy tydzień nie mieliśmy sukcesu, poza wioślarkami, ale jak się zaczęła królowa sportu, powinno być fajni - dodał komentator sportowy.

Tokio 2020. Szanse Polaków na medale

Olimpijskie zmagania jeszcze się nie skończyły, a apetyt rośnie w miarę jedzenia. Marek Rudziński jest przekonany, że na naszym koncie pojawią się kolejne medale. Towarzyszy temu olbrzymia presja.

- Medal olimpijski jest dla sportowca największym wyróżnieniem - zaznaczył Rudziński. - Można powiedzieć, że jest największą moralną nagrodą, jaką człowiek może dać drugiemu człowiekowi. To gigantyczna presja i trzeba sobie z nią poradzić. Ci, którzy to potrafią, na ogół są lepsi od tych którzy nie potrafią. Przygotowanie fizyczne można mieć takie samo, ale to jest najważniejsze.

Sportowym zmaganiom towarzyszy również medialna machina. Dla niektórych sportowców jest to bariera nie do pokonania.

- Naomi Osaka, tenisistka japońska, która zapalała znicz olimpijski, nie chciała brać udziału w turnieju - przypomniał komentator. - Nie chciała brać udziału w konferencjach prasowych, bo nie chciała znosić presji i nacisku dziennikarzy. Ta presja, coraz większa w XXI wieku, czasach mediów i hejtu, jest ogromna. Poradzić sobie z nią nie jest łatwo. Ci którzy to robią, zostają mistrzami - podsumował gość Dzień Dobry wakacje.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Jak na liczne tatuaże reagują Polacy? Pielęgniarka z Kielc opowiedziała, co słyszy od pacjentów: "Mam szczęście"

Odrestaurowano zdjęcia z Powstania Warszawskiego. "Znaleźliśmy kilkadziesiąt osób, wszystkie są opisane, wiemy, kto na nich jest"

Pierwszy wywiad Laury i Karola ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia". Tylko nam zdradzili, kiedy się w sobie zakochali

Autor: Adam Barabasz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości