Newsy

Paraliż dróg i korki. Czy zima po raz kolejny zaskoczyła drogowców?

Newsy

Zima w Polsce nie odpuszcza. W całym kraju intensywnie pada śnieg. Jest go tak dużo, że wszędzie tworzą się korki i poruszanie się po mieście stało się niezwykle trudne. Jak wygląda walka z zimą operatorów pługów śnieżnych? O tym Bartek Jędrzejak rozmawiał z Karolem Wójcikiem, rzecznikiem prasowym jednej z firm, która zajmuje się odśnieżaniem Warszawy.

Jak wygląda walka z zimą w mieście?

Firmy, które zajmują się odśnieżaniem dróg nie mają łatwo. Mimo że ich pracownicy pracują całą dobę, to i tak słyszą, że zima znowu ich zaskoczyła, a po drogach nie da się jeździć. Wszędzie tworzą się korki i czas przejazdu bardzo się wydłuża. Czy faktycznie - rok w rok - zima ich zaskakuje?

- Zima nie może nas zaskoczyć. Jesteśmy firmą, która zarabia na tym, że odśnieża miasto. Jeśli czekamy w bazie w gotowości, to tylko ponosimy koszty - mówił Karol Wójcik.

Zatem, dlaczego co roku powtarza się ta sama historia, że wraz z pojawieniem się śniegu ulice stają się całkowicie nieprzejezdne?

- To jest taki slogan, z którym już nauczyliśmy się żyć. Tak naprawdę pracujemy w normalnym standardzie, tylko śnieg czasem nie daje nam szansy i nie przestaje padać na kilka godzin, żebyśmy mogli odśnieżyć - dodał.

Musimy pamiętać, że odśnieżanie dróg ma sens tylko wtedy, gdy śnieg nie pada. Prace służbom utrudniają także samochody.

- Korki na mieście i pełny ruch sprawiają, że pługosolarka nie ma jak przejechać po mieście. Było tak, że skończyliśmy jedną akcję i już zaczynaliśmy następną, bo śnieg dalej padał - mówił Karol Wójcik.

Czy prowadzenie takiego pojazdu jest trudne? Bartek Jędrzejak postanowił to sprawdzić. Jak mu poszło. Dowiecie się tego z naszego materiału.

Zima w Polsce

Od kilku dni w całej Polsce obserwuje się intensywne opady śniegu. Sytuację pogarszają silny wiatr, który powoduje zamiecie i zawieje śnieżne oraz niskie temperatury. Taka pogoda nie powinna jednak nikogo dziwić.

- Żyjemy w strefie klimatycznej, gdzie takie śnieżyce są zupełnie normalne. Z południa napłynęło wilgotne powietrze, a z północy z kolei mroźne arktyczne. Połączenie wilgoci z mrozem dało właśnie chmury i opady śniegu - mówił w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

Jak długo zima u nas zostanie? Szacuje się, że opady śniegu i mróz utrzymają się co najmniej do końca tygodnia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Tragedia w Międzychodzie. W pożarze budynku wielorodzinnego zginęły trzy osoby

Joanna Kulig straciła ukochaną osobę? Tygodnik podał smutną wiadomość

Hanna Śleszyńska i Emilian Kamiński wspominają Krzysztofa Kowalewskiego. "Straciliśmy wielkiego aktora i wielkiego człowieka"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Katarzyna Oleksik

Pozostałe wiadomości