Newsy

Tragedia w Międzychodzie. W pożarze budynku wielorodzinnego zginęły trzy osoby

Pożar hal w Jaworznie

sarote pruksachat/Getty Images

Newsy

Tragedia w Międzychodzie. W pożarze budynku wielorodzinnego zginęły trzy osoby

Pożar hal w Jaworznie

sarote pruksachat/Getty Images

W Międzychodzie doszło do pożaru, w wyniku którego zginęły trzy osoby. Ogień wybuchł we wtorek na ranem. Walczyło z nim 12 zastępów PSP.

Tragiczny pożar w Międzychodzie

Jak powiedział PAP we wtorek rano dyżurny wielkopolskich strażaków, do zdarzenia doszło przed godz. 6 rano.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Międzychodzie. W budynku mieszkały trzy rodziny; w sumie 12 osób. Z budynku ewakuowało się 9 osób przed przybyciem naszych zastępów – powiedział PAP dyżurny.

Na miejscu z ogniem walczyło 12 zastępów PSP.

W pożarze zginęły trzy osoby

W trakcie gaszenia pożaru odnaleziono trzy osoby, niestety były to ofiary śmiertelne. Jak podają lokalne portale, dwie w wieku 70 lat oraz jedna w wieku 47 lat - powiedział PAP Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Międzychodzie kom. Jan Wieczorek.

Dodał, że ciała w momencie ich ujawnienia były już w części zwęglone. Zostały one zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Wieczorek podkreślił, że na miejscu zdarzenia nadal wykonywane są czynności, włącznie z zabezpieczeniem materiałów.

Działania na miejscu nadal prowadzą także strażacy. Jak tłumaczył PAP oficer prasowy PSP w Międzychodzie kpt. Marcin Piechocki, "kiedy na miejsce przyjechał pierwszy zastęp już poddasze i klatka schodowa całe były objęte pożarem."

- Obecnie nadal trwa dogaszanie tego budynku, ze względu na jego konstrukcję; dach miał konstrukcję drewnianą, występowała tam także glina z trzciną. Trwają więc jeszcze prace rozbiórkowe i sukcesywne dogaszanie – dodaje Piechocki.

Działania na miejscu prowadzone będą także przez prokuratora i biegłego z zakresu pożarnictwa.

>>> Zobacz także:

Tomasz Komenda dostanie zadośćuczynienie. "To jest najwyższe odszkodowanie w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości"

Pies dotkliwie pogryzł 3-latkę. Zwierzę nie było szczepione od dwóch lat

Mniej ślubów i rozwodów, coraz więcej dzieci ze związków pozamałżeńskich. GUS publikuje zaskakujące dane

Zobacz wideo: Pożar supermarketu w Warszawie. Zawalił się dach:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
85
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0