pożar

  pożar

  Rośliny, antyki, meble i rowery – klatki schodowe kryją najrozmaitsze skarby. Mimo że zagracanie korytarzy w blokach jest zabronione, jest to coraz poważniejszy problem. Zakaz zostawiania rzeczy nie wynika jedynie z kwestii estetycznych, ale przede wszystkim bezpieczeństwa, ponieważ wydłuża czas dotarcia do poszkodowanych i tym samym utrudnia ratowanie życia. 

  Z każdym dniem sytuacja w Turcji jest coraz bardziej dramatyczna. Od środy wybuchło już 119 pożarów w rejonach Antalyi, Mugli i Tunceli. Sytuację w kraju z przejęciem śledzi aktorka, Katarzyna Skrzynecka, która na swoim koncie na Instagramie podzieliła się informacjami, które do niej dotarły. Pod postem można przeczytać przejmujące relacje z Turcji od Polek, które obecnie tam przebywają.

  Pod koniec czerwca pani Elżbieta i pan Adam wzięli ślub i bawili się na weselu. Niespodziewanie, zabawę przerwała wiadomość o wybuchu i pożarze w ich domu. Kto i dlaczego zrujnował życie rodzinie z dwójką dzieci? Sprawę przedstawili reporterzy "Uwagi! TVN".

  Wysokie temperatury i brak opadów to gotowy przepis na pożar lasu. Wbrew pozorom najbardziej niebezpiecznym okresem nie są wakacje, tylko wiosna. Dlaczego? Co można zrobić, aby takiego pożaru uniknąć? O tym nasza reporterka rozmawiała ze Zdobysławem Czarnowskim, leśniczym z Nadleśnictwa Kościerzyna.

  Dwie osoby zginęły w pożarze szpitala przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Prawdopodobnie doszło do zaprószenia ognia, kiedy jeden z pacjentów palił papierosa. Mężczyzna zginął na miejscu, drugi zmarł po kilku godzinach.

  Dawid Wroniszewski ma tylko 12 lat, ale przytomności umysłu i opanowania w sytuacji zagrożenia może mu pozazdrościć niejeden dorosły. Kiedy w jego domu wybuchł pożar, chłopiec z narażeniem zdrowia i życia uratował siostrę, ciocię i mamę. To dzięki niemu nikt nie zginął. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem! Dziś wspólnie z mamą i siostrą odwiedził Dzień Dobry TVN! :) Gdzie Dawid nauczył się zasad pierwszej pomocy? Co chłopiec robił, kiedy wybuchł pożar? Kto pomaga rodzinie w odbudowie domu? W jaki sposób udało się zebrać pieniądze na ten cel? Dorota Wellman i Marcin Prokop pogratulowali chłopcu odwagi. Ten ostatni stwierdził również, że Dawid jest Chuckiem Norrisem pasma śniadaniowego :)

  Po 14 dniach misji w Szwecji polscy strażacy wrócili do kraju. Funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej wyruszyli do Szwecji 20 lipca. Strażacy byli w Szwecji samowystarczalni pod względem sprzętu i żywności. Jak wspominają czas spędzony w Szwecji? Jaka była skala wyzwania? W studiu Dzień Dobry Wakacje gościliśmy starszego kapitana Grzegorza Borowca i młodszego kapitana Rafała Sołowina.