korki

  Długi weekend dobiega końca i wiele osób będzie wracało z różnego rodzaju wyjazdów. W tym czasie warto zachować szczególną ostrożność na drogach. Gdzie mogą pojawić się korki i jak ich uniknąć? Sprawdź w serwisie Dzień Dobry TVN.

  Wielu Polaków ruszyło w podróż w związku z obchodami Wszystkich Świętych. Drogi, zwłaszcza te wyjazdowe z miast, coraz bardziej się korkują. Panuje duży ruch w okolicach cmentarzy i czasami brakuje miejsc parkingowych. Sprawdź, jak zmieniła się organizacja ruchu w największych polskich miastach.

  Kraków to czwarte najbardziej zakorkowane miasto Unii Europejskiej. Na ulicy Grzegórzeckiej wprowadzono separatory, które są tematem spornym pomiędzy rowerzystami i kierowcami. Rozmawiał z nimi Tomasz Stockinger.

  Zima w Polsce nie odpuszcza. W całym kraju intensywnie pada śnieg. Jest go tak dużo, że wszędzie tworzą się korki i poruszanie się po mieście stało się niezwykle trudne. Jak wygląda walka z zimą operatorów pługów śnieżnych? O tym Bartek Jędrzejak rozmawiał z Karolem Wójcikiem, rzecznikiem prasowym jednej z firm, która zajmuje się odśnieżaniem Warszawy.

  Ferie zimowe wyglądają w tym roku inaczej niż zwykle. W związku z pandemią uczniowie z całego kraju mają wolne w tym samym terminie. Wyjazdy są utrudnione ze względu na zamknięte wyciągi narciarskie i nieczynne hotele. Okazuje się jednak, że wiele rodzin, mimo tych ograniczeń, spędza czas w górskich kurortach. W niektórych miejscach tworzyły się kilometrowe korki i interweniowała policja.

  Osoby podróżujące autostradą A1 muszą liczyć się z opóźnieniami. Na kilku odcinkach tworzą się zatory, a między węzłami Warlubie i Nowe Marzy trasa jest całkowicie zablokowana.

  Polskie miasta są zakorkowane. Jak to można zmienić? Czy pomoże zamknięcie i zwężenie ulic? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN architekta dra Tomasza Zaborowskiego.

  Jazda "na suwak" jest powszechnym procederem w dużych miastach, szczególnie w godzinach szczytu. Czy powinniśmy przepuszczać kierowców, którzy chcą zjechać z kończącego się lewego pasa? O kulturze na polskich drogach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z insp. Markiem Konkolewskim i dziennikarzem Pawłem Płuską.

  Dojazdy do pracy zajmują nam niekiedy ponad godzinę. Dla jednych jest to chwila relaksu, dla innych może to być zmarnowany czas rodzący frustrację. Jak zorganizować sobie czas dojeżdżając do pracy np. pociągiem? Gościem Dzień Dobry TVN była dr Ewa Jarczewska Gerc.

  Dziś kończy się długi, majowy weekend. Ruch na drogach na pewno będzie wzmożony. Jak bezpiecznie wrócić z majówki do domu? Wyjechać wcześniej czy później? Czy w ogóle da się uniknąć korków? O strategii bezpiecznych powrotów do domu w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z mł. asp. Dawidem Marciniakiem z Komendy Głównej Policji.

  Korki to zmora kierowców. Człowiek siedzi w samochodzie i się nudzi. Jednak wielu kierowców ma sposób na korkowo-samochodową nudę. Jedni przekopują nos w poszukiwaniu posiłku, inni - niegustujący w przystawkach z nozdrzy - dłubią w telefonie lub kończą poranną toaletę. Co jeszcze dzieje się w korkach? Sprawdzał to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Po pożarze Mostu Łazienkowskiego ulice Warszawy są sparaliżowane. To jeden z mostów przez który najczęściej przeprawiają się Warszawiacy. Nie wiadomo kiedy władze stolicy skończą remont. Podobno most ma być gotowy dopiero w 2016 roku. Nieprzejezdny most wpływa na płynny ruch w całej Polsce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Rzecznik Prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk oraz Marek Zuber - dziennikarz. Ile ma kosztować remont mostu? Jakie ekonomiczne straty oznacza zamknięcie jednego mostu?

  W samochodzie zmieniamy się do niepoznania. Krzyki, wulgaryzmy, frustracja w korkach. Czasem zapominamy, że na tylnym siedzeniu może być... nasze dziecko. A ono słucha. W tym wypadku przekleństw i niewybrednych epitetów. Jak widzą Cię Twoje dzieci za kierownicą? O tym, w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Karoliną Hołowczyc, doradcą gospodarczym Adrianem Furgalskim oraz z Moniką Perkowską, psychologiem dziecięcym.