Newsy

Pogoda w niedzielę: lato nie odpuszcza

Newsy


Najbliższe dni zapowiadają się słonecznie, a miejscami wręcz gorąco. W niedzielę możemy liczyć na pogodną aurę. Termometry pokażą maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

W ciągu najbliższej doby Polska pozostanie pod wpływem pogodnego wyżu Manfred z centrum nad wschodnią częścią kraju. Chłodne powietrze od zachodu wypierane będzie przez cieplejsze masy powietrza płynące znad południowo-zachodniej Europy.

Pogoda na niedzielę 20 września

W niedzielę możemy liczyć na pogodną aurę. Termometry pokażą maksymalnie od 18 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 20 st. C w centrum kraju, do 23 st. C na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Wiatr będzie wschodni i południowo-wschodni, słaby i umiarkowany.

W kolejnych dniach wyż Manfred będzie wolno przemieszczać się w kierunku wschodniej Europy, niosąc słoneczną aurę i ściągając w naszą część kontynentu coraz cieplejsze masy powietrza z południowego zachodu i południa. Skieruje w stronę Polski bardzo ciepłe powietrze zwrotnikowe pochodzące z rejonu Bliskiego Wschodu. Choć powitamy astronomiczną i kalendarzową jesień, to temperatura na południu kraju może wzrosnąć do 27-28 st. C.

Pogoda na poniedziałek 21 września

Poniedziałek zapowiada się słonecznie. Na termometrach zobaczmy od 21 st. C na Suwalszczyźnie, przez 23 st. C w centrum, do 25 st. C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Powieje słaby i umiarkowany wiatr, z południowego wschodu.

Pogoda na wtorek 22 września

Wtorek także upłynie pod znakiem słońca. Temperatura wyniesie od 23 st. C na północnym wschodzie, przez 26 st. C w centrum, do 27 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie południowy, słaby i umiarkowany, okresami dość silny.

Zobacz też:

IMiGW ostrzega przed upałami. Jak się przed nimi chronić?

Czym grozi pozostawienie psa w zamkniętym samochodzie w upalny dzień? Co mówi na to polskie prawo?

Chłodnik – idealna zupa na upały. Zobacz, jak ją przyrządzić

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN Meteo, x-news

Pozostałe wiadomości