Newsy

Uderzenie gorąca przed końcem lata. IMGW ostrzega przed upałami 

Upały termometr

artpartner-images/Getty Images

Newsy

Uderzenie gorąca przed końcem lata. IMGW ostrzega przed upałami 

Upały termometr

artpartner-images/Getty Images

Zapowiada się gorąca końcówka lata. W najbliższych dniach temperatura miejscami może wzrosnąć w Polsce aż do 31 stopni C. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem. Sprawdź, gdzie może on być groźny dla zdrowia.   

IMGW ostrzega przed upałami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem. W najbliższych dniach temperatura może wzrosnąć do 31 stopni Celsjusza.

W poniedziałek lokalnie termometry pokażą maksymalnie około 29-30 stopni Celsjusza, a we wtorek 29-31 st. C. W nocy wskażą minimum 13-15 st. C.

Alarmy przed upałem zostały wydane w województwach:

- lubuskim,

- dolnośląskim, w powiatach: zgorzeleckim, bolesławieckim, polkowickim, głogowskim, górowskim, trzebnickim, wołowskim, średzkim, jaworskim, złotoryjskim, legnickim i lubińskim.

Ostrzeżenia wejdą w życie w poniedziałek o godzinie 13:00. W Lubuskiem będą ważne do wtorku do godz. 18, a na Dolnym Śląsku do środy do godz. 18:00.

Co oznacza ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia?

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. 

Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy spodziewać się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwości ich odwołania.

Zalecana jest ostrożność oraz potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Nie możesz zasnąć z powodu upałów? Chcesz się wyspać przed podróżą? Poznaj rady eksperta na letnie kłopoty ze snem - zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Chłodnik – idealna zupa na upały. Zobacz, jak ją przyrządzić

Czym grozi pozostawienie psa w zamkniętym samochodzie w upalny dzień? Co mówi na to polskie prawo?

Nie taka klimatyzacja straszna. Jak skutecznie ochłodzić mieszkanie?

Źródło: TVN Meteo |
Co sądzisz o tym artykule?
92
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0