upały w Polsce

    upały w Polsce

    Gorące powietrze, po krótkiej przerwie, znowu zacznie napływać do naszego kraju. W całej Polsce będzie upalnie, termometry wskażą ponad 30 st. C, a miejscami nawet 35 st. C. Sprawdź prognozę pogody na najbliższy tydzień.

    Zapowiada się gorąca końcówka lata. W najbliższych dniach temperatura miejscami może wzrosnąć w Polsce aż do 31 stopni C. W związku z tym Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed upałem. Sprawdź, gdzie może on być groźny dla zdrowia.

    To najgorętszy weekend tego lata, bo nad Polskę napłynęło afrykańskie powietrze i przyniosło ze sobą upały. Gdy z nieba leje się żar, marzymy tylko o ochłodzie i nie chce się nam spędzać długich godzin w kuchni, przygotowując posiłki. Monika Goździalska, uczestniczka pierwszej edycji programu "MasterChef", radzi jak przetrwać upały i zdradza swoje przepisy na lekkie dania i odżywcze koktajle, których przygotowanie nie zajmie Ci wiele czasu. Polecamy zwłaszcza chłodnik z rzodkiewki i zileonego ogórka, carpaccio z cukinii i koktaj potas!