Newsy

Pogoda na poniedziałek: na termometrach nawet 29 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.09.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na poniedziałek: na termometrach nawet 29 stopni C

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (14 + 15-16.09.2020) | POLSKA

Poniedziałek będzie słoneczny w większości kraju. Jedynie na północnym-wschodzie pojawi się więcej chmur kłębiastych. Temperatura maksymalna od 20 st. C na Suwalszczyźnie do 29 st. C na Ziemi Lubuskiej. Powieje słaby i umiarkowany wiatr.

Jak podaje IMGW, Europa północna i wschodnia będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego wyżu znad północnych Karpat. Polska będzie w zasięgu wyżu, którego centrum znad Austrii przemieści się nad południową Polskę. Z południowego zachodu zacznie napływać powietrze pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie ulegać wahaniom.

Pogoda w poniedziałek, 14 września 2020 r.

W poniedziałek zachmurzenie małe, na północy i północnym wschodzie kraju umiarkowane, miejscami duże. Na Pomorzu Wschodnim możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19 st. na północnym wschodzie i wschodnim wybrzeżu, około 25 st. w centrum, do 29 st. na południowym zachodzie. Wiatr na południu, zachodzie i w centrum przeważnie słaby, zmienny, poza tym słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie małe, tylko na północnym zachodzie okresami umiarkowane. Liczne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 10 st. miejscami na wschodzie i południowym wschodzie do 15 st. na zachodzie i nad samym morzem; w miejscowościach podgórskich Karpat lokalnie spadek temperatury do 7 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych, tylko na południowym wschodzie zmienny.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 14 września 2020 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Mgły ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr słaby, południowy. 

Pogoda we wtorek 15 września

We wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, południowy.

Pogoda na Mazowszu - zobacz wideo:

Zobacz też:

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga na pokładzie Dzień Dobry TVN. Debiut nowej pary jeszcze we wrześniu

W mieszkaniu Doroty Szelągowskiej. Jak wygląda salon ekspertki od urządzania wnętrz?

Weronika Rosati zachwyciła na festiwalu w Wenecji. Uwagę przykuwa dodatek projektu samej Elizabeth Taylor

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
66
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0