Newsy

Pogoda w niedzielę: przelotne opady deszczu i dość silny wiatr

Newsy

Aktualizacja:

W niedzielę, 17 maja przelotne opady deszczu na północy i w centrum kraju. Temperatura od 13 stopni na Suwalszczyźnie do 19 na południowym wschodzie.

Północna połowa kraju jest w zasięgu zatoki niżu znad północno-zachodnich krańców Rosji. Nad pozostałą część kraju sięga klin wyżu znad Atlantyku. Z zachodu nadal napływa chłodne powietrze polarne morskie – informuje IMGW.

Pogoda w niedzielę, 17 maja

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na wschodzie i południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 11 do 13 stopni C na północy i do 18 na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i silny, do 50 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, głównie w południowej połowie kraju. Na północy i północnym wschodzie przelotne opady deszczu. Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura minimalna od 5 do 10 stopni Celsjusza, chłodniej w rejonach podgórskich i w Małopolsce: od zera do 4 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i silny, do 50 km/h, w porywach do 65 km/h, zachodni.

Pogoda na kolejny dzień

W poniedziałek na południu zachmurzenie małe i umiarkowane, poza tym umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11-12 stopni na krańcach północnych do 15-17 stopni w centrum kraju oraz 20-21 stopni na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvnmeteo.

Zobacz też:

Czy psy wykrywają koronawirusa? Badacze właśnie to sprawdzają

Kiedy był na kwarantannie, wybito mu szyby i przebito opony. Po ataku przyszło wsparcie z całej Polski

Skąd dziki w miastach i ogródkach działkowych? Wyjaśnia Marcin Kostrzyński

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości