Newsy

Oscary 2021. Znamy polskiego kandydata. Kto powalczy o statuetkę?

Newsy

Oscar

Pierwszy krok w walce o złotą statuetkę zrobiony. Polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy jest "Śniegu już nigdy nie będzie". Tak zdecydowała Komisja Oscarowa pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka. Obraz Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta będzie mieć światową premierę we wrześniu na festiwalu w Wenecji, gdzie powalczy o Złotego Lwa.

"Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara

"Śniegu już nigdy nie będzie" w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Taki werdykt ogłosiła w Warszawie Komisja Oscarowa pod przewodnictwem kompozytora Jana A.P. Kaczmarka.

W skład Komisji weszli też dyrektor PISF Radosław Śmigulski, producent Leszek Bodzak, reżyser Dorota Kobiela, operator Łukasz Żal oraz szefowa działu produkcji filmowej i rozwoju projektów filmowych PISF Małgorzata Szczepkowska-Kalemba.

Tytuły filmów, które znajdą się na tzw. "krótkiej liście", poznamy 9 lutego . Nominacje zostaną ogłoszone 15 marca. 93. gala wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbędzie się 25 kwietnia 2021 r.

"Śniegu już nigdy nie będzie" ("Never Gonna Snow Again")

"Śniegu już nigdy nie będzie" to opowieść o mieszkającym w Polsce Ukraińcu, który - pracując jako masażysta - odwiedza aspirujących do klasy średniej mieszkańców podwarszawskich miejscowości.

Zostaje wtajemniczony we wszystkie ich problemy, obawy i tajemnice. Ugruntowana duchowość Zeni, pozorne moce uzdrawiające i szerokie ramiona sprawiają, że jest obiektem pożądania wielu zagubionych dusz w społeczności

– czytamy w "Variety".

"Śniegu już nigdy nie będzie" - twórcy

W filmie zobaczymy m.in. znanego z serialu "Stranger Things" Aleca Utgoffa, a także m.in. Maję Ostaszewską, Agatę Kuleszę, Andrzeja Chyrę i Łukasza Simlata.

Za scenariusz - obok Szumowskiej - odpowiada jej wieloletni współpracownik, operator Michał Englert.

"Śniegu już nigdy nie będzie" - kiedy premiera

Światowa premiera filmu odbędzie się we wrześniu 2020 r. podczas festiwalu w Wenecji. Obraz jest jednym z 18 pretendentów do Złotego Lwa.

Maja Ostaszewska o "miłosnym trójkącie" z Englertem i Szumowską: "To fantastyczne, że oni mają taki dobry kontakt". Obejrzyj wywiad:

Zobacz też:

Szumowska: "Twarz" jest sprawdzianem z poczucia humoru na własny temat"

Szumowska: "Moje miejsce, jako reżyserki, jest w Polsce"

Małgorzata Szumowska ze Srebrnym Niedźwiedziem!

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości