Newsy

Maroko. 25-latka urodziła dziewięcioraczki. Jej ciąża i poród "zafascynowały naród Afryki Zachodniej"

Newsy

Mayte Torres/Getty Images

We wtorek, 4 maja, 25-letnia Halima Cisse z Mali urodziła dziewięcioro dzieci. Mimo wysokiego ryzyka ciąża i poród przebiegały bez komplikacji. Jak czuje się się świeżo upieczona mama?

Już narodziny trojaczków są rzadkością, którą interesują się lokalne media, tymczasem w Maroko na świat przyszło aż dziewięcioro dzieci! 25-letnia matka urodziła pięć dziewczynek oraz czterech chłopców. Kobieta spodziewała się siódemki dzieci, ale jak okazało się podczas rozwiązania, dwójka z nich została pominięta w badaniach prenatalnych.

W Maroku na świat przyszły dziewięcioraczki

Jak donosi agencja Reutera, poród i ciąża 25-letniej Malijki w Maroko "zafascynowały naród Afryki Zachodniej i przyciągnęły uwagę jego przywódców". Lekarze obawiali się o stan zdrowia kobiety. Takie ciąże zdarzają się niezwykle rzadko, toteż dawali niewielkie szanse na przeżycie wszystkim dzieciom.

Minister zdrowia Mali, Fanta Siby, ogłosiła jednak, że zarówno maluchy, jak i matka czują się bardzo dobrze, a za kilka tygodni cała dziesiątka zostanie wpisana ze szpitala.

Ciąża wysokiego ryzyka

Halima Cisse została przewieziona do szpitala w Maroku w pod koniec marca po tym, jak lekarze zdecydowali, że ich pacjentka potrzebuje specjalistycznej opieki medycznej. Minister zdrowia Mali była w stałym kontakcie z lekarzem, który towarzyszył Malijce podczas porodu. Polityczka złożyła już gratulacje medykom z Maroka i Mali - jak przyznała, szczęśliwe rozwiązanie to przede wszystkim ich zasługa.

Więcej informacji na TVN24.pl.

Zobacz wideo: Będzie miał syna, bo... jego drużyna przegrała. "Partnerka hokeisty NHL pocieszała go seksem"

Zobacz też:

Agnieszka Włodarczyk pokazała wyjątkowe zdjęcie z mamą. "Będzie młodą babcią"

Prawnuczka kompozytora Ludomira Różyckiego zdradza rodzinne historie. "Był wszechstronny i bardzo skromny"

Jak zrobić piękny portret w wiosennym plenerze? Oto rady, dzięki którym zachwycisz znajomych

Autor: Mateusz Łysiak

Źródło: TVN24

Pozostałe wiadomości