Tomasz Kuczyński jest ratownikiem taktycznym, podróżnikiem, alpinistą i nurkiem. I cały czas poszerza zakres swoich umiejętności.
Na miejsce katastrofy Polska Akcja Humanitarna wysłała swój zespół reagowania natychmiastowego. - Musimy jak najszybciej przystąpić do niesienia pomocy - w takiej sytuacji liczy się każdy dzień - alarmują przedstawiciele.
Czym miasto zauroczyło mieszkającą w nim Polkę Katarzynę Ławrynowicz?
Jak pozyskuje się ten drogocenny składnik?
Maroko kojarzy się z wakacjami, smaczną kuchnią i wiecznie błękitnym niebem. Jako turyści często nie mamy możliwości, by zgłębić kulturę tego miejsca.
"W pojedynkę łatwiej poznaje się ludzi".
Tadżin to danie kuchni marokańskiej. Przygotowuje się je w specjalnym glinianym garnku o okrągłym spodzie i stożkowym przykryciu. Tadżin nie jest przyrządzany według jednego przepisu, za każdym razem może smakować inaczej.
Ciągnące się w nieskończoność pustynne piaski, wspaniała architektura i fascynująca kultura... To wszystko i znacznie więcej znajdziemy w magicznym Królestwie Maroka. Przed wyjazdem warto zapoznać się z polityką wizową i dowiedzieć się, czy wybierając się do tego niesamowitego kraju, będziemy potrzebować wizy do Maroko.
Marrakesz to jedno z najpiękniejszych miast w Maroku, które przyciąga turystów z całego świata. Miejsce zachwyca nie tylko pięknymi widokami, ale również bogatą historią. Zabytki Marrakeszu wyróżniają się oryginalną architekturą i formą. Dowiedz się, co warto zwiedzić w tym mieście.
Agadir to wielowiekowe miasto w Maroko, usytuowane w zachodniej części państwa u wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. Atrakcyjność, komfort pobytu i bezpieczeństwo Agadiru sprawiają, że to najchętniej odwiedzany kurort przez zarówno turystów, jak i osób, wybierających się na wczasy.
Jamila w Polsce jest Kasią. Przeprowadziła się do Maroka, bo już jako mała dziewczynka interesowała się kulturą państw Afryki i Ameryki Południowej. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradziła jak po przyjeździe do Marrakeszu musiała nauczyć się żyć na nowo. Jamila mówi wprost "nigdzie nie ma raju, zawsze musisz liczyć się z tym, że coś zyskasz, a coś stracisz".
We wtorek, 4 maja, 25-letnia Halima Cisse z Mali urodziła dziewięcioro dzieci. Mimo wysokiego ryzyka ciąża i poród przebiegały bez komplikacji. Jak czuje się się świeżo upieczona mama?
Czarne mydło – właściwości są imponujące, choć jego wygląd może wydawać się dziwny. Ten skarb kosmetyki naturalnej rodem z Maroka to świetna alternatywa dla tradycyjnego mydła, żelu do mycia twarzy, a nawet pianki do golenia. Czarne mydło – jak stosować ten oryginalny kosmetyk?
Monika Mariotti odwiedziła prawdziwą, berberyjską aptekę, pełną naturalnych skarbów. Znalazła tam m.in.: tradycyjną szminkę ze sproszkowanego maku, glinkę służącą jako szampon do włosów, suszoną mątwę do bielenia zębów, dziki korzeń na wzrost piersi i najważniejsze ... orzechy arganii! To prawdziwy skarb Maroko, a olej z nich wytwarzany nazywany jest "płynnym złotem". Monika ruszyła tym tropem!
"... Chodzi przecież o spotkanie, z którego wszyscy mają wyjść zadowoleni". Trudno o lepszą szkołę targowania niż marokański bazar! Monika Mariotti, po krótkim szkoleniu, rzuciła się na głęboką wodę. Czy udało się jej zdać ten trudny egzamin? Zobaczcie!
Tym razem Monika Mariotii zabrała nas na herbatę do Marrakeszu: "Pierwsza szklanka herbaty, pita rano, powinna być mocna jak życie". Jaka jest tajemnica pysznej, marokańskiej herbaty? Zobaczcie!
Kiedy Aleksandra Pająk-Gałęza była w drugiej ciąży, razem z mężem Zbyszkiem wymyślili wyprawę rowerową do Maroka. Wyjechali, kiedy córka miała niespełna pół roku. W podróży spędzili siedem miesięcy. Jak najbliższa rodzina i przyjaciele zareagowali na plany małżeństwa Gałęzów? Jak przygotowywali się do wyprawy? Obecnie Ola jest w trzeciej ciąży. Czy po narodzinach córki planują rowerową wycieczkę? O swoich planach rodzina Gałęzów opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.
Fez jest najstarszym miastem Maroka. Tutejsi mieszkańcy zazwyczaj utrzymują się z wszelkiego rodzaju rzemiosła. W jaki sposób wyrabia się słynną na całym świecie ceramikę? I jak wygląda codzienne życie Marokańczyków?
Kaligrafia jest arabską sztuką ściśle powiązaną z duchowością. A ponieważ islam zakazuje tworzenia wizerunków Proroka, w domach arabskich znajdują się wykaligrafowane wersety Koranu. Dzień Dobry TVN spotkało się z artystą, kaligrafem Abdelkaderem Laarajem, który powiedział nam o marokańskiej sztuce kaligrafowania. Pokazał nam również kaligrafię, nad którą właśnie pracował.
Anna Khalidi, studiując we Francji, zakochała w Marokańczyku. Po pewnym czasie para przeniosła się do Maroka. Teraz małżeństwo mieszka nieopodal Casablanki. Jak wygląda życie Polki w Maroku? Dlaczego wszyscy się tam spóźniają? I dlaczego, mieszkając we Francji, mąż pomagał Ani w pracach domowych, a teraz już tego nie robi?
Czym poranny program marokańskiej telewizji śniadaniowej różni się od Dzień Dobry TVN? Czy "Poranek" jest nagrywany na żywo? Jakie tematy prowadzący poruszają na antenie? Byliśmy z wizytą na planie i za kulisami programu. Zobaczcie, jak to się robi w Maroku!
Swoje Maroko pokazała nam Małgorzata Iwanicka-Adamska, która ostatnie 5 lat spędziła w Rabacie - stolicy Maroka. Co najbardziej ją tam zaskoczyło, za czym najbardziej będzie tęsknić kiedy już wróci do Polski?
19 października zakończył się Rajd w Maroko. Ekipa Lotto Team w składzie: Kazberuk i Szustkowski dojechała do mety na 3 pozycji. Robert „Robin” Szustkowski oraz Jarosław Kazberuk , w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedzieli o zmaganiach z piachem, z wysokimi temperaturami i złośliwością rzeczy martwych.
Poznajcie historię marokańskiej kobiety, która została odtrącona przez swoją rodzinę, gdy ta dowiedziała się, że jest w ciąży. Poznajcie inne oblicze Maroka... Zobaczcie, jak żyją w Maroku samotne matki.
Jak wygląda dzieciństwo w Brazylii? Jak jest różnica między wychowaniem chłopców a dziewcząt? Czy istnieje coś w polskim modelu funkcjonowania rodziny, co oburza Brazylijczyków? Jak wygląda edukacja seksualna w Brazylii? Zapraszamy, w imieniu Ofelii Grzelińskiej, na pierwszy po wakacjach odcinek cyklu "Rodzina dookoła świata".
UNICEF stworzył akcję"etyczne podróże". Jaki jest cel tej akcji? Dlaczego nie warto dawać pieniędzy żebrzącym dzieciom? O tym wszystkim, w studiu Dzień Dobry TVN, opowiedział dyrektor generalny UNICEF Polska - Marek Krupiński oraz Jakub Porada, dziennikarz i ambasador akcji „Etyczne Podróże”.
Maraton Piasków to 220 km morderczego biegu przez marokańską pustynię. Uczestnicy maratonu dźwigają cały swój bagaż i 10 litrów wody dziennie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy jedynych Polaków, którzy brali udział w Maratonie Piasków: Andrzeja Gondka oraz Marka Wikierę.