Newsy

Znana marka kosmetyczna wycofuje z obrotu puder dla dzieci na bazie talku. Jaki jest powód tej decyzji?

Newsy

Autor:
kris/ams/tvn24,
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
tvn24.pl
Puder dla dzieci na kobiecej dłoni.

W 2023 roku ze sklepowych półek na całym świecie zniknie popularny produkt marki Johnson & Johnson. Amerykański koncern podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży pudru dla niemowląt na bazie talku. Zastąpi go kosmetyk z dodatkiem skrobi kukurydzianej.

Johnson & Johnson wycofuje z obrotu puder na bazie talku

W 2020 roku firma Johnson & Johnson przestała sprzedawać puder z talkiem na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jak podaje tvn24.pl, już niebawem, bo w 2023 roku popularny produkt pielęgnacyjny dla niemowląt zostanie wycofany z obrotu na całym świecie. Szczegółowe informacje na temat decyzji amerykańskiego koncernu przekazała agencja Reuters.

- W ramach ogólnoświatowej oceny portfolio podjęliśmy komercyjną decyzję, że nasz cały asortyment pudru dla niemowląt będzie na bazie skrobi kukurydzianej - poinformowała firma Johnson & Johnson. W komunikacie podkreślono, że kosmetyk z mazeiną jest już dostępny w krajach na całym świecie.

Tysiące pozwów przeciwko Johnson & Johnson

Firma Johnson & Johnson utrzymuje, że produkty na bazie talku są wolne od zanieczyszczeń, a co za tym idzie pozostają bezpieczne dla zdrowia. Tymczasem agencja Reuters poinformowała, że koncern zmaga się z około 38 tys. pozwów sądowych od klientów. Poszkodowani twierdzą, że kosmetyki z talkiem marki Johnson & Johnson zawierają azbest i w związku z tym powodują raka.

Batalie prawne z klientami zostały rozwiązane poprzez założenie spółki zależnej LTL Management. Agencja Reuters donosi, że Johnson & Johnson scedował na nią roszczenia związane z talkiem i natychmiast ogłosił upadłość. Firma zdążyła jednak ponieść koszty w wysokości 3,5 miliarda dolarów w wyrokach i ugodach.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:kris/ams/tvn24, Magdalena Brzezińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Anchalee Phanmaha/Getty Images

Pozostałe wiadomości