Newsy

Trzylatek błąkał się po lesie. Uciekł z ośrodka wypoczynkowego

Newsy

Autor:
MAK/gp,
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24
dziecko na leśnej drodze

Chłopiec został zauważony podczas samotnej przechadzki w położonym nad jeziorem lesie. Dziecko zauważył spacerujący mężczyzna i zawiadomił policję. W tym czasie malucha poszukiwał ojciec.

Maków - dziecko uciekło z domu

Do zdarzenia, o którym donosi TVN24, doszło w ośrodku czasowym w Makowie (woj. warmińsko-mazurskie). Mundurowych zaalarmował mężczyzna, który dostrzegł w błąkającego się 3-latka. Po powiadomieniu policji podążał za dzieckiem, by czuwać nad jego bezpieczeństwem. - Zgłaszający opisał dokładny wygląd dziecka i miejsce, gdzie się znajdują. W tym czasie też na drugi telefon oficera dyżurnego zadzwonił zaniepokojony tata trzylatka - mówi cytowana przez TVN24 st. asp. Joanna Kwiatkowska z Komendy Powiatowej Policji w Iławie.

Dzieci

Propozycje zabawek na Dzień Dziecka
Propozycje zabawek na Dzień DzieckaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

3-latek sam w lesie

Z zeznań ojca wynikało, że chłopiec bawił się przed domem. Mężczyzna wyszedł na chwilę do toalety, a gdy wrócił, dziecka już nie było. Natychmiast zawiadomił policję i rozpoczął poszukiwania malucha. Wkrótce udało się lokalizować uciekiniera, który wrócił pod opiekę taty.

- Dzięki reakcji świadków trzylatek cały i zdrowy wrócił do taty - podsumowuje st. asp. Joanna Kwiatkowska. - Całkowita odpowiedzialność i opieka nad dzieckiem spoczywa na jego opiekunie. Aby uchronić się przed wyjątkowo stresującą sytuacją, jaką jest zagubienie się, rodzice powinni uczulać ich na konieczność informowania o tym, że chce się gdzieś pójść. Nauczmy też nasze dziecko, jak się nazywa i gdzie mieszka. To ułatwi szybsze dotarcie do opiekunów - podkreśliła.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej przeczytasz na TVN24.

Czytaj więcej:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:MAK/gp, Adam Barabasz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: eclipse_images / Getty Images

Pozostałe wiadomości