jezioro

  jezioro

  Sinice to udręka dla urlopowiczów spędzających wakacje nad wodą. To z ich powodu najczęściej zamykane są kąpieliska. W 2022 znów pojawią się w Morzu Bałtyckim, rzekach i jeziorach. Zobacz, gdzie już obowiązuje zakaz.

  Jezioro Ochrydzkie określa się mianem perły Macedonii. Ten fenomen natury to jedno z najlepszych miejsc na wakacje. Przyjeżdżają tu turyści, którzy chcą odpocząć w spokoju i wykąpać się w krystalicznie czystym jeziorze. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto tam pojechać.

  Szok termiczny występuje w wyniku gwałtownej zmiany temperatury ciała. Słoneczne dni zachęcają do wygrzewania się na słońcu i kąpieli w morzach i jeziorach, jednak bez zachowania odpowiedniej ostrożności różnica temperatur może być niebezpieczna dla zdrowia. Rozgrzany organizm bardzo szybko reaguje na chłodną wodę.

  Miejsce doceniono w plebiscycie National Geographic.

  Jezioro Szkoderskie to jedna z głównych atrakcji Czarnogóry i Albanii. Akwen określany jest mianem bałkańskiej riwiery i przyciąga turystów z całej Europy. Dowiedz się więcej na temat tego miejsca.

  Funkcjonariusze pracujący przy jeziorze Mead znaleźli beczkę, w której znajdowały się ludzkie szczątki. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, zwłoki należą do osoby, która umarła w latach 80. XX wieku.

  Cała trójka wpadła do lodowatej wody. Na pomoc pośpieszyli ratownicy.

  Afrykańskie krajobrazy zachwycają podróżnych swoim egzotycznym charakterem oraz bliskością różnych dzikich zwierząt. Jedną z największych atrakcji tego kontynentu są malownicze jeziora, w tym słynne Jezioro Wiktorii oraz znacznie mniejsze, ale równie atrakcyjne, Jezioro Alberta. Mimo niewielkich rozmiarów trudno go nie zauważyć, podróżując trasą z Bulisy do Fort Portal w Ugandzie.

  Nie bez powodu jezioro w Tarnobrzegu nazywane jest "cudem ekologii" – na niemal 500 hektarach, które dawniej zajmowała kopalnia siarki, powstał sztuczny akwen wodny przeznaczony jedynie do celów rekreacyjnych. To istna gratka dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek. Przejrzysta woda zachęca do nurkowania, a silny wiatr i delikatne fale jeziora przyciągają zapalonych surferów. Co jeszcze oferuje turystom Jezioro Tarnobrzeskie? Sprawdź!

  Choć pamięta się jego nazwę z lekcji geografii i to, że jest na wiele sposobów unikalne, wciąż nie jest popularnym celem turystów z Europy Zachodniej. A szkoda, ponieważ Morze Kaspijskie oferuje wszystko, czego potrzeba wymagającemu podróżnikowi - piękne krajobrazy, ciepłą lazurową wodę i doskonałą pogodę.

  Jezioro Como we Włoszech, a dokładnie w Lombardii, jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejsc w regionie. Co roku odwiedzają je tłumy turystów, mimo dość wysokich cen w tamtejszych kurortach. Dawniej jezioro słynęło głównie wśród ludzi sztuki, dziś chętnie wybierają się tam postacie z pierwszych stron gazet.

  Jezioro Como we Włoszech, a dokładnie w Lombardii, jest jednym z najbardziej malowniczo położonych miejsc w regionie. Co roku odwiedzają je tłumy turystów, mimo dość wysokich cen w tamtejszych kurortach. Dawniej jezioro słynęło głównie wśród ludzi sztuki, dziś chętnie wybierają się tam postacie z pierwszych stron gazet.

  Jezioro Tanganika to najstarsze jezioro w Afryce. Dzięki temu obfituje w wiele gatunków endemicznych ryb, zarówno nadających się do hodowli w akwarium, jak i poławianych w celach spożywczych. Jest jednym z najważniejszych źródeł żywności dla Afryki Wschodniej. Tanganika należy do najgłębszych i największych jezior świata.

  Mela Koteluk pokazała zdjęcia niebywale szmaragdowego jeziora. Okazuje się, że jest ono na wyciągnięcie ręki, bo znajduje się w województwie lubuskim. Zobaczcie, jak wygląda jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju.

  Joanna Koroniewska wraz z rodziną wyruszyła na wakacje po Polsce. W mediach społecznościowych aktorka chętnie dzieli się wrażeniami podróży i inspiruje internautów. Poniedziałkowy poranek rozpoczęła od orzeźwiającej kąpieli w jeziorze.

  Jezioro Titicaca leży na terenie dwóch państw: Boliwii i Peru. Jest trzecim pod względem wielkości jeziorem na terenie Ameryki Południowej. Na jego wyspach i wybrzeżach znajduje się wiele zabytków kultury andyjskiej, w tym tajemnicze miasto Tiahuanaco, które w okresie prekolumbijskim było bogate i wpływowe, a potem, z niewiadomych przyczyn, upadło. Konkwistadorzy odnaleźli tylko ruiny, które można oglądać do dziś.

  Do tragicznego zdarzenia doszło w wielkopolskim Antoninie. Na powierzchni jeziora Szperek spacerująca obok akwenu osoba zauważyła dryfujące ciało małego dziecka. 2,5-letni maluch nie dawał oznak życia.

  Jeśli lubisz zwiedzać malownicze miejsca tuż nad jeziorem, koniecznie odwiedź Piechcin. To niewielka wieś w województwie kujawsko-pomorskim, w której zobaczysz namiastkę chorwackiego wybrzeża. Dlaczego? W Piechcinie możesz podziwiać piękny krajobraz, a nawet nurkować.

  Osadnik Gajówka, zwany Lazurowym Jeziorem, znajduje się w województwie wielkopolskim. Autorzy blogów podróżniczych i instagramerzy ochrzcili to miejsce "polskimi Malediwami". Biały piasek i turkusowa woda zaczęły przyciągać rzeszę turystów, którzy nie są świadomi czyhającego zagrożenia.

  Jezioro Bodeńskie swoją sławę zawdzięcza przede wszystkim wyjątkowej lokalizacji. Mieści się na pograniczu Szwajcarii, Niemiec i Austrii, a nad jego powierzchnią górują majestatyczne Alpy.

  Materac holowany przez żaglówkę, a na nim 5-letnie dziecko. Taki widok można było zobaczyć na mazurskim jeziorze Bełdany. Dziewczynka wpadła do wody i została zraniona śrubą silnika, ma złamaną nogę. Sternikiem jachtu okazał się jej ojciec. Okoliczności wypadku bada policja.

  Jezioro Hańcza wraz z przyległą skarpą w 1963 roku zyskało miano rezerwatu krajobrazowo-wodnego. Okalające je fauna i flora w całości są objęte ochroną. W 1974 roku z powodu głębokości i struktury, którą tworzą podwodne ściany polodowcowe, jezioro zostało wpisane na listę Projektu Aqua UNESCO. Gdzie znajduje się jezioro Hańcza i co oferuje przyjezdnym?

  Planujesz weekend nad jeziorem? Zobacz, gdzie woda jest najcieplejsza. W ostatnich dniach temperatury znacznie się podniosły.

  Edyta Pazura zamieściła na Instagramie kobiecą fotografię. Pozuje na niej topless na pomoście i łapie pierwsze promyki majowego słońca. – Ale masz tam ciepło – zwrócili uwagę fani. Ktoś jednak pokrzyżował jej wypoczynkowy plan. Co się wydarzyło?

  Jezioro Wetter to jeden z największych szwedzkich zbiorników wodnych, do którego rokrocznie przyjeżdżają miłośnicy aktywnego wypoczynku. Zarówno nad samym jeziorem, jak i w jego okolicach istnieją idealne warunki do uprawiania różnych sportów, ale też do spokojnego odpoczynku na łonie natury. Sprawdź, co ma do zaoferowania jezioro Wetter.

  Ruciane-Nida to niewielkie miasto położone nad jeziorem Nidzkim, znanym jako jedno z najdzikszych na Pojezierzu Mazurskim. Wśród atrakcji Rucianego-Nidy i okolic wymienia się m.in. architekturę z końca XIX wieku, Leśniczówkę "Pranie", stadniny koni i Park Dzikich Zwierząt.

  Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin znane jest również jako "jezioro szmaragdowe". Znajduje się na południu wsi Wapnica. W słoneczne dni przyciąga wielu turystów, którzy chcą zobaczyć jedno z najpiękniejszych jezior w Polsce.

  W sobotę późnym popołudniem kobieta i mężczyzna z dwojgiem dzieci wypłynęli na jezioro Krzynia wypożyczoną łódką. Sprzęt nie został zwrócony, a dozorca ośrodka zawiadomił policję. Służby rozpoczęły poszukiwania zaginionych.

  Jezioro Bajkał znajduje się w azjatyckiej części Rosji. Jego wiek ocenia się na ponad 25 mln lat! Do tego wraz z przyległymi terenami zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

  Karolina Ferenstein-Kraśko morsuje od lat. Dowodzi tego opublikowane przez nią w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać jak szykuje się do wejścia do lodowatej wody. Fotografia była wykonana w 2019 roku. Fani bardzo szybko zareagowali na nowy post, komentarz pod nim zostawił także mąż bizneswoman, Piotr Kraśko.