Newsy

Johnny Depp wreszcie na Instagramie. Aktor rozpoczął od mocnego przekazu

Newsy

Johnny Depp do tej pory unikał mediów społecznościowych, wczoraj jednak aktor niespodziewanie pojawił się na Instagramie. Na początek udostępnił zdjęcie, a zaraz potem wrzucił wideo, w którym zwrócił się bezpośrednio do fanów z wnętrza ciemnej piwnicy.

Johnny Depp na Instagramie

Od kiedy na Instagramie pojawiło się konto o nazwie @johnnydepp, fani spekulowali nad jego autentycznością. Pewności nabrali dopiero wczoraj, gdy na profilu udostępnione zostało pierwsze zdjęcie aktora z zaciemnionego pomieszczenia przypominającego piwnicę. „Cześć wszystkim, dajcie mi chwilę, coś dla was nagrywam” – Depp zaznaczył w opisie. Na kolejne wpisy nie kazał długo czekać. Jeszcze tego samego dnia udostępnił kilkuminutowe wideo, w którym odniósł się do walki z „niewidzialnym wrogiem”, mając oczywiście na myśli, pandemię koronawirusa.

To mój pierwszy raz w mediach społecznościowych. Nie robiłem tego wcześniej, bo nie czułem takiej potrzeby. Aż do teraz. Teraz nadszedł czas na rozpoczęcie dialogu i walkę z niewidzialnym wrogiem. Ludzie chorują, tracą oddech i umierają. Wielu straciło pracę, jedyne źródło dochodu, inni zmuszeni byli zamknąć swoje biznesy, a niektórzy, zbyt wielu z nich, żyje na ulicy bez zupełnie żadnej ochrony i żadnych opcji. Musimy starać się sobie nawzajem pomagać w tych mrocznych czasach. Robić to dla tych, których kochamy, dla społeczności, dla świata, lepszej przyszłości, i dla siebie samych

- zaczął aktor i po chwili dodał:

Mamy ręce związane za plecami, ale nasze serca i umysły nie są skrepowane. Wciąż możemy troszczyć się, a dzięki trosce jesteśmy w stanie wiele zmienić

- wyraził nadzieję Depp i zaapelował:

Bądźcie zdrowi, zostańcie w domach i wykorzystajcie ten czas, by być ze swoimi bliskimi.

Aktor poszedł w swoich rozważaniach o krok dalej, prosząc słuchaczy, by pozostali zaciekawieni światem, i by mieli świadomość, że nikt nie zwróci im dnia, dlatego muszą czerpać z niego jak najwięcej się da.

Stwórzcie dziś coś, co będzie dla was wartością dodaną jutro

- powiedział i przywołał historię z życia swojej rodziny:

Moje dzieci gdy były małe, często mówiły mi, że się nudzą. A ja niezmiennie odpowiadałam, że nuda jest zabroniona, że nie maja prawa się nudzić. Mówiłem: graj, śpiewaj, rysuj, słuchaj muzyki, myśl, zrób coś, cokolwiek. Nie masz instrumentu? Zbuduj go sobie. W muzyce chodzi przecież o to, aby narobić hałasu I zdenerwować sąsiadów, rzecz jasna

- skwitował żartobliwie. Pozostawił też dla swoich fanów małą niespodziankę - w opisie profilu umieścił link do piosenki "Isolation" Johna Lennona, którą nagrał wspólnie z Jeffem Beckiem.

Koronawirus w Stanach Zjednoczonych

Apel Deppa nie powinien nikogo dziwić. W USA liczba ofiar śmiertelnych stale wzrasta – jedynie we Włoszech i Hiszpanii odnotowano jak dotąd więcej zgonów. Według prognoz, na których opiera się Biały Dom, w epidemii zginie od 100 do 240 tyś. Amerykanów.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości