Newsy

Badminton łączy pokolenia i pomaga zrzucić kilogramy. "Na godzinnym treningu spalamy około 400 kalorii"

Newsy

Zbliżają się wakacje, więc warto zadbać o formę. Tu z pomocą przychodzi niezawodna gra w badmintona. Chyba nie ma osoby, która nie kojarzyłaby popularnej gry "w paletki". Jak prawidło grać i spalać kalorie? O tym opowiedział nam trener Cezary Gutowski oraz 7-letni gracz Gustaw Olbryś.

Badminton – gra z czasów dzieciństwa

Badminton – rozgrywka, która kojarzy nam się z czasami dzieciństwa, wcale nie jest taką błahą i łatwą grą, jak mogłoby się wydawać. Odbijanie lotki od paletki wymaga odpowiedniego przygotowania. Dzięki temu gra ta staje się nie tylko świetną zabawą, ale również idealnym sposobem na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Ponadto badminton uczy koordynacji, a także wszechstronnie rozwija.

Jest ogólnorozwojowy, to jest szalenie szybki sport, bo lotka uderzona przez profesjonalistę leci 493 km/h. W porównaniu do innych sportów rakietowych jest to najszybszy sport. Dynamika, szybkość, koordynacja. Na godzinnym treningu badmintona spalamy około 400 kalorii

– dodał trener, Cezary Gutowski.

Nauka gry w badmintona – ile trwa?

Wystarczy zaledwie kilka treningów, by nabrać ogólnej sprawności pozwalającej nam na swobodną grę. Co więcej, grać może każdy, zarówno dzieci, jak i dorośli. To zatem idealny sposób na spędzenie czasu z całą rodziną.

- Organizujemy turnieje i eventy, gdzie przychodzą cale rodziny - powiedział Cezary Gutowski.

Idealnym przykładem jest mały Gustaw, który w badmintona zaczął grać w wieku lat 5. Obecnie ma 7 i regularnie bierze udział w turniejach swojego klubu. Oprócz tego wraz z rodzicami biega dziecięce runmageddony.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Jak nauczyć się jazdy na deskorolce? "Każdy może tak naprawdę zostać profesjonalnym sportowcem"

Anita Włodarczyk po długiej przerwie wraca do rywalizacji sportowej. "Najważniejsze jest to, że trenuję już na sto procent"

Mistrz świata w brazylijskim jiu jitsu popularyzuje ulubiony sport szejków arabskich. "Nie jest tylko dla młodych i silnych"

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości