Gwiazdy

Anita Włodarczyk po długiej przerwie wraca do rywalizacji sportowej. "Najważniejsze jest to, że trenuję już na sto procent"

Dzień Dobry TVN

Gwiazdy

Anita Włodarczyk po długiej przerwie wraca do rywalizacji sportowej. "Najważniejsze jest to, że trenuję już na sto procent"

Dzień Dobry TVN

Dwukrotnie triumfowała na olimpiadzie w rzucie młotem. Przez ostatnie dwa lata nie startowała jednak w żadnych zawodach. Zmagała się z kontuzją i podejmowała inne wyzwania. Teraz postanowiła wrócić do czynnego uprawiania sportu i wziąć udział Pucharze Europy w rzutach w Chorwacji. Co chciałaby osiągnąć? Jak ocenia swoją kondycję? O tym Anita Włodarczyk opowiadała w Dzień Dobry TVN. 

Puchar Europy w rzutach odbędzie się w Chorwacji 8-9 maja . W 22-osobowej reprezentacji Polski najważniejszym nazwiskiem jest Anita Włodarczyk. Dwukrotna mistrzyni olimpijska będzie tam walczyć pierwszy raz po 99 tygodniach przerwy.

Z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman Anita Włodarczyk rozmawiała z Turcji, gdzie przygotowuje się do zawodów. 

Anita Włodarczyk przygotowuje się do udziału w Pucharze Europy 

Jaki wczoraj oddała rzut? Daleki i satysfakcjonujący, bo miał aż 73,87 metra. 

– Najważniejsze jest to, że wróciłam po dwóch latach. Do mojego rekordu świata to jeszcze daleka droga. (...) Mam nadzieję, że z zawodów na zawody będę się rozkręcała i w Tokio przyjdzie apogeum mojej formy – mówiła Anita Włodarczyk. 

Jak dba o kondycję psychiczną? Czy ma tremę przed startem w zawodach? 

- Już od 16 lat pracuję z psychologiem. (...) Myślałam, że będę się stresować po tak długiej przerwie, a jest wręcz przeciwnie. Jestem spokojna (....), organizm umiał sobie z tym wszystkim poradzić – opowiadała zawodniczka w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Kontuzja Anity Włodarczyk

W jakiej formie jest zawodniczka, która przeszła operację kolana? Anita Włodarczyk zapewnia, że w pełni wróciła do zdrowia. 

- Jestem już starszą, doświadczoną zawodniczką, muszę więcej czasu poświęcać na regenerację organizmu, ale najważniejsze jest to, że trenuję już na sto procent - stwierdziła mistrzyni olimpijska. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz pełne odcinki w Player.pl.

Zobacz także:

Siostry ADiHD uczą samoobrony. "Kobieta musi wiedzieć, gdzie ma uderzać"

Breakdance tańczy od 13. roku życia, teraz pojedzie na igrzyska. "Taniec nauczył mnie determinacji, siły i wytrwałości"

Sonia Saternus gwiazdą bikini fitness. "Pracuje na 3 zmiany i nigdy nie narzekała, że jest jej ciężko" 

Co sądzisz o tym artykule?
59
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0