olimpiada

  olimpiada

  Rzut młotem to rzut kulą, do której przymocowana jest stalowa linka z uchwytem. Jest to dyscyplina lekkoatletyczna wykonywana z koła o średnicy 2,135 m otoczonego siatką. Ciężar kuli różny jest w przypadku mężczyzn, kobiet i juniorów. Kobiety rzucają młotem o wadze 4 kg, młodzicy i juniorzy – 5 kg, juniorzy starsi – 6 kg, a seniorzy – 7,26 kg.

  Dwukrotnie triumfowała na olimpiadzie w rzucie młotem. Przez ostatnie dwa lata nie startowała jednak w żadnych zawodach. Zmagała się z kontuzją i podejmowała inne wyzwania. Teraz postanowiła wrócić do czynnego uprawiania sportu i wziąć udział Pucharze Europy w rzutach w Chorwacji. Co chciałaby osiągnąć? Jak ocenia swoją kondycję? O tym Anita Włodarczyk opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Czy za sukcesy Anity Włodarczyk, najlepszej polskiej młociarki w historii świata, odpowiada rękawica Kamili Skolimowskiej? Czemu skoczkowi, Władysławowi Kozakiewiczowi, prawie odebrano medal? I wreszcie, jaka była historia Jerzego Kuleja, boksera, który w decydującym pojedynku nie mógł się ruszyć? Adam Szczepański, autor książki "Herosi" zebrał i opowiedział historie największych polskich sportowców, udowadniając, że za każdym medalem idzie anegdota.

  Jan Kudra, jeden z najlepszych polskich kolarzy lat 60-tych: "Początki były bardzo trudne ale tym się nie zrażałem, trenowałem dalej, aż do momentu, kiedy udało mi się kupić rower prawdziwy, nadający się do ścigania. (...) W 1964 roku na te moje wymarzone Igrzyska Olimpijskie pojechałem". Po zakończeniu kariery sportowej Pan Jak otworzył warsztat rowerowy.

  Bronisław Stoch: "Wspaniały wynik. Czwarte miejsce do kolekcji się przyda". Było blisko. We wczorajszym konkursie skoków, Polacy uplasowali się tuż za podium. To był ciężki dzień dla kibiców ale przede wszystkim dla zawodników. Wiatr robił wszystko, żeby utrudnić zawody i niestety dla nas ... zwiał nam medale sprzed nosa. Z ojcem Kamila Stocha o emocjach jakie przeżywali podczas konkursu rozmawiała Kinga Burzyńska. Trzymamy kciuki za naszych skoczków w kolejnych konkursach!

  Dziś wielki dzień dla Karoliny Bosiek - młodej polskiej panczenistki, która wystartuje dziś w Pjongczangu na dystansie 3000 m.! Robert Stockinger odwiedził jej rodzinę by wspólnie kibicować naszej reprezentantce!

  Goście Dzień Dobry TVN: Leszek Blanik jest mistrzem olimpijskim w gimnastyce sportowej, Adam Korol - w wioślarstwie, Paweł Nastula - w judo, a Irena Szewińska mistrzynią olimpijską w lekkoatletyce. Jak wspominają swoje sukcesy i walkę o medale? Jak się mobilizowali przed startem? I jak radzili sobie ze stresem?

  Uczniowie Liceum Batorego w Warszawie: Jan Bąk, Patryk Pudłowski, Mateusz Gotowiec, Dominik Harvey Gajewski i Jeremi Jaksina, wygrali Międzynarodową Olimpiadę Historyczną. Indywidualnie zajęli I, II i IV miejsce. Grupowo zdobyli pozycję I. Zakres materiału: historia całego świata. Jak udało im się go opanować? W jaki sposób dzielili się zakresem wiedzy do przyswojenia? O swoim sukcesie opowiedzieli w Dzień Dobry TVN. Zobacz, czy Marcin Meller, pasjonat historii, zdołał odpowiedzieć na zadane mu przez nich pytania!

  "Po igrzyskach w Londynie bardzo chciałam mieć dziecko. Nacieszyłam się sportem i stwierdziłam, że teraz jest czas, żeby zrobić jakąś przerwę" O powrocie do sportu, po dwóch latach "urlopu macierzyńskiego", nasza florecistka, Sylwia Gruchała, opowiedziała Agnieszce Rylik. O tym czy trudno jest pogodzić macierzyństwo z karierą sportową rozmawialiśmy, w studiu Dzień Dobry TVN, z Iwoną Guzowską, Zofią Noceti-Klepacką i Luizą Złotkowską.

  W studiu Dzień dobry Wakacje gościliśmy tegorocznych laureatów Olimpiady Wiedzy z nauk ścisłych. Michał Kuźba, Michał Piłat i Mikołaj Leonarski przywieźli złote i srebrne medale. Jak licealiści przygotowują się do międzynarodowej olimpiady? Jakie mają plany na przyszłość?

  Jewgienij Pluszczenko to jeden z najbardziej utytułowanych łyżwiarzy w historii. W sporcie osiągnął praktycznie wszystko. Brał udział w 4 olimpiadach i na każdej z nich uzyskiwał wspaniały rezultat! Czy po kontuzji jakiej doznał podczas ostatnich igrzysk olimpijskich doszedł już do siebie i czy zamierza wrócić do sportu czy skupi się na działalności artystycznej? Czy mistrz interesuje się polityką i jak zapatruje się na ostatnie wydarzenia w Rosji i na Ukrainie?

  Srebrna medalista olimpiady w Soczi. W czasie letniego treningu panczenistka Natalia Czerwonka doznała urazu kręgosłupa. Okazało się, że nie będzie mogła już uprawiać sportu. Trzy miesiące była usztywniona. Jak sama mówi" Czuje się drętwo". Już w grudniu chce zacząć jeździć na łyżwach. W studiu Dzień Dobry TVN dopowiedziała o tym, że wcale nie zmierza się poddać i zaskoczy jeszcze nas wszystkich.

  Marcin Sawicki poznał ludzi, którzy prawdopodobnie mają najfajniejszą pracę w całej Polsce. Marcin założył kask na głowę i i znalazł się w tunelu, stanie nieważkości. Czy będzie to kiedyś dyscyplina olimpijska?

  Ile wynosi jedna bródka? Dokładnie 0.003 sekundy! Tyle wystarczyło, by wpędzić w głęboką depresję Koena Verweija, Holendra, który o tę jedną bródkę utracił olimpijskie złoto. W studiu Dzień Dobry TVN gościem był najsłynniejszy strażak w Polsce - Zbigniew Bródka - razem z żoną Agnieszką i córeczką Gabrysią. Czy żona Bródki nie widziała jego decydującego biegu? Jak wychować... Zbigniewa Bródkę?

  Już w sobotę, w naszym studiu, będziemy gościć Zbigniewa Bródkę - mistrza olimpijskiego z Soczi 2014. Towarzyszyć mu będzie żona. To pierwszy Polak, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 m.

  Kamil Stoch to nasz złoty medalista na olimpiadzie w Soczi. Agnieszka Rylik spotkała się z dyrektorką szkoły, do której uczęszczał Kamil, z ojcem Kamila oraz z pierwszym trenerem skoczka. Zobaczcie także niezwykłe archiwum zdjęć Kamila Stocha, począwszy od jego urodzenia przez początki na stoku aż po spektakularną karierę.

  - Czasem skacze się, bo się skacze, ale nie ma tego dreszczyku emocji - mówi Dzień Dobry TVN Piotr Żyła, którego wkrótce czeka turniej olimpijski w Soczi. Czy czuje dreszczyk przed olimpiadą? Czy marzy o medalu? Czego potrzebuje Piotr Żyła, by zdobyć medal? O tym żona Piotra - Justyna Żyła. Czy żona i dzieci będą mu towarzyszyły podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Soczi?

  Co nasza pływaczka robi w Soczi i jak miasto przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich? O aktorstwie, zbliżającej się Olimpiadzie i sytuacji kobiet w polskim sporcie, z przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia Sportu Kobiet, Otylią Jędrzejczak rozmawiali: Kinga Rusin i Bartosz Węglarczyk.

  Gimnazjaliści z Wilkas stworzyli sześcioosobową drużynę i wzięli udział w olimpiadzie kreatywności. Właśnie wrócili z zawodów w Pekinie, gdzie zdobyli trzecie miejsce. Gośćmi Dzień Dobry TVN gośćmi byli: trener drużyny Albert Kempa oraz: Julian Tuyakov, Filip Budny, Aleksandra Górna, Wiktoria Sosnowicz, Piotr Juszkiewicz i Piotr Zakrzewski.

  W Warszawie odbył się III Memoriał Kamili Skolimowskiej. W TVN Cafe Anita Włodarczyk, najlepsza przyjaciółka Kamili i srebrna medalistka na Olimpiadzie w Londynie, opowiedziała Kindze Rusin o nieżyjącej już lekkoatletce - także mistrzyni olimpijskiej. Anita skomentowała także swój start na londyńskim stadionie.