Puchar Świata

  Przed kamerami Dzień Dobry TVN opowiedzieli, co jest dla nich największym wyrzeczeniem.

  "Atmosfera jest naprawdę niesamowita" .

  Już w piątek 28 stycznia rozpocznie się Puchar Świata w Willingen, który będzie transmitowany na żywo w TVN, Eurosporcie 1 oraz Playerze. Do rywalizacji staną Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

  W noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen w ramach Turnieju Czterech Skoczni, polscy skoczkowie znów nie wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. W tym sezonie skoków Biało-Czerwonym nie idzie najlepiej. Sebastian Szczęsny, dziennikarz sportowy, w Dzień Dobry TVN opowiedział o tym, co może wpływać na pogorszenie wyników naszych reprezentantów. 

  W sobotnim (18 grudnia) konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu polscy skoczkowie nie popisali się. Jedynie Kamil Stoch nie zawiódł. Awansował do drugiej serii i ostatecznie zajął szóste miejsce. Sztab trenerów szuka przyczyn niepowodzeń Biało-Czerwonych. Mamy jeszcze szansę na przerwanie złej passy?

  "Kilku chłopaków jest naprawdę wybitnych".

  Sprawdź plan transmisji zawodów Pucharu Świata.

  Puchar Świata w skokach narciarskich to wydarzenie gwarantujące kibicom szereg niepowtarzalnych emocji. Zimowe kwalifikacje i konkursy ściągają tłumy obserwatorów na trybuny pod skoczniami, ale cieszą też oczy widzów zasiadających przed ekranami telewizorów czy komputerów. Jakimi przekąskami warto umilić sobie czas spędzany na oglądaniu sportowych relacji? Zapytaliśmy o to reprezentanta polskiej kadry skoczków, Aleksandra Zniszczoła.

  "Czasami trzeba zdecydować, by odpuścić".

  Mamy złą wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Kamil Stoch nie wystartuje w niedzielnych zawodach, o czym poinformował Polski Związek Narciarski. Skąd ta decyzja?

  W sobotnim konkursie drużynowym Polscy skoczkowie zajęli czwarte miejsce, dlatego skoki narciarskie w Wiśle nie były dla nas do końca szczęśliwe. Wygrali Austriacy, za nimi Niemcy i Słoweńcy. Apoloniusz Tajner nie traci jednak wiary w Biało-Czerwonych.

  Faustyna Malik jest kierownikiem zawodów Pucharu Świata w Wiśle. Ten sport ma we krwi. Niemal wszyscy w jej rodzinie zajmowali lub zajmują się skokami narciarskimi. Zarówno jej dziadek, jak i tata, to utytułowani skoczkowie.

  "Myślę, że będzie się dobrze mieszkało".

  Już w najbliższy weekend fani skoków narciarskich będą mogli obejrzeć transmisje Pucharu Świata w skokach narciarskich. Zawody odbędą się w Ruce w Finlandii. Konkursy zostaną pokazane w TVN, Eurosporcie 1 i Player.pl. Stacje przygotowały dla swoich widzów także wiele innych atrakcji.

  Puchar Świata to dla skoczków narciarskich niemałe wyzwanie. Czym zajmują się, gdy już odepną narty? Jak relaksują się po ciężkich treningach? W programie Dzień Dobry TVN o swoich pasjach opowiedzieli Maciej Kot, Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł.

  To będzie nowość w TVN, którą z pewnością pokochają nie tylko fani sportu. Skoki narciarskie trafią do mediów z Grupy Discovery. Będzie lepiej, więcej, ale zawsze z profesjonalną załogą. Czego mogą się spodziewać widzowie?

  Wielkimi krokami zbliża się sportowe święto. 19 listopada rozpocznie się Puchar Świata 2021/2022 w skokach narciarskich. Stacja TVN pokaże na żywo wszystkie konkursy rozgrywane poza Polską. Z tej okazji powstanie interaktywne studio, które poprowadzą znamienici dziennikarze - Damian Michałowski oraz Sebastian Szczęsny.

  Dwukrotnie triumfowała na olimpiadzie w rzucie młotem. Przez ostatnie dwa lata nie startowała jednak w żadnych zawodach. Zmagała się z kontuzją i podejmowała inne wyzwania. Teraz postanowiła wrócić do czynnego uprawiania sportu i wziąć udział Pucharze Europy w rzutach w Chorwacji. Co chciałaby osiągnąć? Jak ocenia swoją kondycję? O tym Anita Włodarczyk opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Patrycja Adamkiewicz, świeżo upieczona zdobywczyni Pucharu Świata w taekwondo, to 22-letnia studentka AWF w Warszawie. Już teraz mówi się, że to nasza nadzieja na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie w Tokio. O swoich osiągnięciach i dyscyplinie sportu, którą uprawia, opowiadała w Dzień Dobry TVN.

  Kamil Stoch odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo w konkursie Pucharu Świata w tym sezonie. W sobotę Triumfator Turnieju Czterech Skoczni zwyciężył w Titisee-Neustadt, trzeci był Piotr Żyła. Biało-czerwonych rozdzielił Norweg Halvor Egner Granerud.

  20-latek w listopadzie po raz pierwszy wystartował w Pucharze Świata. Wówczas niewiele było wiadomo na temat młodego skoczka, a niektórych wręcz zaskoczyła decyzja trenera polskiej kadry. Poznajcie Jarosława Krzaka, nową twarz polskich skoków.

  W ten weekend Puchar Świata w skokach narciarskich odbywał się w Wiśle - rodzinnym mieście Piotra Żyły. Jaka była atmosfera podczas zawodów? Czy skoczek czuł presję startując w Wiśle? Czego nauczył go obecny trener Stefan Horngacher? Jak Piotr wspomina ostatni Turniej Czterech Skoczni? Jakie ma marzenia? Z Piotrkiem Żyłą rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Rylik.

  Ten rok należy do Rafała Sonika - urodził mu się syn i piąty raz wygrał Puchar Świata. O swoim zwycięstwie, motywacji, przebiegu zawodów i opiece nad synkiem powiedział reporterce Dzień Dobry TVN Agnieszce Rylik.

  Henrik Kristoffersen - norweski narciarz alpejski, brązowy medalista olimpijski, wielokrotny medalista mistrzostw świata juniorów i triumfator tegorocznej edycji alpejskiego Pucharu Świata w slalomie - przyjechał do Polski. Była to jego pierwsza wizyta w naszym kraju. W jakim celu zjawił się u nas? Z Norwegiem rozmawiał Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN zapytał go również o przepis na sukces w narciarstwie.