Newsy

13-latka próbowała odtworzyć popularny trend z TikToka. Trafiła na stół operacyjny, a jej mama ostrzega innych rodziców

Newsy

Shannon Fagan/Getty Images

Nastolatka z Rainhill w Angli naśladując niebezpieczny trend z mediów społecznościowych, przez przypadek połknęła kilkanaście magnetycznych kulek. Chirurdzy musieli wyciąć jej wyrostek robaczkowy i część jelita. Mama dziewczyny ostrzegła innych rodziców.

Niebezpieczna moda na TikToku

13-latka podjęła wyzwanie, które opanowało TikToka. Polega ono na umieszczeniu magnetycznych kulek po obu stronach języka. Dlaczego? Bo wyglądem przypomina to, jakby ktoś miał kolczyk. Niestety dziewczyna wykonując ten eksperyment, przez przypadek połknęła kulki. Sęk w tym, że nastolatka nie przyznała się rodzicom do zabawy, za to zaczęła skarżyć się na silny ból brzucha.

Dziewczyna została przewieziona do szpitala dziecięcego. Lekarze podejrzewali, że to zapalenie żołądka albo nieżyt żołądka i jelit. Stan nastolatki się pogarszał i dopiero podczas prześwietlenia wyszło na jaw, że połknęła magnetyczne kulki. Chirurdzy podjęli decyzję o natychmiastowej operacji.

- Lekarze musieli wyciąć córce fragment jelita i usunąć wyrostek robaczkowy. Łącznie wyjęto jej 15 magnetycznych kulek – powiedziała na łamach "Liverpool Echo" mama 13-latki Faye Elizabeth.

Dodała, że jej córka wciąż dochodzi do siebie w szpitalu. Ma ranę na brzuchu o długości ok. 20 centymetrów, a pokarmy przyjmuje przez rurkę.

Apel matki

Po tym zdarzeniu Faye Elizabeth ostrzegła innych rodziców przed niebezpieczną modą. - Gdy córka opowiedziała mi o tym szaleństwie na TikToku, byłam w szoku. Trzeba uświadomić rodziców, że te magnetyczne kulki stwarzają realne zagrożenie – powiedziała. - Te magnesy są tak małe, że bardzo łatwo je połknąć. Rodzice powinni być świadomi, że są bardzo niebezpieczne – dodała.

Zobacz wideo: Jedyna taka operacja na świecie

Zobacz także:

Ireneusz Bieleninik zniknął z telewizji. Co u niego słychać? "Brakuje mi konferansjerki"

Tatiana Okupnik po 42 latach dowiedziała się o chorobie. "Kości zaczęły pękać na potęgę"

Młode rolniczki podbijają Instagram. "Kobiety potrafią i chcą działać w strefie rolniczej. Nie boją się ciężkiej pracy"

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: "Liverpool Echo"

Pozostałe wiadomości