Newsy

Mastercard OFF Camera - festiwal kina niezależnego, w którym każdy może uczestniczyć

Newsy

Aktualizacja:

Trwa 13. Mastercard OFF Camera. Festiwal kina niezależnego to święto filmów i seriali. W tym roku realizowany jest w formie hybrydowej - w kinie oraz w serwisie player.pl. Małgorzata Wasiuk, dyrektor departamentu strategii marki BNP Paribas, opowiedziała o udziale bankowców w tym kulturalnym wydarzeniu.

Bank wspiera festiwal Mastercard OFF Camera

Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa wiele wydarzeń kulturalnych zostało odwołanych. Na szczęście nie wszystkie. Festiwal kina niezależnego mógł się odbyć także dzięki wsparciu kluczowych partnerów. Dlaczego bankowcy zdecydowali się wesprzeć ten projekt?

Wspieranie i promowanie sztuki filmowej stanowi jeden z filarów polityki sponsoringowej banku BNP Paribas. Chcemy przyczyniać się do zmian, do wyławiania talentów. Strategię tę realizujemy od lat pod hasłem "We Love Cinema". Zależy nam na upowszechnianiu ambitnego kina szerszej publiczności, wierzymy, że tak jest w przypadku festiwalu Mastercard Off Camera, dlatego z dumą i przyjemnością zostaliśmy partnerem strategicznym tego wydarzenia

- powiedziała Małgorzata Wasiuk.

Festiwal Mastercard OFF Camera jest bogaty w wiele sekcji. Bank objął patronatem "Kino samochodowe", "Nagrodę publiczności", "Między nami kobietami", program Oliviera Janiaka "Olivier On Off".

Nowa formuła festiwalu Mastercard OFF Camera

Mimo trudnej sytuacji pandemicznej trwa 13. Mastercard OFF Camera. Jak zauważyła Małgorzata Wasiuk, nowa formuła festiwalu i jego obecność w internecie otworzyła go na świat.

Cały festiwal jest w internecie. Możemy tam zobaczyć ponad 50 filmów, więc każdy fan kina znajdzie coś dla siebie. Również do internetu przeniosło się cale miasteczko festiwalowe, codziennie możemy oglądać rozmowy Oliviera Janiaka z gwiazdami i twórcami polskiego kina. Bardzo się cieszę, że mimo trudnej sytuacji nie rezygnujemy z takich ciekawych wydarzeń, tylko poszukujemy dla nich przestrzeni - to wymaga kreatywności i przełamywania barier, ale efekt jest wspaniały

- podsumowała rozmówczyni Marcina Sawickiego.

13. Mastercard OFF Camera - program

Na program składają się pierwsze lub drugie filmy twórców z całego świata wyświetlane w ramach Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi". Z kolei w ramach Konkursu Polskich Filmów Fabularnych rodzime produkcje walczą o nagrodę Kulczyk Foundation. Zaplanowano również sekcje specjalne: "Między nami kobietami", "Znowu w drodze", "Tanie dreszcze" oraz "Związki i rozwiązki". Fani Festiwalu znajdą coś dla siebie wśród filmowych propozycji z sekcji "Panorama", "Festiwalowe Hity" czy "Amerykańscy Niezależni".

Wszystkie filmy konkursowe oraz wydarzenia towarzyszące będzie można obejrzeć od 11 do 25 września na platformie player.pl.

Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu i jego programu znajdują się na stronie offcamera.pl.

Zobacz też:

Polak, który wygląda jak Jason Momoa: "Ktoś kiedyś za mną szeptał 'Aquaman'. To bardzo miłe"

Na kim wzorowała się Grażyna Torbicka? "Miałam szczęście do niezwykłych kobiet"

Katarzyna Glinka buduje i urządza swój nowy dom. Gdzie zamieszkała?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Adrianna Kowalczyk

Pozostałe wiadomości