Newsy

Wigilia w listopadzie? W programie "MasterChef" wszystko jest możliwe

Newsy

Aktualizacja:

Przygotowanie kolacji wigilijnej to zadanie o najwyższym stopniu trudności. Trzeba pogodzić tradycje pochodzące z różnych regionów kraju, uwzględnić wszystkie życzenia domowników i przyrządzić tyle jedzenia, żeby nikt nie odszedł od stołu z pustym żołądkiem. I to właśnie dania wigilijne będą tematem kolejnego 11. odcinka MasterChefa, który będzie można zobaczyć w TVN w niedzielę o godz. 20:00.

11. odcinek MasterChefa - jakie dania

Dania wigilijne - to wyzwanie w kolejnym odcinku MasterChefa. Każdy z kucharzy będzie miał do przygotowania danie tradycyjne, ciasto i nowoczesną wersję potrawy inspirowaną świątecznymi przepisami.

Łatwo nie będzie.

Ciężko, gubię się, za dużo rzeczy sobie wziąłem na głowę

- przyznał Rafał Fidyt.

Zanim jednak zacznie się kucharzenie, będą prezenty. Jurorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę - każdy uczestnik dostanie inny podarunek. Wśród prezentów pod choinką znajdą się m.in. dodatkowy czas na gotowanie, pomoc od jednego z jurorów czy wyjątkowa kolacja w restauracji z gwiazdką Michelin.

Co się wydarzy w 11. odcinku MasterChefa

Gdy świąteczne emocje już nieco opadną, w drugiej części odcinka rozegra się ostateczna rywalizacja o wejście do najlepszej piątki. Do przygotowania będą desery i dania wytrawne z użyciem tego samego warzywa – jeden kucharz, jedno warzywo i cztery różne dania.

Na planie nie zabraknie łez. Nie potrafi ich powstrzymać Karolina Źródłowska, kiedy na ekranie zobaczy swoich bliskich.

Jestem z tobą całym sercem. Ze wszystkich swoich drobnych porażek wyciągaj wnioski i idź naprzód silnie tak, jak to robisz zawsze. Trzymamy za ciebie wszyscy kciuki, zarówno ja, twoja rodzina i znajomi. Pozdrawiamy i mamy nadzieję, że niedługo się zobaczymy

- mówił Sebastian, chłopak Karoliny.

Bardzo za tobą tęsknię, ale trzymam mocno kciuki, byś wygrała program

- zapewniała Monika, mama Karoliny.

MasterChef - o czym jest program?

Program, w którym kucharze amatorzy zamieniają się w mistrzów gastronomii. „MasterChef” powrócił po raz dziewiąty, ale w zupełnie nowym i niespodziewanym wydaniu.

Kucharze-amatorzy walczą o tytuł Mistrza Kuchni, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Dla kogo kulinarne marzenia staną się rzeczywistością? O tym zdecydują surowi i wymagający jurorzy - Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran.

MasterChef - gdzie obejrzeć?

Odcinki zobaczysz na antenie TVN w niedzielę o godz. 20:00 oraz platformie VOD Player.pl

Zobacz też:

Bracia Brunetti o życiu w Polsce. Dlaczego finalista MasterChefa woli nasz kraj niż Włochy?

Kulinarne wyzwanie Macieja Kota. Czy Michel zabrał mu "fartucha"?

Placki ziemniaczane, za które dałby się pokroić Wojciech Kasprowicz. Poznaj przepis uczestnika MasterChefa

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości