Włosy

Okrągła, owalna, kwadratowa. Dobieramy fryzurę do kształtu twarzy

Włosy

Aktualizacja:

Kluczem przy doborze odpowiedniej fryzury nie powinny być trendy, a kształt naszej twarzy. Stylistka fryzur Żaneta Pawlak podpowiedziała, jak dopasować fryzurę do poszczególnych typów urody.

Twarz owalna

Twarz owalna uchodzi za tę idealną. Czoło nie jest ani za wysokie, ani za niskie. Linia włosów przebiega łagodnym owalem. Broda jest lekko zaokrąglona, policzki smukłe, bez mocno zaznaczonych kości. Przy tym typie dozwolona jest pełna dowolność, jeżeli chodzi o dobór fryzury. Można robić koczki czy warkocze, a także zaszaleć z grzywką, prostą do brwi lub zaczesaną na bok.

Twarz okrągła

Twarz okrągła charakteryzuje się stosunkowo niskim czołem, zaokrąglonymi policzkami (kości policzkowe nie są zaznaczone, właściwie ich nie widać). Twarz sprawia wrażenie nieco pulchnej i dzięki temu szalenie dziewczęcej. Wybieraj fryzury, które optycznie wysmuklą naszą buzię. Świetne będą długie, proste włosy. Dobrym pomysłem będzie też bob wydłużony z przodu i mocno wycieniowany z tyłu. Przy upięciu należy pamiętać, by zostawić luzem przy twarzy jedno, dwa pasma. Stylistka radzi natomiast, by zrezygnować z prostych, geometrycznych grzywek.

Twarz kwadratowa

Znakiem rozpoznawczym twarzy kwadratowej jest mocna, pozioma linia szczęki. Nie ma tutaj na dole owalu, są natomiast ostre linie. Kości policzkowe widoczne i mocno zaznaczone (to niesamowicie szlachetnie wychodzi na zdjęciach). Wybieraj fryzury, które złagodzą rysy. Przede wszystkim superkobiece fale i loki. Włosy powinny być raczej długie lub półdługie, proste, z przedziałkiem na środku. Jeśli lubisz grzywki, pamiętaj żeby były zaczesane na bok i miękko opadały na twarz.

Twarz trójkątna

Przy twarzy trójkątnej czoło jest dość szerokie, kości policzkowe mocno zaznaczone i wysoko osadzone. Charakterystyczną cechą jest szpiczasta broda. Wybieraj uczesania, które optycznie poszerzą linię szczęki. Najlepsze są te gładkie na czubku głowy i nabierające objętości w okolicy brody. W przypadku loków i fal, nakręcaj lokówkę mniej więcej na wysokości uszu. Unikaj wysokich upięć.

Odwrócony trójkąt

Przy twarzy o kształcie odwróconego trójkąta czoło jest szczupłe i przeważnie niewysokie, rozszerza się w kierunku kości policzkowych, które są ładnie zarysowane. Szczęka jest szeroka, broda szpiczasto zakończona. Celem fryzury jest wyszczuplenie dołu twarzy. Włosy powinny być napuszone na górze i lekko spadające. Wszelkie wysokie koki i upięcia będą jak najbardziej na miejscu, ale pamiętaj o zostawieniu grzywki. Musi być ona rozwiana, nieco dłuższa, najlepiej zaczesana na bok. Jeśli lubisz rozpuszczone, długie włosy, koniecznie podnieś je u nasady.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości