Włosy

Fryzury na wesele średnie włosy – upięcia. Propozycje różnych fryzur

Włosy

Aktualizacja:
Panna młoda i druhny

Delikatne fale, proste gładkie włosy, wysokie koki i warkocze – wybór fryzury ze średnich włosów na wesele nie jest taki prosty, zwłaszcza jeśli komuś zależy na samodzielnym wykonaniu uczesania. Sprawdź, jakie fryzury średnie na wesele są najpopularniejsze i świetnie się prezentują, a mimo to nie wymagają specjalnych zdolności manualnych.

Co jest najważniejszym elementem kreacji weselnej? Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi na to pytanie, ale pewne jest jedno – że to właśnie uczesanie znajduje się na jednym z pierwszych miejsc. Dla jakiej fryzury na wesele średnie włosy będą tą idealną długością? Fryzury ze średnich włosów na wesele mają ogromny potencjał i dają wiele możliwości eksperymentowania, można zrobić z nich wiele stylowych upięć. Jednak moda nie powinna być jednym czynnikiem decydującym o wyborze fryzury, a indywidualne cechy zewnętrzne. Nie każda kobieta będzie wyglądała zjawiskowo w uczesaniu, które zostało mianowane hitem sezonu.

Fryzury na wesele włosy średnie – przygotowanie i pielęgnacja

Niezależnie od tego, czy na weselu pojawimy się jako gość czy jako panna młoda, warto przynajmniej kilka tygodni przed uroczystością zadbać o kondycję swoich włosów i skorzystać z zabiegów nawilżających i regenerujących w salonach fryzjerskich . O czym jeszcze należy pamiętać, by fryzura wyglądała dobrze?

· W razie potrzeby należy pofarbować odrosty i odświeżyć kolor, więc lepiej zrobić to odpowiednio wcześniej.

· Testowanie nowych kolorów i drastyczne strzyżenie może być fatalne w skutkach, dlatego z takimi zmianami lepiej poczekać i eksperymentować dopiero po uroczystości.

· Odpowiednie przygotowanie i pielęgnacja mają ogromne znaczenie w przypadku włosów suchych i zniszczonych, które podczas wesela mają być rozpuszczone. Dla tego typu fryzury na wesele włosy średnie muszą być naprawdę w świetnym stanie.

Fryzury na wesela z średnich włosów – jak stylizować włosy rozpuszczone?

Rozpuszczone włosy dobrze jest zakręcić na lokówce lub prostownicy i utrwalić lakierem. Ze względu na to, że rozpuszczone włosy pasują do każdego kształtu twarzy, jest to fryzura uniwersalna. Jeśli włosy są bardzo suche, dobrze jest też nałożyć na końcówki olejek, który doda włosom blasku. Takie fryzury na wesela z średnich włosów , jak loki i fale cieszą się dużą popularnością, bo są niezwykle łatwe w wykonaniu.

Fryzury na średnie włosy na wesele – propozycje uczesań

Ślubne fryzury z welonem

To rozwiązanie dla panien młodych. Welon jest nie tylko symbolem zamążpójścia, ale także piękną ozdobą. Fryzury na średnie włosy na wesele z welonem nie wymagają specjalnego przygotowania. Idealnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju koki, warkocze zrobione z jednego boku i upięte loki. Wielopiętrowe i bogato zdobione uczesania nie będą wyglądały dobrze pod welonem i lepiej z nich zrezygnować oraz zdecydować się na klasyczne i proste rozwiązania.

Styl retro

To fryzura, która wykorzystuje modne w latach 20. XX wieku hollywoodzkie fale i jest idealną alternatywą dla kobiet, które nie lubią ekstrawagancji. To uczesanie niezwykle eleganckie i klasyczne. Fale zazwyczaj robi się z jednej strony głowy za pomocą żelów utrwalających i lakieru, a resztę włosów układa w niski kok. Tu nie ma miejsca na artystyczny nieład, a jako dodatki mogą posłużyć wszelkiego rodzaju spinki z piórami, oryginalne opaski czy wsuwki z diamentami. Jeśli tego typu weselne fryzury na średnich włosach w stylu vintage chciałaby zrobić na swoich włosach panna młoda, welon równie dobrze można zamienić na kapelusz z woalką.

Gładkie fryzury

Upięte wysoko na różne sposoby włosy nigdy nie wychodzą z mody. To już tradycja mody weselnej, by fryzury na wesele ze średnich włosów tworzyć właśnie na podstawie koków. To jedne z najprostszych i najszybszych do stworzenia fryzur. Największym powodzeniem w ostatnim czasie cieszy się kok-ślimak. Takie uczesania wykonuje się tylko na włosach prostych – wszystko musi być niezwykle gładkie i błyszczące.

Fryzury z wiankami

Wykorzystanie żywych kwiatów w wiankach to trend kilku ostatnich lat. Taka ozdoba może pasować zarówno do prostych, klasycznych fryzur, jak i do bardziej wymyślnych uczesań – wszystko zależy od wielkości użytych do zrobienia wianka kwiatów. Najczęściej jednak wianki komponuje się z romantycznym stylem, czyli delikatną sukienką i kręconymi rozpuszczonymi włosami. Dużą zaletą ozdabiania fryzury z średnich włosów na wesele wiankami jest różnorodność kolorystyczna, na jaką można sobie pozwolić.

Warkocze

Możliwości ułożenia fryzury z wykorzystaniem splotów jest naprawdę wiele. Osoby z gęstymi włosami mogą sobie pozwolić na jeden zwykły warkocz lub kłosa. Wskazówka dla osób z rzadkimi i cienkimi włosami: dla takiej jak warkocz fryzury na wesele włosy średniej długości można wytapirować lub zakręcić na lokówce, by dodać im większą objętość, a dopiero później stworzyć uczesanie. Warkocze to klasyka mody ślubnej i będą pasować kobietom w każdym wieku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości