Porady stylistki

Świąteczne zdobienie paznokci krok po kroku. "Z łatwością wykonacie je same w domu"

Porady stylistki

Aktualizacja:

Nadchodzące Boże Narodzenie można podkreślić nie tylko wystrojem wnętrz czy ubiorem, ale także paznokciami. Jak wykonać na nich wzór, który odda ducha świąt? Z pomocą przychodzi Aga Lorynowicz, która w Dzień Dobry TVN pokazała prostą, aczkolwiek oryginalną stylizację i podpowiedziała, jak ją zrobić.

Paznokcie na święta

Aga Lorynowicz krok po kroku pokazała, jak wykonać świąteczną stylizację paznokci. Potrzebowała do tego bazy, lakierów hybrydowych, cienkiego pędzelka oraz lampy.

- Myślę, że z łatwością wykonacie je same w domu - powiedziała.

W pierwszej kolejności nałożyła na płytkę paznokcia bazę hybrydową. Sama miała taką w beżowym odcieniu, jednak zdradziła, że można ją zastąpić również bezbarwną, a potem użyć beżowego lakieru.

Bazę utwardziła w lampie, następnie nałożyła na górną część paznokcia lakier z drobinkami, aby nadał całej stylizacji świątecznego błysku . Przed jego utwardzeniem, rozprowadziła go po większej części paznokcia cienkim pędzelkiem.

- Można powiedzieć, że przeciągam go rozcierając - stwierdziła Aga.

Tym samym pędzelkiem dojechała również brokatowym lakierem do skórek.

- Jest to taki mój trik w każdej stylizacji, aby ich nie zalać - podpowiedziała stylistka paznokci.

Po utwardzeniu, nałożyła drugą warstwę lakieru u góry paznokcia, używając tego samego cienkiego pędzelka. Następnie ponownie utwardziła całość w lampie, po czym pokryła całość paznokcia topem. Zaznaczyła również, że należy pamiętać o zabezpieczeniu brzegów.

- Jeśli lubicie takie delikatne stylizacje, to już możemy pozostawić je w takiej formie . A jeśli chcecie bogatsze zdobienie to proponuję jeszcze dołożyć do tego śnieżynkę - dodała.

Jak wykonać śnieżynkę na paznokciach?

Stylistka paznokci pokazała także, jak w prosty sposób namalować na swoich paznokciach zimowe śnieżynki.

Zaczęła od postawienia kropek, które były częścią zdobienia, jak i wyznaczyły jej kształt śnieżynki. Na cienki pędzelek nałożyła biały żel i ocierała go dodatkowo o płytkę aluminiową . Z jakiego powodu?

- Aby nie tworzyły mi się na pędzelku żadne zgrubienia, które mogą zepsuć cały efekt - wyjaśniła.

Następnie od każdej kropki namalowała cieniutkie linie do środka śnieżynki. Potem od każdego punktu wyciągnęła krótszą kreseczkę na zewnątrz, a całość utwardziła w lampie.

Po wszystkim dodała cienkie linie pomiędzy poprzednimi rysunkami.

- Jeszcze przed utwardzeniem stawiam na tych cieniutkich liniach dodatkowe kropki, ale niżej od tych pierwszych. I możemy postawić sobie również jedną na środku - powiedziała Aga Lorynowicz.

A oto efekt pracy:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Izabela Kaczyńska

Pozostałe wiadomości