Pielęgnacja twarzy i ciała

Drogi krem, to dobry krem? Mamy odpowiedź eksperta

Pielęgnacja twarzy i ciała

Krem do twarzy jest podstawowym kosmetykiem każdej kobiety. Jak wybrać ten najlepszy? Czy drogi krem, to dobry krem? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN skin ekspertkę, Agnieszkę Zielińską.

Czy dobry krem musi być drogi?

Wiele kobiet często sięga po drogie kremy myśląc, że są lepsze od tych tanich. Zdaniem skin eksperta, Agnieszki Zielińskiej, nie warto jednak kierować się ceną, tylko skutecznością. Najlepiej więc wybierać kremy, które pasują do naszej skóry i zawierają sprawdzone składniki.

Co powinno być w składzie kremu? Czego unikać?

W kremie powinny być składniki, które skutecznie zadziałają na potrzeby naszej skóry. Jeśli więc szukamy kremu nawilżającego, to warto wybrać taki, który zawiera glicerynę, kwas hialuronowy i jego pochodne, trehalozę, pantenol, alantoinę. Natomiast szukając kremu przeciwzmarszczkowego, zwróćmy uwagę na witaminy A, C, E, koenzym Q10, resweratrol, peptydy czy łagodne kwasy laktobionowy, migdałowy, ferulowy.

>>> Zobacz także:

Łatwej jest powiedzieć czego unikać w kosmetykach. Po pierwsze, im mniej składników zapachowych, tym lepiej dla naszej skóry. Praktycznie wszystkie składniki zapachowe, które są w kremach są na liście potencjalnych alergenów. Po drugie, unikajmy zbyt dużej ilości składników konsystencjotwórczych i rozpuszczalników, m.in PEGi, PPGi. Zbyt duża ilość silikonów też nie będzie korzystna dla skóry. Po trzecie, trzeba również uważać na parafinę. To dobry emolient, ale ze względu na tworzoną tak zwaną okluzję ciągłą, może w długim okresie stosowania wysuszyć skórę.

Cudowne efekty w krótkim czasie – czyli obiecanki producentów

Na rynku pojawia się wiele kremów, których producenci obiecują niezwykłe efekty w krótkim czasie. Okazuje się jednak, że składniki w nich zawarte mogłyby dać obiecany skutek, ale przy innych stężeniach (np. śluz ze ślimaka czy argirelina) lub ich działanie w kosmetykach nie zostało poparte badaniami naukowymi (np. smocza krew).

Warto w tym miejscu również dodać, że skóra potrzebuje minimum dwóch tygodni na zaadaptowanie się do nowej pielęgnacji, a po minimum trzech miesiącach widać rezultaty.

Szybkie efekty wow są prawie niemożliwe w pielęgnacji domowej.

- powiedziała Agnieszka Zielińska, skin ekspert.

Autor: Gaba Kopyto

Pozostałe wiadomości