Makijaż

Maluj się kto może! Jak malować brwi - wyznaczanie kształtu brwi oraz dobór kosmetyków

Makijaż

Aktualizacja:

Podkreślone i subtelnie wypełnione brwi są precyzyjnym uzupełnieniem każdego makijażu twarzy. Do ich malowania można stosować np.: cienie, pomady, żele koloryzujące, a także kredki. Przed zastosowaniem kosmetyków należy wyznaczyć odpowiedni kształt brwi, czyli ich początek, najwyższy punkt oraz zakończenie.

  • Jak malować brwi - od czego zacząć?
  • Jak dobrać odcień kosmetyków do makijażu brwi?
  • Jak malować brwi jasne?
  • Jak malować brwi z ubytkami?
  • Jak malować brwi gęste, ciemne i mocno zarysowane?

Zobacz też: Makijaż Marty Gąski - na co dzień - krok po kroku

Trendy w makijażu zmieniają się bardzo szybko i czasem trudno nad nimi nadążyć. Podobnie jest w przypadku mody na określony kształt brwi, która wciąż zaskakuje i zmienia się. Makijaż permanentny w takiej sytuacji może okazać się bardzo ryzykowny, ponieważ odmieni on wygląd brwi na stałe. Dla kobiet, które chcą być modne, a jednocześnie elastyczne w panujących trendach, poleca się korzystanie z określonych kosmetyków, takich jak: kredki, pomady czy cienie, które pozwolą dowolnie zmieniać kształt brwi, kiedy tylko ma się na to ochotę.

Jak malować brwi - od czego zacząć?

Zanim sięgniemy po odpowiednie kosmetyki do makijażu , warto wiedzieć, w jaki sposób wyznaczać kształt brwi oraz ich długość, tak by wyglądały naturalnie i były idealnie dobrane do wyglądu twarzy. Do wyznaczania strategicznych punktów na brwiach (ich początku, najwyższego punktu i zakończenia) pomoże zwykły trzonek pędzelka do malowania lub ołówek.

· Początek brwi - wyznaczy koniec pędzelka przyłożony w linii prostej wzdłuż nosa, tak aby dotykał skrzydełka nosa.

· Najwyższy punkt na brwi - pędzel pozostaje w tej samej pozycji co wcześniej, należy go jednak przechylić w stronę ucha w taki sposób, aby jego koniec przechodził przez środek ust, a jednocześnie dotykał skrzydełka nosa, a końcówka przechodziła przez środek źrenicy (wówczas należy patrzeć na wprost)

· Zakończenie brwi - z pędzelkiem postępuje się w identyczny sposób jak wyżej, z tą różnicą, że zakończenie pędzla nie przechodzi przez środek źrenicy, a dotyka zewnętrznego kącika oka.

Więcej: 

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Makijaż Marty Gąski i medycyna estetyczna

Jak dobrać odcień kosmetyków do makijażu brwi?

Naturalny efekt makijażu uzyska się, pod warunkiem, że kosmetyk do jego wykonania zostanie dobrany w odpowiednim kolorze. W doborze optymalnego odcienia produktu pomaga naturalny kolor włosów bądź ich odrost, w przypadku włosów farbowanych. Do malowania brwi wybiera się zwykle odcień odrobinę ciemniejszy od czupryny, ale w chłodnym odcieniu.

Jak malować brwi jasne?

Bardzo jasne brwi najlepiej malować produktem w cieniu bądź kredce. Do malowania brwi najlepiej sprawdza się cienki, skośny pędzelek o sztywnym włosiu, który ułatwi precyzyjną aplikację produktu. Przed nałożeniem kosmetyku na brwi, warto dokładnie wyczesać włoski specjalną szczoteczką lub taką po tuszu do rzęs (pod warunkiem, że została wcześniej dokładnie oczyszczona).

· Jak malować brwi cieniem?

Malowanie brwi cieniem należy rozpocząć od nabrania odrobiny cienia na włosie. Malowanie zaczyna się od linii dolnej, w miejscu, które wcześniej wyznaczyliśmy sobie za pomocą pędzla bądź ołówka jako punkt początkowy. Wzdłuż dolnej linii brwi należy delikatnie naszkicować linię. Przód brwi maluje się poprzez przyłożenie pędzla do ich dolnej części i delikatne ruchy ku górze bądź lekko w kierunku zakończenia brwi (wyrysowanie ostrych kantów wygląda nienaturalnie). Podobny schemat stosuje się również w przypadku innych kosmetyków kolorowych, jak: pomady czy kredki do brwi.

· Jak malować brwi kredką?

W przypadku malowania brwi kredką nie należy stosować kredek bardzo miękkich lub o tłustej konsystencji, ponieważ wypełnienie może osiadać na pojedynczych włosach, rozmazywać się lub opadać na skórę wokół brwi, tworząc nienaturalny efekt. Kredka musi być również dobrze zaostrzona. Zarys linii brwi powinien być delikatny, aby ich kształt nie wyglądał sztucznie. Na rynku kosmetycznym dostępne są również kredki do brwi z woskiem, który dodatkowo utrwala ich kształt.

Jak malować brwi z ubytkami?

Popularnym typem brwi u kobiet są brwi z ubytkami , czyli miejscami, gdzie włoski nie rosną bądź są przerzedzone. Styliści polecają wówczas stosować cienie lub pomady.

· Jak malować brwi pomadą?

Pomada do brwi to trwały kosmetyk, który pozwala zarysować ostrzejsze w porównaniu do cienia linie. Produkty sprzedawane są w niewielkich słoiczkach i przypominają eyeliner w kremie. Pomadę aplikuje się za pomocą cienkiego i skośnego pędzelka, uważając przy tym, aby nie nałożyć na włosie zbyt dużej ilości produktu.

Jak malować brwi gęste, ciemne i mocno zarysowane?

Do malowania gęstych, krzaczastych brwi najlepiej sprawdzają się delikatne żele koloryzujące. Kosmetyk należy stosować po wcześniejszym wykonaniu makijażu, zwłaszcza po utrwaleniu go sypkim pudrem. Drobinki pudru mogą bowiem osadzać się na włoskach i psuć efekt koloryzacji.

· Jak malować brwi żelem koloryzującym?

Żel do brwi aplikuje zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Kosmetyk wyglądem przypomina tusz do rzęs, ponieważ posiada specjalną szczoteczkę (podłużną lub owalną), która ułatwia precyzyjną aplikację produktu.

Więcej:

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości